OBJAVA: 02.09.2015, 20:26h   •   IZMJENA: 02.09.2015, 20:26h   komentara   •     ISPIŠI

Igra za zaborav, pamte se bodovi

FOTO Četvrta pobjeda narančastih: Solomon zabio, Slavica spašavao

I. J. FOTO Četvrta pobjeda narančastih: Solomon zabio, Slavica spašavao
02.09.2015, 20:26h

Četvrta utakmica, četvrta pobjeda HNK Šibenika iako je to bila najslabije izdanje narančastih u dosadašnjem dijelu sezone. Na Šubićevcu su slavili nad Imotskim s 1:0, a za to mogu zahvaliti strijelcu Solomonu, ali još više i vrataru Slavici koji je u drugom dijelu sačuvao pobjedu svoje momčadi.

Točno 65 sekundi trebalo je proći da se zatrese mreža Imoćana. G. Živković je oduzeo loptu na centru, dodao Marini koji na lijevoj  strani vidi Solomona koji se lako oslobađa svog čuvara i pogađa suprotan kut za vodstvo svoje momčadi. Primljeni gol brzo je promijenio planove Imoćana koji su puno više imali loptu u svom posjedu od narančastih.

No, zaprijetili su prvo ponovno domaćini: prvo su Marina i Kartelo zakasnili na prekid Španje u 11. minuti, a pet minuta kasnije Okechukwu nije uspio dobro zahvatiti loptu, dok je na drugoj strani nedostajalo preciznosti u završnicama akcija. U 20. minuti šut Radalja obranio je Slavica, a nešto kasnije još jedna opasnost u šibenskom kaznenom prostoru, ali srećom po domaćine i ovog puta nije bilo gola, kao ni iz obećavajućeg slobodnog udarca gostiju.

Tek na kraju poluvremena Šibenik je zaprijetio preko Španje, Bečić je odbio u korner, odnosno kad je Solomon pucao iskosa, a lopta otišla pored vratnice. Nije to bilo dopadljivih 45 minuta kad su domaćini u pitanju, prelako su gosti dolazili u mogućnost da zaprijete, ali nisu uspjeli poentirati.

Dvije sjajne šanse narančastih na otvaranju drugog dijela: Solomonov šut je blokiran, a samo dvije minute kasnije strijelac prvog dijela iz sjajne šanse nije uspio ponovno zatresti mrežu. Prijete prvi put u nastavku Imoćani u 52. minuti, ali Slavica spašava u dva navrata.

Na drugoj strani nova sjajna šansa domaćih: Maleš je centrirao, Oki pucao iz prve, ali pogodio ravno u gostujućeg vratara. U 80. minuti Slavica je još jednom spašavao svoju momčad: prvo je iz 'kantuna' izvadio šut Begića, pa u nastavku akciju, uz pomoć stative, skinuo i još jedan zicer gostiju.

'Nemoguće' su gosti promašili u 87. minuti: prazan gol nije naciljao jedan od igrača gostiju, a u nastavku akcije Slavica se iskazao još jednom sjajnom obranom. Na drugoj strani, još jedna prilika za domaćine: ubacio je Okechukwu, ali obrana je očistila ispred A. Živkovića.

Na kraju pobjeda narančastih od 1:0, uz ne baš uvjerljivu partiju, ali odlika pravih momčadi je da pobjeđuju i kad ne igraju dobro. U sljedećem kolu Labrovićeva momčad gostuje u Lučkom.

ŠIBENIK  - IMOTSKI 1:0 (1:0)