OBJAVA: 12.10.2019, 19:12h   •   IZMJENA: 12.10.2019, 19:12h   komentara   •     ISPIŠI

Prijateljska utakmica

Igra i dojam puno bolji od rezultata: Minimalan poraz narančastih od Lokomotive

ŠibenikIN Igra i dojam puno bolji od rezultata: Minimalan poraz narančastih od Lokomotive
12.10.2019, 19:12h

Nogometaši Šibenika na Šubićevcu su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Lokomotive. Prvoligaš je slavio s 2:1, ali po igri, dojmu, zaslužili su narančasti puno bolji rezultat. Imali su puno više prilika, dva su puta tresli i okvir gola, a drugi gol gosti su postigli s bijele točke. No, prikazana igra protiv kvalitetnog protivnika zalog je za optimizam uoči nastavka sezone.

Sjajnih 30 minuta odigrali su Šibenčani u otvaranju susreta. Po igri i prikazanom neupućeni promatrač s tribina teško da bi mogao shvatiti da je Lokomotiva prvoligaš, a da Šibenik igra u jednom rangu niže. Nizale su se prilike pred golom gostiju: Antunović pored gola u šestoj minuti, pet minuta kasnije odlična asistencija Princea, Antunović je uzdrmao prečku (drugu utakmicu zaredom).

Koju minutu kasnije Prince ide sam prema golu gostiju, igrač gostiju je uz njega, šibenski Ganac pada nakon kontakta, za suca Papka sve je čisto. U 19. minuti greška u zadnjem redu gostiju, Bulat je dobio loptu na 12-13 metara, po sredini kaznenog prostora gostiju, ali nema preciznosti u šutu. Bilo je tu još pokušaja narančastih, ali svi su završili u bloku.

Na drugoj strani Labrović nije imao posla, no, u 30. je minuti svejedno morao u mrežu po loptu: snažni Budimir, leđima okrenut golu, ostavio je loptu Uzuniju koji pogađa za vodstvo gostiju koje stiže nakon prvog udarca u okvir gola. Do kraja prvog dijela za Šibenik su pokušali još Celić i Antunović, na drugoj strani Majić, bez promjene rezultata.

U nastavak je Rendulić krenuo s devet novih igrača, ostali su samo Rak i Prince. Njih dvojica zamijenjeni su u 59. minuti, kad su ušli Musić i Laća. I upravo su ta dvojica šibenskih mladaca bili u akciji koja je rezultirala novom sjajnom šansom za šibenski sastav: Musić je ubacio s desne strane, na suprotnoj strani kaznenog prostora natrčao je Laća, puca snažno, ali i preko gola. Pokušao je Kukec ponovno direktno i iz kornera, Grbić se nije dao iznenaditi.

Okvir gola Lokomotivu je spasio i u 70. minuti: ovog puta stativa je spriječila pogodak Kukeca. Tri minute kasnije sudac Papak pokazuje na bijelu točku za goste, uz negodovanje domaće publike: siguran realizator je Karačić. Vrlo brzo nakon toga stiže i šibenski gol, još jednom zabio je Luka Juričić, centaršut je glavom pospremio u mrežu prvoligaša. Pokušali su Šibenčani do kraja doći i do drugog gola, ali nisu uspjeli.

Odličan dojam ostavio je tako Šibenik u dvoboju protiv Tomićeve Lokomotive koja je na Šubićevac stigla bez trojice reprezentativaca i Sammira. A koliko je publika bila zadovoljna igrom, izdanjem domaćih nogometaša dovoljno govori pljesak kojim su ih nagradili nakon utakmice.

Poslije duže vremena, nakon oporavka od ozljeda, zaigrali su Musa i Pranić, 45 minuta odigrao je, u prvom dijelu Grdić, a po pola sata u nastavku dobila su još dvojica nadarenim domaćih mladaca – Laća i Musić.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 1:2 (1:0)