OBJAVA: 18.09.2019, 20:13h   •   IZMJENA: 18.09.2019, 20:13h   komentara   •     ISPIŠI

Na Šubićevcu pao Hrvatski dragovoljac

Milan Balaban Juričić s dva gola vratio narančaste na pobjednički kolosijek i prvo mjesto na tablici
18.09.2019, 20:13h

Nogometaši Šibenika vratili su se na pobjednički kolosijek, ali i na prvo mjesto na tablici. Na Šubićevcu su s 2:0 pobijedili Hrvatski dragovoljac, uz dva gola raspoloženog Luke Juričića, a vrijedi izdvojiti i obranjeni jedanaesterac Nediljka Labrovića.

Do 14. se minute čekalo na prvu priliku, odnosno dvije prilike, obje za Šibenik. U objema se našao Ganac Prince, no, nije zabio iako je, pogotovo u drugoj prilici, to bilo gotovo pa nemoguće za promašiti. Njegov prvi udarac na prazan gol zaustavio je branič gostiju Šimić, da bi u nastavku akcije, nakon ubačaja Kukeca s lijeve strane, s tri metra Prince preslabo pucao, pa je vratar Šubarić stigao pokupiti tu loptu.

Gosti su se na Šubićevcu orijentirali na kontre, a svoju najopasniju akciju u prvom dijelu složili su upravo iz kontranapada u 23. minuti: Crnčević je ubacio s boka, a Nakić u sredini kaznenog prostora pucao malo pored desne Labrovićeve vratnice. Bila je to jedina prijetnja gostiju u prvom poluvremenu. Samo koju minutu kasnije Šibenik je stigao do vodstva.

Rak je odlično centrirao s desne strane, sjajna reakcija Juričića u kaznenom prostoru gostiju, izborio se za odličnu poziciju, a onda glavom matirao nemoćnog vratara gostiju za šibensko vodstvo od 1:0. Do kraja prvog dijela najbliže pogotku Šibenčani su bili u 31. minuti kad je pokušaj Bulata nekoga dirao i završio u korneru.

Uvodnih pet minuta nastavka proteklo je u dominaciji gostiju, uz nesigurnost zadnjeg reda Šibenika. Uspostavili su potom domaći nogometaši ravnotežu, te su postali opasniji po gol gostiju. Pokušao je Juričić u 54. minuti, bilo je to tek statistike radi. Hrvatski dragovoljac je pokušao preko Vuce, ravno u Labrovića. U 60. minuti sjajna solo akcija Nikole Raka, prošao je svoje čuvare po desnoj strani, a onda ciljao suprotan kut, otišlo je malo pored gola.

Pokušao je iz daljine i stoper Bilić, pored gola. U 63. minuti identična akcija kao kod prvog šibenskog gola: Rak je ponovno 'u trepavicu' pogodio Juričića u sredini kaznenog prostora, ali Šibenikov napadač ovog puta glavom je pucao loše. Ali u istoj minuti Juričić pogađa ponovno mrežu gostiju: Prince je uposlio Juričića, on je s lijeve strane kaznenog prostora pucao, golman je dirao loptu, ali ona je na kraju ipak završila iza gol linije. Treći je to gol mladog napadača u šibenskom dresu.

U 73. minuti sudac Dugandžić pokazao je na bijelu točku za goste nakon duela Blaića i jednog igrača gostiju. Loptu je na bijelu točku namjestio Vuco, ali njegov je udarac odlično pročitao Šibenikov čuvar mreže Nediljko Labrović, da bi u nastavku akcije Brekalo pucao visoko preko gola. Do kraja utakmice sačuvali su Šibenčani bez problema svoju prednost i tako su se vratili na čelo drugoligaške ljestvice.

Gosti su u Šibenik, inače, stigli bez prvog strijelca lige Šibenčanina Vinka Petkovića, opasnog Majstorovića, ali i još jednog opasnog ofenzivca Doležala. Predvodio ih je nekadašnji Šibenikov napadač Ivan Božić, dok je s klupe priliku za ulazak u igru čekao još jedan bivši narančasti – Marko Brekalo.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:0  (1:0)