Liga nacija B

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena na Šubićevcu od Finske: Sve riješeno u 12 minuta

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   31.10.2023 u 18:51

U susretu 4. kola grupe B2 UEFA Lige nacija za žene, Hrvatska je na stadionu Šubićevac protiv Finske poražena sa 0:2 (0:2). Strijelac je bila Summanen u 5. i 12. minuti.

Finskoj nije trebalo dugo da uspostavi dominaciju na Šubićevcu. Već u 5. minuti gošće su došle do vodstva; Koivisto je desno od hrvatskog gola glavom nabacila u sredinu, vratarka Bačić je nespretno reagirala i nije uhvatila loptu, ona se odbila do Summanen, koja iz blizine lagano pogađa za 0:1. Ista igračica opet se upisala u strijelce u 12., nakon slobodnog udarca sa lijeve strane glavom je pogodila za 0:2.

Finska reprezentacija gaji vrlo sličan stil igre kao njihovi nordijski susjedi, koje smo mogli gledati na Svjetskom prvenstvu, tehnički solidno i s naglaskom na prodore po krilima. Hrvatska se, pak, nakon dva brzo primljena gola znatno povukla i čekala prilike iz kontre, koje nisu mogle doći, s obzirom da naprijed nije bilo previše igračica. Finska je do kraja poluvremena stvorila još nekoliko šansi, naročito Koivisto, dok su domaće oraspoložile svoje navijače tek ponekom efektnom fintom, ali bez pravih prilika.

Drugo poluvrijeme nije imalo nikakvih uzbuđenja vrijednih spomena, sve dok pokušaja Summanen iz slobodnog udarca u 70., koji je završio iznad grede. Hrvatska se i dalje držala solidno u obrani, no bez da zaprijeti prema naprijed. Zanimljivost je da smo tek u 77. vidjeli prvi ofsajd.

Stadion Šubićevac, gledatelja 250, sutkinja Teresa Oliveira (Portugal)
HRVATSKA: Bačić, Krajinović, Jelenčić, Domazet, Nevrkla, Krznarić, Pezelj (od 78. Vidović), Glibo (od 57. Jedvaj), Dulčić, Kunštek, Lojna, trener Nenad Gračan
FINSKA: Tamminen, Pikkujamsa, Koivisto (od 90. Nystrom), Tynnila, Ahtinen, Alanen, Kollanen (od 46. Peltonen), Kuikka, Franssi (od 63. Sallstrom), Summanen, Sevenius (od 63. Rantala), trener Marko Saloranta

TABLICA

1) Finska 12
2) Slovačka 7
3) Hrvatska 3
4) Rumunjska 1

U posljednja dva susreta skupine Hrvatska će najprije ugostiti Slovačku, a potom gostovati kod Rumunjske. U tim susretima pokušat će izbjeći ponajprije posljednje četvrto mjesto, koje direktno vodi u Ligu nacija C, ali i treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije (drugo mjesto osigurava Ligu nacija B i sljedeće sezone).