Kolega dvostruki asistent

Dva Ivana, Cvijanović i Božić, kreirali preokret u Vinkovcima, Torres potvrdio pobjedu Šibenika

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.12.2023 u 14:29

Facebook HNK Šibenik/Milan Balaban
U posljednjoj utakmici u 2023. godini nogometaši Šibenika stigli su do slavlja pored Bosuta. S 3:1 pobijedili su Cibaliju u Vinkovcima u utakmici u kojoj su bili daleko bolji i opasniji po gol. Nakon što su se silno ispromašivali u prvom poluvremenu, Šibenčani su kažnjeni golom Miljanića u 30. minuti. U nastavku dolazi do potpunog preokreta: poslije crvenog kartona domaćina Cvijanovića je izjednačio rezultat. Potom drugi Ivan, Božić, pogađa za vodstvo, a pobjedu potvrđuje na samom kraju utakmice Kolumbijac Torres. Svakako vrijedi izdvojiti i dvostrukog asistenta Kolegu.

Fenomenalnu priliku imao je Šibenik nakon nepune minute utakmice. Božić je s desne strane ubacio loptu u sredinu, natrčao je lijevi bek Cvijanović, pucao, no, nije najbolje zahvatio loptu, pa je vratar Kovačević uspio uhvatiti tu loptu. Dominacija Šibenika od prve minute, a u 15. minuti stiže i još jedna odlična šansa, nažalost, s istim ishodom.

Marijanović je odigrao na bok za B. Brajkovića, on pronalazi Bačelić-Grgića na petercu, sjajna prilika, ali najiskusniji igrač gostujućeg sastava nije dobro primio loptu, a kad je uspio, poslao ju je visoko preko gola. Tako je i druga 100%-na prilika Carevićeva sastava otišla u nepovrat.

Deset minuta kasnije stvorili su Šibenčani i treću, također fantastičnu priliku. Cvijanović je s lijeve strane pronašao u sredini kaznenog prostora imenjaka Božića, njegov prvi udarac uspijeva zaustaviti vratar Kovačević, odbijanac je ponovno kod Vinkovčanina u šibenskom dresu, gol je prazan, ali mreža se trese s vanjske strane. Treća je to fantastična prilika koju Šibenik nije uspio iskoristiti, realizacija je u potpunosti zakazala. Opasan je Šibenik i iz prekida: Marijanović izvodi korner, na drugoj stativi je Ćosić, puca glavom od travnjaka, domaći vratar spreman je i za taj pokušaj, odbija loptu u novi udarac iz kuta.

Kao u nepisanom nogometnom pravilu, Šibenčane je stigla kazna za silne promašaje u dotadašnjem dijelu utakmice u kojem su apsolutno dominirali. Jedna kontra domaćina, Miljanić je dobio loptu od Spahića, sjurio se prema šibenskom golu, sa 17-18 metara kaznenog prostora Šibenika je lobom prebacio istrčalog Đakovića i Vinkovčanima donio prednost. I prije postignutog gola tražili su Šibenčani zaleđe, dvojbeno je je li Miljanić u trenutku primanja lopte, prije šuta, bio najbliži šibenskom golu ili ne. I TV snimka sugerira da je riječ o mogućem zaleđu, a kako VAR-a u Prvoj NL nema, provjera nije bilo i pogodak je ostao upisan momčadi s Bosuta. Pogodak iz prvog udarca prema šibenskom golu, praktički prvom dolasku u kazneni prostor gostiju.

U 42. minuti Šibenik ima novi korner, gužva u 16 metara, uspjeli su se Vinkovčani spasiti i na drugoj strani odmah doći do sjajne prilike. Munjevita kontra, nekoliko grešaka gostujućih igrača, Caimanque je izašao sam pred Đakovića, pucao iskosa i ljevicom, na šibensku sreću, umjesto mreže zatresao prečku. U polju potpuna dominacija šibenskih igrača, no, realizacija definitivno nije na visini zadatka. Umjesto da s pogotkom ili dva usmjere utakmicu u svoju korist, Šibenčani su na poluvrijeme otišli s rezultatskim zaostatkom koji treba hvatati u drugih 45 minuta.

Na poluvremenu Carevića odmah radi dvostruku zamjenu: u svlačionici su ostali B. Brajković i Bačelić-Grgić, a na travnjak su poslani Kolega i Torres. Ponovno je Cvijanović prvi koji je zaprijetio, udarac je ovog puta završio u bloku. Lopta je gotovo stalno u šibenskom posjedu, kruži se oko domaćeg kaznenog prostora, ali pogotka i dalje nema. U 56. minuti Vinkovčani ostaju s igračem manje: duga lopta Majića za Božića, on je odlično prima, kao zadnji igrač obrane povlači ga Jergović, baca na pod. Sudac Pavlešić odmah je izvukao crveni karton, posve opravdano jer napadač Šibenika išao bi sam prema golu. Iz tog slobodnog udarca, s više od 25 metara, Majić nije precizan.

Ali dvije minute kasnije konačno gol u vinkovačkoj mreži: Kolega je s desne strane poslao odličnu loptu na suprotnu stranu, natrčava Cvijanović i trese mrežu. Treći je to gol lijevog beka Šibenika ove sezone, a, zanimljivo, sva tri postigao je baš momčadi s Bosuta. Odmah nakon izjednačenja gurnuo je Carević u 'vatru' i Delića (izvadio je stopera Ćosića) koji je odmah pripremio priliku Božiću, udarac glavom otišao je pored gola.

Iz daljine pokušava Majić u 64. minuti, uz manje probleme vratar Kovačević uspijeva uhvatiti tu loptu. Iskosa s desne strane, iz poluvoleja, prijeti Božić, zapelo je u bloku. Točno deset minuta kasnije Torres ima dobru priliku glavom, no, nije bilo veće opasnosti po domaći gol. Ali odmah potom puno bolju igru Šibenik je napokon uspio naplatiti: Kolega je i ovog puta asistent, s desne je strane poslao odličnu loptu, a Vinkovčanin u šibenskim redovima trese mrežu kluba iz rodnog grada. Šesti je to gol Božića u ovoj sezoni, za vodstvo Šibenika u Vinkovcima.

Nakon primljenog gola domaćin je, očekivano, krenuo otvorenije prema naprijed, opasnosti pred Đakovićem nije bilo, ali je u 85. minuti Torres imao zicer za pobjedu: Roca mu je ostavio loptu, bio je sam, ali udarac je otišao daleko od okvira gola. Još je jednom probao Kolumbijac u šibenskim redovima, učinak je bio identičan. No, treća je bila sreća za Torresa: Ivanković je s lijeve strane centrirao, Torres pucao, lopta se odbila od Lasića i završila u mreži za potvrdu šibenske pobjede.

Do kraja utakmice asistent Ivanković mogao se upisati i u strijelce: pucao je s 12-13 metara, vratar Kovačević paradom je spasio svoju momčad novog gola. Još je jednom iz daljine zaprijetio i Majić, otišlo je malo pored stative.

S pobjedom od 3:1 u Vinkovcima Šibenik je zaključio jesenski dio sezone. Slijedi pauza, a prvenstvo se nastavlja u drugoj polovici veljače.

CIBALIA – ŠIBENIK 1:3 (1:0)