OBJAVA: 25.04.2015, 19:15h   •   IZMJENA: 25.04.2015, 22:58h   komentara   •     ISPIŠI

Dvostruko šibensko slavlje u Sinju

FOTO Grgo Živković zabio za pobjedu, Šibenčani opet lideri

I. J. FOTO Grgo Živković zabio za pobjedu, Šibenčani opet lideri
25.04.2015, 19:15h

Jedan, ali zlata vrijedan gol Grge Živkovića nogometašima Šibenika donio je pobjedu u Sinju, a slavlje zbog pobjede bilo je još veće kad su stigle vijesti iz Splita da je Hajduk 2 s 3:2 pobijedio Mosor. Šibenčani su tako ponovno vodeća momčad Treće HNL jug.

Domaćini su bolje krenuli u utakmicu, stisli Šibenčani, ali na sreću gostiju pravu šansu nisu uspjeli stvoriti. Na drugoj strani Grgo je iz kornera uposlio prezimenjaka Antu, ali njegov udarac glavom otišao je pored gola. U 17. minuti sjajna prilika za narančaste: Bartulović je ubacio s desne strane, a šut A. Živkovića obranio je domaći vratar Banić.

Sinjani su prijetili iz kontrapada, preko napadačkog dvojca Sablić – Jelić, njihova su dva udarca bila iz daljine, no, Slavica nije morao intervenirati. A onda su, u 25. minuti Labrovićevi igrači stigli do gola: povukao je akciju raspoloženi Rendić, dodao na lijevu stranu A. Živkoviću koji servira točnu loptu na rub šesnaesterca za prezimenjaka Grgu koji prizemnim udarcem pogađa malu mrežu za vodstvo svoje momčadi.

U nastavku imali su narančasti nekoliko šansi da riješe pitanje pobjednika, prvu u 64. minuti: Puclin je uzeo loptu na centru, asistirao A. Živkoviću ali njegov udarac iskosa s desne strane Banić je obranio. Četiri minute kasnije Rendić je bio u prilici riješiti sve dileme oko pobjednika: išao je sam na golmana, no, stigli su ga domaći braniči i sjajna prilika je propala.

Kako se bližio kraj utakmice domaćini su iz pritiska pokušali zaprijetiti, ali pravu šansu pred Slavicom nisu stvorili. Šibenčani istina u Sinju nisu odigrali utakmicu na razini ranijih, dobili su 'na mišiće', no, već sutra za dojam nitko neće pitati, činjenica je da Šibenik ponovno lider, ali ovog puta s dva boda prednosti pred Mosorom.

JUNAK – ŠIBENIK (0:1) 0:1