OBJAVA: 22.01.2021, 20:37h   •   IZMJENA: 22.01.2021, 23:22h   komentara   •     ISPIŠI

Start drugog dijela sezone

Jedan gol Hajduku donio pobjedu: Šibenik žali za neiskorištenim prilikama

Facebook HNK Šibenik Jedan gol Hajduku donio pobjedu: Šibenik žali za neiskorištenim prilikama
22.01.2021, 20:37h

U prvom susretu nastavka sezone, odnosno u susretu 17. kola HT Prve lige, nogometaši Šibenika na svom su Šubićevcu doživjeli poraz rezultatom 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 62. minuti kad je Teklić poentirao. Po prikazanom, zaslužio je Rendulićev sastav (minimalno) jedan bod, no, svoje prilike nisu iskoristili.

Poslije 14 godina Gordon Schildenfeld zaigrao je ponovno u narančastom dresu. Upravo je iskusni Schildenfeld s Bilićem, odnosno Mesom činio zadnji red narančastih. Prvi su zaprijetili domaćini: raspoloženi Pajić ubacio je s desnog boka, obrana gostiju očistila je opasnost. Pet minuta kasnije Splićani prvi put pucaju, pokušao je Atanasov, bilo je to tek statistike radi.

Na drugoj strani opet prijeti domaćin: Ćurić je pucao s ruba kaznenog prostora, nije to bilo daleko od okvira gola. U 13. minuti, nakon ubačaja Mađara s boka, Diamantakos pada u sredini kaznenog prostor domaćih, traži najstrožu kaznu, sudac Batinić nije svirao ništa. Uslijedila je tiha provjera, čekao je Batinić što će reći VAR, a vrlo brzo pokazao je da se igra dalje. Četiri minute nakon toga Ćurić puca još jednom, snažno poslije Bulatova kornera, zapelo je u bloku, u gužvi u kaznenom prostoru.

Slijedi velika opasnost na drugoj strani: korner s desne strane, Vušković puca glavom, nije to bilo daleko od vratnice. Opasno je i na drugoj strani: za razliku od Mesina šuta koji je bio lak plijen za Kalinića, daleko ozbiljnije bilo je koji trenutak kasnije kad je Pajić ubacio s desne strane, a u srcu kaznenog prostora gostiju očišćeno je ispred Princea. Milimetri su dijelili momčad s Poljuda do vodstva u 29. minute: iz poprilične udaljenosti pucao je Caktaš, završila je lopta u okviru gola. Pokušao je i Gyurcso, pored gola.

U 38. minuti sjajna kontra Rendulićeva sastava: stigla je lopta na lijevu stranu do Princea, no, njegov pokušaj braniči gostiju uspjeli su blokirati i spriječiti veću opasnost po Kalinića. Nekoliko minuta kasnije greška u šibenskim redovima, izgledalo je ozbiljno, ali Mesa je uspio blokirati udarac Diamantakosa. Gyurcso pokušava još jednom: i ovaj put odlazi lopta s vanjske strane vratnice. Neposredno prije odlaska na odmor opet prijete gosti: Diamantakos je pucao, Labrović odbio, a Teklić, iskosa na desnoj strani, prima loptu, ali puca nebu pod oblake. Na odmor se tako otišlo praznih mreža.

Mesin pokušaj na startu drugog dijela bio je preslab za Kalinića. U 52. minuti spasio je vratar Kalinić svoj sastav: Prince je ukrao jednu loptu, ubacio loptu s desne strane, Sahiti, strijelac pobjedničkog gola na Poljudu, pucao je atraktivno, škaricama, iskusni vratar gostiju vrhunski je reagirao i spasio svoju momčad od zaostatka. Točno deset minuta kasnije Splićani su poveli: Atanasov je izveo slobodan udarac (nakon što je sirano igranje rukom jednom domaćem igraču), Labrović i vratnica zaustavili su taj udarac, da bi u nastavku akcije lopta stiglo do Teklića koji s 3-4 metra gura loptu u mrežu, a tom prilikom udarac je dobio i Šibenikov vratar.

Tek što je ušao u igru Šibenčanin u dresu gostiju Marin Jakoliš zabio je pogodak, ali opravdano je gol poništen zbog zaleđa. Fenomenalna prilika ukazala se Šibeniku u 74. minuti: jedna dubinska lopta iz zadnjeg reda, Kvesić je izašao sam pred Kalinića, ali nije bilo preciznosti u šutu Šibenikova lijevog beka. U 79. minuti pucao je domaći kapetan Bulat, lako za Kalinića. Tek u 80. minuti, Splićani su zaprijetili Labroviću, osim pogotka u drugom dijelu: pucao je Atanasov, Labrović se ispružio i zaustavio taj udarac.

Bacili su domaćini sve karte u napad, u završnici je Rendulić uveo i još jednog napadača – Laću, imali su Šibenčani i tri kornera u nizu, bez veće opasnosti po gol gostiju. Pokušava Španjolac Martin u 87. minuti, dirala je lopta nekoga, Kalinić je i to pokupio. U samoj završnici gosti su dobili kazneni udarac, no, Labrović je odlično pročitao Caktaša i zaustavio taj udarac.

Splićani tako nose bodove sa Šubićevca, Šibenik žali za propuštenim prilikama, a bodovni saldo može popraviti već za koji dan, na gostovanju kod Lokomotive.

ŠIBENIK – HAJDUK 0:1 (0:0)