Na Zapadu ništa novog

Istra-Šibenik 0:0, svaki komentar suvišan

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   23.10.2022 u 16:57

PIXSELL/Srećko Niketić
U 14. kolu SuperSport HNL-a, u Puli su u utakmici bez puno velikih prilika Istra 1961 i Šibenik odigrali 0:0. Tako Šibenik u gostima sada ima 0 pobjeda, 7 remija i 0 poraza i nedostaju mu samo još Maksimir i Poljud da kompletiraju zbirku remija na svim stadionima ove polusezone.

I Istra i Šibenik u utakmicu su ušli sa namjerom da pruže napadački nogomet, ambicioznije prema naprijed. Takve namjere nisu pomogle, prvo poluvrijeme bilo je zbilja negledljivo, Šibenika su, kao i dosad u prvenstvu, kočili njegov stil igre i bezidejnost u napadu, a Istra je opet pokazala da u napadu ima tehnički limitirane igrače, sa slabim centaršutom i slabom realizacijom.

Braća Matić ovaj put su igrala u istoj liniji, kao stoperi, zajedno sa Mesom. Arai i Mina bekovi, Salomon, Skorup i Rak u sredini, bez krila, u napadu Čop i Delić. U 18. se Salomon ozlijedio pa ga je zamijenio Vidović.

Istra je pokušala nametnuti domaćinsku inicijativu i doista je imala inicijativu u prvom poluvremenu, no njezini igrači nisu stvorili velike prilike, a i kad bi imali koju, loše su reagirali. Tako je Mlinar u 23. i 31. šutirao neometan u šesnaestercu, oba puta ni blizu gostujućih vrata. Isti igrač nije se iskazao ni kod centaršuteva.

Šibenik je opet igrao dobro u obrani, dok u napad nisu išli sa velikim brojem igrača pa do prave prilike nije ni moglo doći. U 43. Istrin Boultar pucao je izvana, Rogić je obranio. Tako je u prvom poluvremenu Istra imala dva, a Šibenik nijedan udarac u okvir vrata.

Drugo poluvrijeme počelo je gdje je prvo stalo, Šibenik je pravio niz grešaka pri dodavanjima, Istra bez tehničkog znanja da realizira svoju inicijativu. Istra je imala konkretniju akciju u 54. minuti, Boultam je prošao po lijevoj strani, a Mina je otklonio opasnost, stigavši prije Kadušića do lopte. U 70. Arai je probio desnu stranu, dao se malo u sredinu i pokušao šutirati slabijom lijevom nogom, lopta je otišla daleko od gola.

U 86. Šibenik je ipak napravio opasnu šansu, no opet ostao bez udarca u okvir; Delić je iz blizine pucao pokraj gola, nakon što je lopta u gužvi doskakutala do njega.

Pri kraju nadoknade Hujber je sa desne strane pokušao, iz mrtvog kuta, Rogić brani.

Istra je pokazala da je hit prvenstva jedino po bodovima, ne i po znanju. Šibenik je i dalje u potrazi za formom. Nekom tko ne prati prvenstvo bilo bi teško povjerovati da ove dvije ekipe su zapravo bodovno prilično daleko od posljednjeg mjesta na tablici i zapravo bliže europskim utakmicama nego ispadanju.

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Varaždin, a onda ga čeka niz teških utakmica. Bod po bod, opstanak. Realno, vrlo lako se moglo dogoditi da svih 15 utakmica Šibenika ove sezone (računajući i Kup) završi neriješeno.

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Mlinar (od 62. Žgomba), Caseres, Galilea, Boultam (od 84. Travaglia), Bakrar (od 84. Kopljar), Marin (od 73. Rovis), Petrušenko, Perković, Kadušić (od 62. Petković), trener Gonzalo Garcia
ŠIBENIK: Rogić, B. Matić, M. Matić, Mesa, Skorup (od 69. Marasović), Rak (od 77. Burgui), Salomon (od 18. Vidović), Mina, Arai, Delić, (od 69. Kreković), Čop, trener Mario Cvitanović