OBJAVA: 08.09.2018, 21:36h   •   IZMJENA: 08.09.2018, 21:36h   komentara   •     ISPIŠI

Šibenik do remija opet nakon 0:2

Milan Balaban Iznimno loš ulazak narančastih u utakmicu, nizali šanse, pa se spasili golom Pandže u nadoknadi
08.09.2018, 21:36h

Ponovno su samo bod osvojili nogometaši Šibenika na svom Šubićevcu. Odigrali su 2:2 protiv Međimurja i to nakon što su ponovno gubili s 2:0. Iznimno loš ulazak u utakmicu skupo je stajao domaćine, primili su dva gola, a onda su od 30. minute zaigrali kako su trebali od početka, nizali šanse, promašivali nemoguće, pogađali stativu, smanjili preko Princea, a do boda su došli u sudačkoj nadoknadi golom Pandže.

U susret su narančasti ušli bez dvojice igrača koji su startali u prošlom kolu. Vratara Rogića, koji je bio sjajan na Stanovima, a koji se ozlijedio na treningu prije Međimurja, zamijenio ga je debitant Labrović (ovo ljeto stigao iz sinjskog Junaka). A napadač Antunović zbog ozljede je propustio utakmicu, završio je na tribinama. Roca je ostao na klupi (u Zadru nije igrao zbog ozljede).

Gosti, koji su u prva dva kola zabilježili dvije pobjede, otvorenog su garda zaigrali na Šubićevcu. I oni su bili ti koji su vodili igru na otvaranju utakmicu. Šibenik ponovno loše ulazi u utakmicu, gol gostiju kao da je visio u zraku. Prvi je stigao u 16. minuti: Šare je na centru pogriješio, brza kontra Međimurja, udarac s desne strane Labrović je uspio zaustaviti, ali na odbijancu prvi je igrač gostiju Marcijuš koji pogađa za vodstvo svoje momčadi.

Šibenik je bio loš, dominirali su gosti, radili što god žele i samo četiri minute kasnije stigli su do novog gola: ubačaj s lijeve strane, Munivrana u sredini kaznenog prostora sam skače i zabija za povećanje vodstva. Perkovićeva sastava nema nigdje, više od polovice prvog poluvremena nisu niti zapucali na gol gostiju.  Živce je izgubila i domaća publika, nezadovoljna igrom igrača u narančastom.

Tek u 31. minuti Šibenik prvi put prijeti: Kukec je izveo korner, a Bulat glavom pogodio stativu. Trgli su se tada domaći igrači: do kraja poluvremena složili još tri 'mrtve' šanse, ali nisu zabili. No, krenimo redom. U 39. minuti promašaj Okechukwua za rubriku vjerovali ili ne: s metra udaljenosti, a možda i manje, nije uspio ugurati loptu u praznu, nebranjenu mrežu. Pogodio je okvir gola, za nevjericu među publikom na Šubićevcu.

Dvije je sjajne šanse do kraja prvog dijela imao i iskusni Maleš: prvo je u 43. minuti poslije Bulatova ubačaja Maleš loše pucao glavom, da bi u 44. minuti, nakon centaršuta Blaića, ponovno pucao, ali ni ovog puta nije to bilo dovoljno precizno da matira vratara gostiju. Imali su gosti slobodan udarac u samoj završnici, ali udarac je zaustavio vratar Labrović.

Kao i protiv Osijeka, vrlo su brzo Šibenčani zabili u nastavku: Pecolaj je ubacio s boka, Okechukwu je spustio glavom, a Prince iz blizine smanjio vodstvo gostiju. Puno življi, konkretniji bili su domaćini u drugom dijelu. Nakon smanjenja zaostatka prijetili su i iz slobodnog udarca: Bulat je opalio sa 16 metara, ali je pogodio živi zid. Pokušali su domaćini i preko dvojca Kukec – Prince, no, nije bilo preciznosti u udarcu šibenskog Ganca, pucao je pored prve stative.

Igrala se u drugom dijelu viktorija na gol gostiju, domaći vratar Labrović uopće nije imao posla. U jeku najvećih napada domaćini nisu zabili, ali pritiskali su i dalje, a u 70. minuti, poslije jednog od brojnih ubačaja Kukeca, u kaznenom prostoru gostiju ostali su stoperi Vukorepa i Pandža, no, umjesto lopte udarili su jedan u drugoga i sjajna prilika je propala. Sve su karte narančasti bacili u napad, a isplatilo im  se to u sudačkoj nadoknadi.

Slobodan udarac izveo je Kukec, u gužvi je na pravom mjestu stoper Pandža koji šalje loptu u mrežu gostiju. Izvukli su se tako Šibenčani od poraza: 30 vrlo loših minuta poslije kojih je uslijedilo jako dobro razdoblje, brojne šanse, no, nisu uspjeli neutralizirati taj zaostatak iako su na kraju imali daleko više šansi nego novopečeni drugoligaš.

Za razliku od zvižduka seniorima, na poluvremenu se itekako pljeskalo. I to najmlađim polaznicima Škole nogometa, igračima iz kategorije špigete, koji su pred 500-ak gledatelja demonstrirali svoje vještine i u više navrata zaradili gromoglasni pljesak.

ŠIBENIK – MEĐIMURJE 2:2 (0:2)