Raspad u drugom poluvremenu

Još jedan poraz nogometaša Šibenika: Rogić spašavao u prvom dijelu, u nastavku nije mogao

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.03.2022 u 19:03

Pixsell/ Hrvoje Jelavić
Nogometaši Šibenika zabilježili su još jedan prvenstveni poraz. Osijek je nastavio svoju tradiciju po kojoj Šibenčane redovito pobjeđuje u prvoligaškom društvu (osam pobjeda u osam zadnjih susreta). Bjeličin sastav slavio je s 3:0 i to sve golovima u drugom poluvremenu. U prvom nisu imali rješenja za Lovru Rogića koji je bio sjajan, ali u nastavku ni Rogić nije mogao spasiti Šibenik koji je daleko premalo pokazao u ofenzivnom dijelu utakmice.

U sustavu 3-4-3 istrčali su Šibenčani na dvoboj protiv Osijeka. Asanović je bio zadnji u obrani, na stoperima Šimunović (desno) i Bilić (lijevo), sredinu veznog reda čine

Ćurić i Rak, desno Mina, lijevo Kvesić, te trojka naprijed: Sahiti desno, Marin u sredini, te Grezda na lijevoj strani. Bačelić-Grgić i Jakoliš i dalje su izvan kadra, suspendirani, a nije bilo ni kartoniranih Delića i Perića.

Početno ispitivanje snaga trajalo je 20ak minuta: u tom razdoblju Šibenik je imao jednu dobru akciju, koja nije prošla, a na drugoj strani gosti su imali slobodnjak Lovrića koji je zapeo u živom zidu. U 22. minuti prva Rogićeva velika obrana: Grgić je ubacio s desnog boka, Mierez pucao glavom, domaći čuvar mreže odbio je njegov pokušaj. Odmah u nastavku u dobroj prilici bio je Kleinheisler, srećom za Šibenčane, nema preciznosti u njegovu udarcu.

Odgovor Šibenika tri minuta kasnije je jako dobar: lijepa akcija, Kvesić je ubacio s lijevog boka, pogodio Marina u sredini kaznenog prostora gostiju, no, nije jedan od najboljih igrača Šibenika ove sezone uspio dobro zahvatiti loptu glavom i poslati je iza Ivušićevih leđa, otišlo je pored gola. U 31. minuti vanjskom je pokušao i Splićanin u redovima gostiju Nejašmić, Rogić je i to zaustavio sjajnom intervencijom. Rogić nastavlja s obranama: obranio je i udarac Kleinheislera koji je odigrao dupli pas s Mierezom koju minutu kasnije.

Greška mladog Raka zakuhala je novu opasnost u šibenskom šesnaestercu: pokušavali su Osječani više puta pucati, završavalo je u bloku, da bi posljednji udarac Rogić još jednom zaustavio. Ponovno je bio uspješniji od Mađara u redovima gostiju. Daleko više udaraca prema golu imali su Bjeličini igrači, a Lovre Rogić bio je najzaslužniji što se na odmor otišlo praznih mreža.

Početkom nastavka ni Rogić nije mogao više spasiti svoju momčad: Leovac je ostao sam na lijevom boku, poslao nisku, prizemnu loptu za usamljenog Lovrića koji takvu priliku ne propušta iskoristiti, pa Osijek od 54. minute ima vodstvo na Šubićevcu. Prvi pokušaj domaćina u drugom poluvremenu bilježimo točno deset minuta kasnije: iz slobodnog udarca pucao je Marin, išlo je ravno u Ivušića. Bio je to i jedini udarac Šibenika u okvir Ivušićeva gola u čitavih 90 minuta igre!

Nakon kornera u 70. minuti opet Rogić sjajno reagira, da bi u nastavku akcije pokušaj Škorića završio u bloku, odnosno u korneru. A upravo iz tog kornera udvostručili su gosti svoju prednost: poslije ubačaja iz kuta pucao je Škorić, lopta je nespretno pogodila Antonia Marina i završila u mreži za 0:2. Niti nakon drugog gola nije se puto toga promijenilo: Osijek je i dalje bio puno opasniji, još jednu obranu ostvario je Rogić (zaustavio je snažan šut Lovrića).

Ne uspijevaju Šibenčani gotovo niti zaprijetiti Ivušiću. A na drugoj strani je itekako opasno, raspala se domaća momčad u potpunosti: Topčagić je u 78. minuti iskoristio asistenciju Grgića s boka i zabio za 0:3. Isti je igrač i tri minute kasnije zabio, no, pogodak je poslije pregleda VAR-a poništen zbog zaleđa. Kako je utakmica odmicala tako je Osijek i dalje apsolutno dominirao, Šibenik ne vidljiv u napadačkom dijelu. Ali mreže se više nisu tresle.

ŠIBENIK – OSIJEK 0:3 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 667.

Sudac: Duje Strukan – Split

Pomoćnici: Hrvoje Radić – Split