Dalmatinski derbi

Juniori Šibenika iščupali bod protiv branitelja naslova Hajduka

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   13.08.2022 u 13:00

U 1. kolu Hrvatske nogometne lige za juniore mladi nogometaši Šibenika odigrali su protiv svojih vršnjaka iz Hajduka 1:1 (1:0). Diego Sekulić zabio je za domaćine u 11., a Jere Vrcić za goste u 62. minuti. Većina susreta odigrala se po kišnom vremenu.

Šibenik je u susret ušao neimpresioniran snagom gostiju iz Splita pa su narančasti na samom početku bili bolji. Već u 2. minuti u šansi je domaći napadač Sekulić, koji nije stigao do lopte prije vratara Buljana. U 3. minuti Pavlović kreira novu priliku za Šibenik, probivši desnu stranu, no odlučio se za udarac iz teške pozicije, iako je lijevo imao slobodnog Sekulića.

Od 11. minute Šibenik vodi. Bolanča je izveo aut na lijevoj strani i dodao Damjaniću, on je oštro centrirao, obrana Hajduka nije dobro iskontrolirala loptu, koja dolazi do Pavlovića, on vraća loptu Sekuliću koji pogađa sa vrha šesnaesterca.

Početkom kiše dolazi i do početka dominacije Hajduka, koja će do kraja utakmice biti sve veća. Prvih 30 minuta obrana Šibenika bila je vrlo čvrsta i nije dopustila nijednu veću šansu Hajduku. U 32. prvu pravu priliku za Splićane ima Vrcić, udarac s ruba kaznenog prostora nije pogodio cilj. Do kraja poluvremena Hajduk uglavnom prijeti iz prekida, obrana Šibenika nije poklekla, da bi prije odlaska na odmor zabilježili i 2 udarca tik uz splitska vrata. Povećati vodstvo propustili su Silov u 40. i Baturina u 45.

Drugo poluvrijeme Splićani su stalno imali inicijativu, u 48. udarac Nazora, a u 49. se istakao domaći golman Mišević, obranivši udarac Jeme koji se s njim našao oči u oči. 15 minuta domaći su još držali vodstvo, a onda slijedi čitav niz splitskih prilika, u 57. udarac pokraj gola nakon kornera, u 60. Vrcić ima dvije šanse da svlada šibenskog vratara izbliza, u 61. Mišević brani udarac Antunovića iskosa.

Veliki pad u šibenskoj igri kažnjen je u 62., Vrcić je s lijeve strane izletio ispred Miševića i svladao ga za 1:1. Nove velike šanse za Hajduk u 66., 68. i 70. minuti. Ova posljednja bila je naročito opasna, jer je Mišević ponovno obranio situaciju jedan na jedan.

Iako se dvadeset minuta prije kraja činilo da će Hajduk sigurno doći i do drugog gola, borbenost Šibenčana, nepreciznost gostiju i teški uvjeti ipak su sačuvali neriješen rezultat. Čak je, usred velike dominacije Hajduka, u 76. minuti Šibenik mogao iznenada opet povesti, kada je iz kontre Koceić pogodio prečku.

Kod Šibenika najbolji su bili Bolanča i vratar Mišević, kod Hajduka Vrcić. U sljedećem kolu juniori će, isto kao i seniori, gostovati kod Varaždina.

Šibenik: Mišević, Baturina, Bolanča, Crljen, Damjanić, Živalj, Silov, Moses, Pavlović, Jurić, Sekulić (još su igrali Mučić, Žamić, Koceić, Goreta), trener Klaudio Vuković

Hajduk: Buljan, Jurić-Petrašilo, Vušković, Šemiga, Jemo, Capan, Vrcić, Brajković, Hrgović, Sigur, Hrvojević (još su igrali Antunović, Čulina, Klarić-Kukuz, Lončar, Nazor), trener Marijan Budimir