Briljirao vratar Jadrana

Hrvatski kup: Prošli Hajduk i Rudeš, Srbljinović zabio sa svoje polovice

Nogomet   |   Autor: HINA   |   31.10.2023 u 19:27

HINA/ Damir SENČAR
Nogometaši Hajduka, koji su osvojili Hrvatski kup posljednje dvije sezone, u osmini finala ovog natjecanja svladali su u gostima Jadran Luka Ploče 2-0 (0-0).

Hajduk se mučio kako probiti domaćeg trećeligaša, briljirao je vratar Jadrana LP Kalac, a na kraju je utakmicu prelomio David Martić koji je u 73. minuti dao autogol. Na samom kraju, u 92. minuti, Emir Sahiti je dao gol za 2-0.

Od početka je Hajduk krenuo s napadima, a na prvu veliku šansu čekalo se do 23. minute. Tada je prvo pucao Livaja, potom iz još bolje situacije Trajkovski, ali je u oba slučaja odlično reagirao domaći vratar Kalac.

Golman Jadrana LP bio je apsolutno prvo ime uvodnih 45 minuta te je bio nesavladiva prepreka za Splićane. Još jedna sjajna intervencija Kalca uslijedila je na samom kraju prvog poluvremena kada je spriječio pogodak Livaje. Domaćin nije dobio previše prostora u napadu, a jedini pokušaj je bio lukavi udarac Galića sa sredine travnjaka. Vidio je istrčalog Lovru Kalinića, nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca koji se na vrata Hajduka vratio nakon godinu dana stanke zbog ozljede, ali je lopta otišla preko vratnice.

Kalac je sa sjajnim obranama nastavio i u drugom dijelu. U situaciji jedan na jedan, u 55. minuti, obranio je udarac Livaji koji je iz drugog pokušaja pogodio tek vanjski dio mreže.

Nakon što je domaći sastav preživio sve i svašta primio je pogodak od vlastitog igrača. U 73. minuti nespretno je vlastitu mrežu pogodio Martić za 1-0 Hajduka. Sve je zaključeno preciznim udarcem Sahitija u 92. minuti za 2-0 branitelja naslova.

U četvrtfinale se plasirao i Rudeš koji je na domaćem terenu pobijedio Slaven Belupo 3-1. Rudeš inače i dalje nema ni jednu pobjedu u HNL-u. Nakon trinaest utakmica ima samo tri remija i čak deset poraza.

Rudeš je poveo u 13. minuti. Nakon što je zaustavljen pokušaj Jakova Bašića lopta se odbila do Ivana Pešić koji je zatresao suparničku mrežu za veliko slavlje domaćina. No, samo šest minuta kasnije već je bilo 1-1, a efektno je tada pod gredu loptu u domaću mrežu zakucao Juan Bautista Cascini.

U nastavku je Rudeš slomio suparnika tako što je prvo Luka Pavković pogodio u 56. minuti glavom nakon kornera, dok je u 79. spektakularno, sa svoje polovice terena, za 3-1 pogodio Tomislav Srbljinović.

U nastavku utorka još će utakmicu osmine finala odigrati Karlovac 1919 i Osijek.

U srijedu se igraju još dvije utakmice osmine finala, a sastaju se Oriolik - Dinamo (14 sati) i Gorica - Radnik Križevci (16.30 sati). Ostali parovi su: Vukovar 1991 - Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin - Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia - Rijeka (5. prosinca).