Protiv Slaven Belupa

Druga proljetna pobjeda Šibenika: Vidović i Delić donijeli Računici prvo slavlje

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   16.04.2022 u 17:02

Pixsell/ Duško Jaramaz
Nogometaši Šibenika stigli su do druge proljetne pobjede. Nakon četiri remija sa Slaven Belupom, sve identičnim rezultatom 1:1, Šibenčani su slavili na svom Šubićevcu s 2:1. Prvu pobjedu otkako je preuzeo momčad Računici su donijeli Vidović i Delić, a svakako vrijedi izdvojiti i fenomenalnog Rogića koji je pogotovo u drugom poluvremenu izluđivao goste svojim obranama.

Šibenčani su poveli u 14. minuti: duga lopta za Delića, sjurio se gotovo sa svoje polovice po desnoj strani, poslao je potom loptu na 17-18 metara za Vidovića koji sjajno pogađa malu mrežu. Prvi je to gol mladog dinamovca na posudbi u šibenskom dresu, stigao je taj gol baš u pravom trenutku. Dugo se čekalo na prijetnju pred Rogićem: vrlo je opasno bilo u 16 metara, Krstanović je s lijeve strane pronašao Zvonareka, ali ukazao se Antonio Marin i u posljednjem trenutku otklonio opasnost, pa su gosti dobili samo korner iz situacije koja je bilo iznimno dobra.

Lijep je bio vodeći gol Šibenika, a što tek reći za onaj drugi: Grezda je s desnog boka dao sjajnu loptu za Delića, on se na 20-ak metara okrenuo, fenomenalno opalio, pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbila u mrežu za posve zasluženo povećanje šibenskog vodstva. Osmi je to gol Delića koji je sada preuzeo vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca (Marin je ostao na sedam golova). Do kraja poluvremena raspoloženi, razigrani Šibenčani zaprijetili su i preko Bilića i još jednom Delića, bez promjene rezultata.

A malo je nedostajalo da i treća lopta odsjedne iza Sušakovih leđa neposredno prije kraja poluvremena. U 43. minuti Delić i Grezda našli su se u obrnutim situacijama: Delić je sad podvalio sjajnu loptu za Grezdu, on puca i trese prečku koprivničkog gola. Šibenskim vodstvom od 2:0, uz vrlo dobru igru, otišlo se na poluvrijeme. Od Slaven Belupa nismo vidjeli puno u napadačkom dijelu, dok su narančasti igrali vrlo dobro što je konačno pratio i rezultat.

Početkom nastavka, nakon reakcije VAR-a, gosti su dobili kazneni udarac. Rogić je u jednoj akciji ispucao loptu, na prvu ništa se nije činilo sporno, ali kod prvog prekida uključio se VAR, pa je sudac Kolarić otišao sam pogledati što se dogodilo nakon čega je pokazao na bijelu točku. Rogić je prilikom ispucavanja pogodio Perića u ruku, njegova ruka je, istina, bila visoko podignuta, no, bilo je to iz neposredne blizine, krenuo je štititi lice, a lopta nije ni išla prema golu. Kolarić to očito tako nije vidio, pa je pokazao na bijelu točku. Najiskusniji igrač gostiju Ivan Krstanović namjestio je loptu na bijelu točku, no, sjajni Lovre Rogić čita njegov udarac i rezultat ostaje 2:0 za Šibenik.

Brzo stiže odgovor domaćina: raspoloženi Delić pripremio je novu šansu za Grezdu, ali Šibenikovo krilo ni ovoga puta nije uspjelo doći do pogotka. Da su domaćini tada zabili mirno su mogli susret privesti kraju, no, nije bilo tako, pa je uzbuđenja bilo itekako. Zabili su gosti u 69. minuti, pogodak je poništen zbog zaleđa. Punosu opasniji Koprivničani u drugom dijelu kada igraju niz vjetar. Na golu domaćina i dalje je raspoložen Lovre Rogić koji je još jednom uspješniji u dvoboju protiv rutinera Krstanovića.

I u 63. minuti dvoboj istih igrača: Kvržić je ubacio s desne strane, Krstanović dobro pucao glavom, ali Šibenikov vratar čupa i taj udarac. Prekid za goste i nova opasnost: Šimunović je u zadnji trenutak spasio ispred Krstanovića, gosti su dobili samo korner iz te akcije. Tri minute kasnije Zekićeva je momčad došla do prvog gola: Hoxha je prošao po desnoj strani, vrlo lako riješio se Šimunovića, poslao je točnu, prizemnu loptu u sredinu za Crnca koji lako pogađa za 2:1.

Gosti su sve karte bacili su napad, u više navrata bilo je vrlo opasno u domaćem kaznenom prostoru. Jedna od rijetkih Šibenikovih akcija nakon primljenog bila bila je u 89. minuti: Mina je projurio lijevom stranom, poslao loptu u sredinu gdje Julardžija nije uspio zabiti. Sve do isteka sudačke nadoknade gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali bezuspješno. Šibenik je sačuvao svoj gol, te po prvi put u sezoni stigao do slavlja nad Koprivničanima.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 2:1 (2:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 670.
Sudac: Patrik Kolarić – Strahoninec
Pomoćnici: Bojan Zobenica – Velika Gorica