OBJAVA: 18.09.2020, 20:19h   •   IZMJENA: 18.09.2020, 20:56h   komentara   •     ISPIŠI

Prvi povratnički trijumf narančastih

Junačka pobjeda HNK Šibenika: Fenomenalni Prince i Jurić 'slomili' Lokomotivu

18.09.2020, 20:19h

U fantastičnoj utakmici na Šubićevu Šibenik je, posve zasluženo, stigao do prvog trijumfa nakon povratka u prvoligaško društvo. 'Slomili' su Lokomotivu s 3:2 uz dva gola fenomenalnog Princea i debitantski pogodak Jurića.

Fanatična borbenost krasila je narančaste koji su, nakon niza dobrih igara, ali ne i osvajanja bodova u dosadašnjem dijelu sezone, ovaj put konačno nagrađeni, te su osvojili sva tri boda.

Jedva su dočekali domaći navijači da se dozvoli publici boravak na utakmici. Stigao ih je zavidan broj, a pljesak je i prije utakmice pobrao čuveni Murgaš koji je na utakmicu stigao s kolumbijskom zastavom.

Na početku po jedan udarac, bilo je to tek za zagrijavanje vratara. A onda oduševljenje u 12. minuti: Nikola Rak s lijeve je strane poslao nisku, povratnu loptu, na desetak metara od gola, po sredini, za usamljenog Princea koji tuče snažno i precizno za šibensko vodstvo. Veliko je bio slavlje domaćih, sjajno se dosjetio šibenski Ganac, posudio je mobitel od sakupljača lopti, inače člana domaće omladinske škole. Ovjekovječio je Prince i na taj način slavlje sa suigračima i prvi gol na Šubićevcu otkako se klub vratio u elitni rang hrvatskog nogometa.

I nakon toga Šibenik je bio opasniji po gol gostiju: pokušali su i Pajić i Jurić, nije bilo preciznosti u šutu. I u sljedeća dva pokušaja, Bulata i Princea, vratar gostiju je sigurno pokupio te lopte. A onda u 34. minuti prava drama i bura šibenskih prosvjeda: Jurić je u kontaktu s igračem Lokomotive u kaznenom prostoru, pada, Zebec pušta igru: domaća klupa i navijači već tu prosvjeduju, igra se nastavlja, kontra Lokosa, Kallaku prolazi nekoliko igrača i zabija za 1:1. Sudac Zebec tada odlazi provjeriti sam što se dogodilo u tom kontaktu u kaznenom prostoru gostiju. Nakon pregleda, ne pokazuje na bijelu točku.

Nije to obeshrabrilo narančasti sastav: Prince je u 39. minuti pokušao iznenaditi vratara gostiju koji je malo istrčao, ali je krajnjim naporom i obranio. A samo minutu kasnije tribine su proključale: Prince je pucao s desne strane, Alex kratko odbio, na pravom je mjestu Jurić koji zabija prvijenac u šibenskom dresu za vodstvo od 2:1.

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu: Zebec je još jednom išao na provjeru nakon kontakta Pajića i jednog igrača Lokomotive, pokazao je samo da se igra nastavi dalje. A malo prije odlaska na odmor istaknuo se Labrović vrhunskom intervencijom: zaustavio je šut Skradinjanina Đire i tako ostavio svoju momčad u vodstvo nakon 45 minuta igre. Bilo je to posve zasluženo šibensko vodstvo koje je, s obzirom na prikazano, moglo i trebalo biti i uvjerljivije.

Na poluvremenu Tomić u igru gura Sammira. I upravo je on u 52. minuti ubacio iz prekida, a kapetan gostiju Kolinger na drugoj stativi prima loptu, ali i puca skroz neprecizno. Napravio je ubrzo Šibenčanin na klupi gostiju i još dvije izmjene, pa je posjed lopte bio puno više u njihovom posjedu u nastavku igre. U 67. minuti ozlijedio se Šibenikov stoper Batarelo: i dok se čekao ulazak Mršulje gosti su organizirali napad, ubačaj s desne strane, u sredini je Sammir neometan, iz blizine pogađa za izjednačenje od 2:2.

Puno dužu i puno kvalitetniju klupu imaju gosti i upravo je to ono što je pravilo razliku u posjedu u tim trenucima. U 75. minuti ušli su Španja i Celić u redovima domaćima, a potom, nakon još jedne ozljede, ovog puta Raka, ušao je Laća. Ali veliko šibensko srce ne samo da je izdržalo sve prijetnje gostiju nego je u 84. minuti sjajni Prince još jednom zatresao mrežu momčadi iz metropole. Ponovno je sudac išao gledati tu situaciju, išao je pogledati je li mladi Laća dirao loptu, odnosno omeo domaćeg vratara, no, promjene odluke nije bilo. Ostalo je za 3:2 za šibenski sastav i delirij na tribinama Šubićevca.

Velikom borbenošću, uz podršku s tribina, uspjeli su narančasti sačuvati svoju mrežu do kraja netaknutom. Opasno je bilo samo u jednoj situaciji, ali Labrović je to sigurno zaustavio. Šibensko slavlje moglo je početi: hrabrom i dobrom igrom Rendulićev je sastav tako stigao do velika tri boda, koja će, nema sumnje, biti veliki podstreh za nastavak sezone.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 3:2 (2:1) Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1200

Sudac: Mario Zebec – Varaždin

Pomoćnici: Nikola Kečkiš – Virovitica Tomislav Keglević – Našice

Četvrti sudac: Josip Lučić – Vinkovci

Delegat: Dražen Posavec – Maruševec

Kontrolor: Draženko Kovačić – Križevci

VAR: Goran Gabrilo – Split

AVAR: Tomislav Petrović – Valpovo

Strijelci: Prince 12', 84', Jurić 40' – Kallaku 35'

ŠIBENIK: Labrović, Pajić, Batarelo (od 67. Mršulja), Bilić, Kvesić, Bulat, Ćurić (od 75. Španja), Prince, Nikola Rak (od 81. Laća), Sahiti, Jurić (od 75. Celić). Trener: Krunoslav Rendulić.

LOKOMOTIVA: Dos Santos, Kovačić, Šimić (od 58. Tuci), Čeliković, Mersinaj (od 46. Sammir), Cokaj (od 58. Majić), Kolinger, Ćuže, Karačić, Đira, Kallaku. Trener: Goran Tomić.