SADA ČITATE
          OBJAVA: 31.10.2018, 19:40h   •   IZMJENA: 31.10.2018, 19:46h   komentara   •     ISPIŠI

Osmina finala Kupa

Milan Balaban Hrabro pali: Labrović i Šibenčani dugo odolijevali unatoč igraču manje, Hajduk ipak prošao dalje
31.10.2018, 19:40h

Dramatična utakmica na Šubićevcu. Dva su puta u završnici utakmice, prvo regularnog dijela, a potom i drugog produžetka, narančasti primili gol, pa je na kraju Hajduk 2:1 pobjedom prošao dalje u Kupu. Sijevali su udarci Splićana, a sve je zaustavljao briljantni Labrović, no, s igračem manje (Pecolaj crveni karton u 57. minuti) Šibenik je hrabro odolijevao, no, na kraju je ipak u drugom produžetku primio i drugi gol i Hajduk je teškom mukom izvukao pobjedu.

Prvi je zaprijetio Prince, no, Blažević, nekadašnji vratar Šibenika, odbio je u korner. A šest minuta kasnije zatresla se mreža gostiju na oduševljenje zapadne tribine: Bulat je izveo prekid s desne strane, Ivanovski na prvoj stativi skreće loptu u mrežu za šibensko vodstvo. Hajduk je napadao šibenski gol, ali sjajna šibenska obrana, na čelu s vratarom Labrovićem, uspješno je sve zaustavljala. Nije previše prilika imao Hajduk u prvom dijelu, no, sve je to sigurno riješeno.

Nastavak je kontrom otvorio Prince, no, nakon bijega nije bilo snage u šutu, da ozbiljnije ugrozi splitski gol. U 57. minuti drugi žuti karton za Pecolaja, Šibenčani ostaju s igračem manje. Hrabro i borbeno, požrtvovno su igrali narančasti, bacali su se za svaku loptu, a briljirao je Labrović na golu. Teško je i pobrojati sve ono što je mladi Sinjanin na šibenskom golu pozaustavljao pogotovo u drugom dijelu: u maniri najboljih vratara u rukometnoj utakmici skupio je 20-ak obrana.

Hvatali su se Splićani za glavu ne vjerujući što ništa od njihovih 30-ak udaraca prema golu nije završilo u mreži. Nakon isključenja Pecolaja Kendeš je povučen na desni
bok, odradio je odličan posao, sve do nesretne 87. minute: tad je u želji da izbije loptu i otkloni opasnost idealno servirao za Saida koji pogađa mrežu za izjednačenje.
Do kraja 90. minute, a onda i u prvom produžetku Labrović je bio prva figura.

S igračem manje u napadu nisu Šibenčani uspijevali napraviti ništa prema naprijed, orijentirali su se na obranu svog gola i držali su egal i nadali se penalima. No, završnica drugog produžetka ponovno je bila kobna za domaći sastav, a u junaka gostiju prometnuo se Jurić koji je iskoristio jedan od brojnih pokušaja Splićana, zabio je za pobjedu. Nisu domaćini do kraja uspjeli zaprijetiti i Hajduk je na kraju slavio pobjedu.

Velik broj Funcuta bili su sjajna podrška svojim igračima, a gromoglasnim pljeskom pozdravili su ih na kraju utakmice, pogotovo mladog vratara Labrovića koji je primao
pojedinačne čestitke. Torcida je, na drugoj strani, u 68. minuti razvila transparent prilikom rođendana, ali je i ubacila baklje u teren tom prilikom.

Na kraju, Hajduk je teškom mukom prošao Šubićevac, a hrabri Šibenčani ostavili su srce na terenu, dobili zaslužen pljesak i na krilima ove igre nastavljaju prvenstvene