Gostima sva tri boda

Dinamo sretno do pobjede na Šubićevcu: Nesretni Perićev autogol donio im trijumf

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   28.11.2021 u 17:03

Bruno Fantulin/ Pixsell
Pobjedom Dinama završen je posljednji susret 17. kola HT Prve lige. Gosti, koji nisu ostavili previše upečatljiv dojam, nose bodove sa Šubićevca. Šibenik je bio jako dobar, M. Jakoliš donio je izjednačenje nakon gola Ivanušeca, no, jedan poklonjeni prekršaj Zagrepčanima je bio dovoljan: lopta je pogodila Šibenikova stopera u prsa i završila u mreži, pa je Dinamo autogolom došao do pobjede u završnici utakmice.

Od prve minute gosti su opasniji. Prvu pravu priliku složili su u osmoj minuti: Andrić je ubacio s lijeve strane, na drugoj strani kasni Menalo. Šibenik uzvraća preko M. Jakoliša, no, nije dobro zahvatio loptu i Zagorac nije imao previše problema s tim pokušajem. U tri poteza Dinamo je došao do prednosti u 19. minuti: Petković je s desne strane poslao nisku, prizemnu loptu, za Ivanušeca koji nema težak zadatak, šalje loptu iza leđa nemoćnog Rogića za vodstvo.

Pokušava odmah M. Jakoliš uzvratiti, pogoditi za izjednačenje, ali udarac iskosa s lijeve strane ostaje u bloku. Dugo vremena nije bilo pravih opasnosti po vratare, igralo se između dva kaznena prostora, nedostajao je završni pas. Sve do 37. minute kad je Šibenčanin Bulat, koji je prvi put igrao na Šubićevcu otkako je otišao iz matičnog kluba, opalio s ruba 16 metara, preko gola.

Briljantna reakcija Lovre Rogića u 41. minuti: poslije ubačaja s lijeve strane zaustavio je udarac glavom Danca Lauritsena. Domaću publiku, ali i klupu, svojim je odlukama, odnosno procjenama i kartonima iziritirao sudac Zebec. Šibenikov Perić za prvi oštriji start dobio je odmah žuti karton, a Dinamov Petković niti nakon tri oštra prekršaja nije završio u bilježnici glavnog suca.

A nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena još jedna kontroverzna odluka glavnog suca: žuti karton dobio je Šibenikov Antonio Marin i to nakon što je na njega skočio i udario ga dinamovac Ristovski. Čitava Šibenikova kluba je prosvjedovala, no, naravno, uzalud je to bilo.

Jako dugo čekalo se na neku prijetnju u drugom poluvremenu. Šibenik ima više loptu u nogama, ali nedostaje konkretnosti u završnici. Dinamo čvrst u bloku, svoju šansu čeka iz kontranapada. U 67. minuti sjajna lopta Raka na desno za A. Jakoliša, kreće prema golu, no, u putanju smo uspijeva ući branič Dinama i otkloniti opasnost.

Odmah potom Rak pokušava sam, nakon solo akcije, nema preciznosti u njegovu udarcu. Čekali su dugo narančasto-crni svoju priliku i napokon su je dočekali. U 74. minuti stigla je lopta do M. Jakoliša, nakon krive procjene Ristovskog, ciljao je suprotan kut najbolji igrač domaćih i pogodio, za oduševljenje na tribinama Šubićevca.

Deveti gol sezone za mlađeg Jakoliša i 1:1 na semaforu. Sve to u prvom udarcu u okvir gola Rosasove momčadi. Nije to dugo trajalo na semaforu: sretno i spretno gosti su došli do vodstva u 81. minuti. Prvo je Zebec svirao jedan u najmanju ruku dvojben prekršaj iskosa s desne strane: ubačaj iz tog prekida, na drugoj stativi lopta pogađa nespretno Šibenikova stopera Perića u prsa, nakon što je odskočila od skliskog travnjaka i završava u Rogićevoj mreži. Ključan je to trenutak utakmice koji je gostima na kraju donio i važnu pobjedu.

ŠIBENIK – DINAMO 1:2 (0:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 831. Sudac: Mario Zebec – Varaždin Pomoćnici: Marjan Tomas – Vladislavci Kruno Šarić – Županja Četvrti sudac: Tihomir Pejin – Donji Miholjac Delegat: Martin Šarić – Dugo Selo Kontrolor: Domagoj Vučkov – Rijeka VAR: Duje Strukan – Split AVAR: Goran Pataki – Đakovo

Strijelci: M. Jakoliš 74' - Ivanušec 19', S. Perić 81' –ag.

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Perić, Batarelo, Mina, Ćurić, Rak (od 70. Attys), Marin, Bačelić-Grgić (od 59. Sahiti), M. Jakoliš, Delić. Trener: Mario Rosas.

DINAMO: Zagorac, Štefulj, Lauritsen, Ivanušec (od 88. Franjić), Andrić, Petković (od 72. Oršić), Ristovski, Mišić, Bulat (od 61. Špikić), Perić, Menalo (od 72. Gojak). Trener: Damir Krznar.