Na Šubićevcu pala Istra 1961

Druga pobjeda HNK Šibenika: Briljatni Marin Jakoliš ponovno je igrač odluke

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.08.2021 u 22:58

NK Šibenik
Nogometaši Šibenika stigli su do druge prvenstvene pobjede. Na Šubićevcu su s 3:1 pobijedili 3:1, uz novu briljatnu partiju Marina Jakoliša.

Dva gola i asistencija, sve to u 15 minuta igre, dovoljno za trijumf Rosasove momčadi.

Bande je prvi zaprijetio u trećoj minuti, išlo je u okvir gola, opasan je bio udarac, no, mladi Doni Grdić (po prvi put igrao od prve minute) je to dodirnuo i završilo je novim kornerom za goste.

Tri su kornera za redom izveli Puljani u uvodnim minutama utakmice, Šibenik se uspješno obranio u tim situacijama. Nije dugo prošlo i gosti su složili 100%-nu priliku: Serderov je ostao sam na lijevoj strani, pucao je iz blizine, ali srećom nije bilo preciznosti u njegovu šutu

Nakon uvodne ofenzive Istre, Šibenik po prvi put prijeti u devetoj minuti: Marin je uposlio M. Jakoliša na lijevoj strani, poslije driblinga pucao je mlađi od braće Jakoliš, završilo je u bloku, pa je vratar Lučić bez većih problema pokupio tu loptu.

Narančasti su opasni iz kontranapada, nakon jednog takvog u 15. minuti M. Jakoliš je dugo vukao, tražio je onda Sahitija na drugoj strani, no, gosti su se uspjeli vratiti i zaustaviti tu prijetnju. U 19. minuti nova šibenska kontra donosi i vodstvo: ponovno je dar-mar u obrani gostiju napravio M. Jakoliš na lijevoj strani, kad je ušao duboko u kazneni prostor uposlio je Delića, a napadač Šibenika takvu priliku ne propušta realizirati, šalje loptu u mrežu za oduševljenje na Šubićevcu.

Treće je to kolo za redom kako se Delić upisuje u strijelce. Vrlo brzo nakon pogotka M. Jakoliš opet je opasan na lijevoj strani, ovog puta je uposlio brata Antonija na drugoj strani, njegov udarac odlazi preko gola. M. Jakoliš u glavnoj je ulozi i samo minutu kasnije: nakon asistencije, upisao je i pogodak. Sve je sam napravio, odlučio se na udarac malo izvan 16 metara, gađao je vrlo precizno suprotan kut i naciljao.

Lučić je bio nemoćan i od 22. minute Šibenik je na semaforu imao 2:0. Deset minuta kasnije nova kontra, novi gol u mreži momčadi s istarskog poluotoka: kontru je ovog puta počeo kapetan Ćurić, uposlio je S. Sahitija, sjurio se on po desnoj strani, poslao nisku, točnu, prizemnu loptu, točno za M. Jakoliša koji se još jednom upisuje u strijelce za 3:0. Dva gola i asistencija M. Jakoliša koji igra u fantastičnoj formi, u razmaku od samo 15 minuta.

Istra odgovara, odnosno pokušava odgovoriti kontrom, no, nije njihova kontra ubitačna kao ona šibenska: dubinsku loptu dobio je Beljo, ali Mina i vratar Rogić bili su uspješniji od napadača gostiju. U 39. minuti slobodan udarac za narančaste: izveo ga je Marin, nije to bilo daleko od gola. S vodstvom od 3:0 Rosasova je momčad otišla u svlačionicu, u potpunosti su razbili Istru 1961, koja je bila opasna samo u prvih pet-šest minuta utakmice. Tek što se krenulo s centra opet je M. Jakoliš pripremio priliku: ubacio je s lijeve strane, u sredinu za Delića koji puca iz prve, snažno, povećanju vodstva ispriječio se okvir gola.

Zaprijetili su i Puljani, Rogić je to uspio zaustaviti. U 65. minuti sijevnula je nova kontra domaćeg sastava: Marin je poveo kontru, uposlio M. Jakoliša koji šalje odličnu loptu na suprotnu, desnu stranu za Bačelića-Grgića. On puca, ali igrač Istre 1961 je uklizao i spriječio četvrti gol u mreži svoje momčadi. U 74. minuti Istra je smanjila na 3:1, strijelac Beljo, poslije ne baš kvalitetne reakcije u obrani domaćih.

Sudac Ante Čuljak, kako je utakmica odmicala, tako je sve više gubio konce: potpuno je nedosljedan bio u pokazivanju disciplinskih mjera što je izazvalo i nervozu na travnjaku. Šibenik pokušava još jednom preko Bačelića-Grgića, nema preciznosti u njegovu šutu. Mirno su Šibenčani susret priveli kraju, sačuvali rezultat i došli do druge prvenstvene pobjede.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 3:1 (3:0) Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 501.

Sudac: Ante Čuljak – Zagreb

Pomoćnici: Sanja Rođak-Karšić – Podravske Sesvete Anto Marić – Zagreb Četvrti sudac: Ivana Martinčić – Koprivnica Delegat: Blaž Pezo – Mokošica Kontrolor: Tomislav Petrović – Valpovo

VAR: Igor Pajač – Zelina AVAR: Jerko Crnčić – Vrbovec

Strijelci: Delić 17', M. Jakoliš 22', 32' – Beljo 74'

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Grdić, Batarelo, Mina, Ćurić, Rak, Sahiti (od 56. Bačelić-Grgić), A. Marin (od 89. Benić), M. Jakoliš (od 89. Bailone), Delić (od 77. Bedoya). Trener: Mario Rosas.

ISTRA 1961: Lučić, Mlinar (od 76. Burton), Perera, Galilea, Navarro, L. Marin (od 46. Daničić), Mahmoud, Bande, Beljo (od 90. Mišković), Serderov (od 76. Lisica), Da Silva. Trener: Gonzalo Garcia.