Odlična utakmica protiv Gorice

Džepovi prazni, ali igra i rezultat sjajni: Jakoliši i Delić Šibeniku donijeli prvu pobjedu u Velikoj Gorici

Nogomet   |   Autor: Ivana Jurica   |   18.12.2021 u 15:08

Facebook HNK Šibenik
Kakva utakmica u Velikoj Gorici! Fenomenalna igra i rezultat za nogometaše Šibenika koji su po prvi put u povijesti upisali pobjedu u Velikoj Gorici. Slavili su s 3:2 u ranom subotnjem terminu uz pogotka braće Jakoliš, te Ivana Delića. Iako su im džepovi poprilično prazni, silni financijski problemi koji ih muče na travnjaku nisu bili vidljivi niti u jednom trenutku. Odigrali su Crni sjajnu utakmicu, svoje prilike iskoristili i upisali važnu pobjedu!

Četvrta minuta donijela je prvu prijetnju domaćeg sastava: pucao je Delfi, Bilić je spriječio da ta lopta ne uđe u mrežu. Koju minutu kasnije opet igrači Gorice dobro kombiniraju, nema preciznosti u šutu Babeca. I u desetoj minuti mogli su domaćini povesti: dubinska lopta za Brodića, on puca u bliži kut, ali Bilić (u momčad upao nakon Perićeve ozljede na zagrijavanju) uklizavanjem i vratnica spriječili su Rendulićev sastav da povede u ranoj fazi utakmice.

Odmah nakon toga mreža Šibenika ipak se zatresla: u samo nekoliko poteza izigrali su domaćini goste, Lovrić je izašao sam pred Rogića i lako ga savladao. Igrala se tek 12. minuta utakmice. Jedna šibenska kontra i solo akcija M. Jakoliša u 20. minuti prva je šibenska izgledna prilika: dugo je mlađi Jakoliš vukao loptu, no, nakon ulaska u 16 metara, Šimunović je uspio blokirati njegov udarac, dobili su Crni samo korner. Na drugoj strani iz daljine je odapeo Babec, ne da Rogić da to završi iza njegovih leđa.

Sljedeća prijetnja Šibenika stiže u 30. minuti: pucao je Marin izravno iz slobodnog udarca, pokupio je to domaći vratar. Ono što nije ušlo tada jest odmah potom: Kvesić je ubacio s lijeve strane, Delić u sredini kaznenog prostora okrznuo glavom loptu, nije uspio pucati prema golu, ali ispala je to odlična asistencija za natrčalog A. Jakoliša koji zakucava loptu pod gredu za izjednačenje i pljesak 20-ak Funcuta na tribinama Gradskog stadiona u Velikoj Gorici.

Kako je vrijeme odmicalo Šibenčani su sve bolje kontrolirali igru i napade Gorice. Pokušaji Kalika i Delfija nisu bili precizni, Rogić nije morao intervenirati. Iako su imali više udaraca od Šibenčana (8:2), u svlačionice se otišlo s po jednim golom u svakoj mreži.

Nastavak je sjajno počeo za šibensku momčad koja je povela u 51. minuti utakmice: Cvetković je presjekao akciju domaćih, dodao Marinu koji je izdržao duel, a potom sjajno 'podvalio' loptu za Delića koji iskosa s desne strane pored vratara Kotarskog puca, domaći čuvar mreže uspijeva dodirnuti tu loptu, ali niti on niti stoper Jovičić ne uspijevaju je spriječiti da uđe u mrežu i na taj način zaustaviti šibensko vodstvo. Nakon asistencije Delić je tako upisao i pogodak, njegov šesti u sezoni. Gorica pokušava uzvratiti preko svog najboljeg igrača Lovrića, puca iz slobodnjaka, ravno u dobro postavljenog Rogića koji odbija taj udarac.

Udarac odbija i Kotarski na drugoj strani, pokušaj je bio M. Jakoliša. Još jednom domaći je vratar izašao kao pobjednik u dvoboju protiv najboljeg igrača Šibenika. Daleko opasnije je bilo na drugoj strani: jednom su domaćini poentirali preko Lovrića, poništen je gol zbog ranijeg zaleđa, a nisu Goričani dobili ni traženi jedanaesterac, također zbog ranije označenog zaleđa. U oba slučaja bile su to ispravne sudačke odluke.

U 67. minuti uveo je Rendulić dvojicu novih igrača i upravo su njih dvojica, niti dvije minute kasnije, zaslužni za izjednačenje: Cruz je poslao prizemnu loptu s desne strane, natrčao je Stojanovski i pogodio mrežu nemoćnog Rogića za 2:2. Nakon izjednačenja jurnuli su domaćini po novi gol: ubačaj Lovrića s lijeve strane, na drugoj stativi je Cruz koji, na šibensku sreću, nije uspio dobro zahvatiti loptu, u mreži je završio sam igrač, ne i lopta.

78. minuta donijela je fantastičnu priliku za Crne iz Krešimirova grada: Attys je oduzeo loptu na polovici igrališta, dao sjajnu dijagonalu za Dasilvu, on prosljeđuje do A. Jakoliša koji namješta fenomenalnu priliku za Marina, ali nema preciznosti u njegovu udarcu, otišlo je daleko od okvira gola. Odmah nakon toga M. Jakoliš je projurio lijevom stranom, povratna lopta u sredinu, dobra reakcija domaće obrane. U 87. minuti i treća lopta odsjela je iza leđa Kotarskog: greška stopera Šimunovića, loptu je uzeo M. Jakoliš, imao je Šibenik kontru 3 na 2, dugo je loptu vukao Jakoliš, a onda i sam završio akciju. Pogodio je bliži kut domaćeg gola, za vodstvo Šibenika od 3:2. Jubilarni deseti gol najboljeg igrača Šibenika za, pokazat će se kasnije, pobjedu!

Vatreno je pred oba gola: slijedi nova prilika domaćeg sastava, pucao je sada Šroler, ne da kapetan Rogića da Gorica dođe do trećeg gola. Pokušali su domaćini do kraja utakmice i u pet minuta sudačke nadoknade zabiti još jedan gol, no, nisu uspjeli i sva tri boda putuju u Krešimirov grad.

GORICA – ŠIBENIK 2:3 (1:1)