Šubićevac ostaje neosvojiva tvrđava

Jedan, ali zlata vrijedan pogodak: Majić zakucao za pobjedu nad Solinom

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.11.2023 u 19:59

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Teška, ali posve zaslužena pobjeda Šibenika nad Solinom. Dugo su Šibenčani lomili otpor gostiju s Jadra, a konačno su u tome uspjeli u 79. minuti kad je Josip Majić zakucao loptu u mrežu za šibensku pobjedu od 1:0.

Već u prvoj minuti Šibenik je opasan: Majić je zaprijetio iz slobodnog udarca, vratar Buljan je obranio taj udarac šibenskog krilnog igrača. Iduća prijetnja domaćih ponovno iz prekida: iskosa s desne strane udarac je oprobao Roca, malo pored stative otišao je taj udarac. 15. minuta umalo je bila kobna za šibenski sastav: gosti su imali korner, izveo ga je Lovrecsics, glavom puca kapetan Tomić, ali domaći kapetan Đaković uspijeva odbiti taj udarac u korner.

Opasniji su Solinjani po šibenski gol nego što je na drugoj strani. Vučković je u 28. minuti opasno pucao, otišlo je malo s vanjske strane vratnice. Tek u 31. minuti uzvraća domaćin: Kolega je ubacio s desne strane, Majić pucao glavom, zaustavljena je lopta u bloku, na putu prema gostujućem golu. Devet minuta kasnije dobro kombinira Carevićev sastav: Božića s ruba 16 metara puca snažno, kroz šumu nogu, uspio je vratar gostiju to zaustaviti. U nastavku akcije ponovno je pucao Božić, još snažnije, ali i još nepreciznije.

Odmah potom Majić još jednom pokušava, ni ovoga puta nema preciznosti u njegovu udarcu. Prije odlaska na odmor Božić je ostavio dobru loptu za Toressa, vratar gostiju nije morao niti intervenirati. Puno aktivniji i opasniji po gol momčadi s Jadra su Šibenčani u drugom dijelu prvog poluvremena. Do odlaska na odmor pokušali su još jednom Majić (ponovno je završilo u bloku), te Kolega (preko gola), ali do promjene rezultata nije došlo.

Sve do 58. minute čekalo se na prvi udarac u drugom dijelu. Uputili su ga Šibenčane nakon duge terenske dominacije: snažno je odapeo Kolega, vratar Buljan obranio je taj udarac. Odmah potom prijeti i Torres iz okreta, preko gola odlazi lopta. Novu priliku čekamo do 70. minute: opet je Majića zapucao, Buljan obranio, na odbijancu je Pozo, puca iz prve, ponovno je pravovremen blok gostujućih igrača.

Gosti su orijentirali na kontre, a iz njih su vrlo opasni. U 71. minuti pucao je Lovrencsics, Dujmović je uspio dotaknuti tu loptu, dovoljno da završi izvan okvira gola, u korneru. I u sljedećem šibenskom napadu vidjeli smo dva udarca prema golu: i Laća i Pozo su dobro pucali, ali blok je ponovno je bio pravovremen. I u 73. minuti Laća puca prema golu, vratar Buljan ponovno intervencijom spašava svoju momčad.

Silan je bio šibenski pritisak na gostujući gol u drugom poluvremenu. A konačno se otvorilo u 79. minuti: Božić je s desne strane poslao loptu, dugo se šetala po 16 metara, došla na drugu stativu gdje ju je Majić zakucao iz blizine za šibensku prednost. Sve su karte prije tog gola Šibenčani bacili u napad, i Bačelić-Grgić i Božić gurnuti su u napad, a nakon pogotka Carević pravi logičan potez: vadi napadača Božića i vraća obranu s trojicom igrača.

Bez većih problema obranio je Šibenik pobjedu i trenutno je na drugom mjestu na tablici, s dva boda zaostatka za vodećim Zrinskim iz Jurjevca.

ŠIBENIK – SOLIN 1:0 (0:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 475.
Sudac: Domagoj Kurtović – Osijek
Pomoćnici: Igor Babić – Orahovica