Odluka u drugom poluvremenu

Dojam solidan, ali nema bodova: Šibenik nije mogao do novog iznenađenja u Maksimiru

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   11.09.2021 u 19:06

Matija Habljak/PIXSELL
Nogometaši Šibenika poraženi su na gostovanju na Maksimiru kod aktualnog prvaka Hrvatske. Dinamo je slavio s 2:0 golovima Lauritsena i Ivanušeca u drugom poluvremenu. Šibenčani su ostavili dobar dojam, ali svoje šanse nisu iskoristili, te su na kraju doživjeli poraz.

U petoj minuti Šibenik je prvi put zaprijetio: Sahiti je jako dugo vukao loptu, još sa svoje polovice, pred domaćim je kaznenim prostorom uposlio Delića na desnoj strani, on puca, ali ne pogađa okvir gola. Tri minute kasnije, na drugoj strani, udarac je isprobao Špikić, Rogić je zaustavio taj udarac, na odbijancu je Moubandje, no požrtvovni Šibenčani uspijevaju ući u blok njegova udarca. Samo minutu kasnije opet je Rogić na sceni, zaustavio je udarac Ivanušeca s desne strane.

21. minuta mogla je donijeti promjenu rezultata. Marin i M. Jakoliš pokazali su da su prava opasnost, Marin je u for gurnuo M. Jakoliša koji je krenuo pucati, ali Dilaver je u posljednji trenutak klizećim startom odbio loptu u korner. Najbolji Šibenikov strijelac i asistent tako nije uspio ni zapucati na gol u odličnoj situaciji. Desetak minuta kasnije javlja se opet Dinamo: još jednom je pucao Moubandje, ali Šibenikov čuvar mreže i ovog je puta uspješniji u međusobnom dvoboju.

I u 33. minuti Rogić ne da Dinamu da povede: odapeo je pod gredu Mišić iz daljine, domaćini su dobili korner. U 36. minuti vrlo opasna kontra mogla je narančastima donijeti prednost: Marin je oduzeo loptu na svojoj polovici, uposlio Sahitija koji je jurnuo prema domaćem golu, imao je na bokovima još dva suigrača, a pred sobom samo jednog dinamovca. Nije uposlio niti jednog od njih, već je sam pokušao, no domaćini su stigli i blokirali su, a jedna od najboljih prilika Šibenika u prvih 45 minuta otišla je u nepovrat. U sudačkoj nadoknadi Rogić je opet spasio svoju momčad. Špikić je ubacio s desne strane, na prvoj stativi je Tolić koji iz prve puca, a Rogić odbija u korner.

Vrlo brzo, nakon početka drugog dijela, Šibenik je ponovno vrlo opasno zaprijetio: kapetan Ćurić dobro je pucao, no, lopta je pogodila Theophila i spasila Zagorca od većih neugodnosti. Na drugoj strani daleko najopasniji je Moubandje, ni ovog puta nije uspio zatresti mrežu. Krznar pokušava i s trostrukom izmjenom, uveo je Ademija, Andrića i Lauritsena, ali i Šibenik je i dalje vrlo aktivan i opasan prema naprijed.

U 68. minuti, poslije jednog u nizu kornera, Dinamo je poveo: Mišić je izveo korner s desne strane, loptu u sredini kaznenog prostora prebacuju na lijevu stranu, tamo je Ademi nadskočio M. Jakoliša, vratio u sredinu gdje je stoper Lauritsen najviši, glavom je šalje iza Rogićevih leđa za Dinamovo vodstvo od 1:0. Vrlo brzo nakon toga Rosas je iz igre povukao Raka, a na travnjak poslao napadača Bailonea. Mina je nešto kasnije omogućio domaćinima novu priliku: pucao je Ademi, Rogić je i ovog puta odlično reagirao.

U 78. minuti ni Rogić nije mogao ništa: minijature Petkovića po lijevoj strani Dinamova napada, pronašao je samog Ivanušeca koji lako pogađa mrežu Šibenika za potvrdu pobjede svoje momčadi. Pred sam kraj utakmice Torres je zaprijetio iz daljine, Zagorac nije morao intervenirati.

DINAMO – ŠIBENIK 2:0 (0:0)