Ostanak još nije matematički potvrđen

HD još jednom bolji od Šibenčana: Pogreške su i ovog puta bile očite i preskupe

Nogomet   |   Autor: Ivana Jurica   |   22.04.2022 u 20:01

Slavko Midžor/PIXSELL
Mogli su Šibenčani na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj ulici i matematički osigurati ostanak u ligi ove sezone, četiri kola prije kraja. No, ništa od toga, jer doživjeli su novi poraz. Slavili su domaćini s 3:1 u utakmici koju su obilježile velike pogreške Šibenčana koje su i ovog puta preskupo plaćene.

Domaćin je krenuo angažiranije u utakmicu: zaprijetili su prvi put u trećoj minuti, moglo je biti vrlo opasno, no, pravovremen je bio u bloku jedan igrač u Crnom, pa Rogić nije morao niti reagirati. Odgovor Šibenika bio je ekspresan: odlična kontra, Šimunović je poslao prizemnu loptu na lijevu stranu, točno je pronašao Delića koji je u odličnoj prilici, ali nema preciznosti u šutu najboljeg strijelca momčadi iz Krešimirova grada. Nepune dvije minute kasnije ponovno je Delić zapucao na gol, snažno, iz prve, ovog puta je još neprecizniji.

U 15. minuti Marin se našao u sjajnoj prilici, iskosa s desne strane, nema ni kod njega preciznosti u završnom udarcu. Gotovo desetak minuta čekalo se na novu prijetnju: stigla je ponovno pred domaćim golom, pucao je Vidović, blokirao je to dobro Jurišić. Pokušava i kapetan Ćurić s 20-ak metara, iskosa s lijeve strane, domaći vratar Šubarić odbija tu loptu u korner. Poslije duže vremena zaprijetili su i dragovoljci: iz velike udaljenosti K. Perić je opalio, Rogić se nije dao iznenaditi, odbio je loptu u korner.

Osam minuta prije kraja poluvremena domaćini su dobili kazneni udarac: ništa nije ukazivalo na to, no, jedan udarac pogodio je u ruku Stefana Perića, lopta je završila u korneru. Uključio se VAR, glavni sudac Pejin sam je išao pogledati tu situaciju i nakon nekoliko minuta pregleda pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Majstorović. Drugo je ovo kolo za redom kako je Perić skrivio kazneni udarac! Pokušava Šibenik preko kapetana Ćurića još jednom, priliku mu je namjestio Grezda, Šubarić je na pravom mjestu.

Nova greška šibenskog stopera Perića samo četiri minute kasnije skupo je koštala njegovu momčad u samoj završnici prvog dijela igre: izgubio je loptu na svojoj polovici, slijedi ubačaj s lijeve strane Bristrića, Karrica se ubacio ispred Mine i sigurno pogodio za vodstvo od 2:0. U razmaku od samo četiri minute Šibenčani su tako primili dva gola, te su s rezultatskim minusom otišli na predah.

S dvije promjene ušli su Crni u drugo poluvrijeme: u svlačionici je Računica ostavio Ćurića i Minu, a na travnjak je poslao Julardžiju i Kvesića. Prvi put u nastavku Šibenik pokušava zaprijetiti u 50. minuti, Grezdin šut bio je lagan poslao za domaćeg čuvara mreže. Četiri minute kasnije drugi kazneni udarac za HD: dubinska lopta, Rogić je pokupio jednog domaćeg igrača, a sudac je još jednom pokazao na bijelu točku. Karrica je bio izvođač jedanaesterca, Rogić je zaustavio taj udarac, kao i pokušaj Frigana. No, VAR se ponovno uključio, Rogić je ranije izašao s gola, pa je kazneni udarac ponovljen. Ovog puta loptu je namjestio Majstorović koji je i ovog puta precizan, za 3:0.

I treći put sudac Pejin pokazao je na bijelu točku u 59. minuti: Jurišić je za dres povukao Grezdu unutar 16 metara, krilni igrač Šibenika pada, a sudac Pejin odmah pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač za 3:1 je Marin. Nižu se prilike i na jednoj i na drugoj strani: odlična reakcija Rogića u 62. minuti, spasio je svoju momčad od četvrtog primljenog gola. I u 68. minuti moglo je biti opasno, srećom Frigan nije bio precizan.

U 70. minuti odlična prilika za Šibenik: Marin se sjurio prema golu, zaobišao i vratara, ali potom nije pogodio praznu mrežu. Označeno je tada i zaleđe, ali zapravo je dvojbeno je li Marin uopće bio u zaleđu. Nije pogodio mrežu iz te situacije, pa onda nije ni ključno je li bio u dozvoljenoj ili nedozvoljenoj poziciji. Posla bi svakako bilo još za VAR da je Marin zabio u toj situaciji. Osam minuta kasnije istaknuo se domaći vratar: pucao je Marin s ruba 16 metara, Šubarić ne dozvoljava promjenu rezultata.

Do promjene je moglo doći na drugoj strani: sam samcat bio je Karrica u 84. minuti: pucao je glavom poslije ubačaja s lijeve strane, srećom po Šibenčane nije bilo preciznosti u njegovom novom pokušaju. Dvije minute kasnije pokušao je opet isti igrač, ovog puta sa suprotne strane, rezultat se nije promijenio. Sve što smo od Šibenika vidjeli do kraja susreta bio je udarac Bilića glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Domaći je vratar mirno pokupio taj udarac. Na drugoj strani do kraja Rogić je zabilježio još jednu obranu.

HD je stigao do četvrte prvenstvene pobjede, druge protiv Šibenika ove sezone. Crni su, pak, nastavili s neuvjerljivim igrama, skupim pogreškama u obrani koje su i ovog puta platili porazom, te su upisali još jedan prvenstveni poraz ovog proljeća.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – ŠIBENIK 3:1 (2:0)