Slijedi nastavak natjecanja

Kadeti HNK Šibenika pobjednici Kupa Dalmacije: Na Poljudu nakon penala bolji od Hajduka

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.12.2021 u 09:19

Facebook
Kadeti HNK Šibenika, pod vodstvom trenera Marka Kartela, pobjednici su Kupa Dalmacije, odnosno Kupa regionalnog središta Split. U finalnom susretu mladi su šibenski nogometaši slavili s 4:3 na Poljudu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Splićani su u finalnom susretu poveli u 25. minuti golom Lončara. Izjednačenje stiže početkom drugog poluvremena, u 48. minuti kad je vlastitu mrežu zatresao Krstanović.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa se krenulo u lutriju jedanaesteraca. A tu su Šibenčani bili precizniji.

U prvoj seriji promašili su i jedni i drugi: prvo Hajdukov Brajković, a potom Šibenikov Šikić. U iduće dvije serije precizni su i jedni i drugi: Duić i Lončar za Splićane, a Damjanić i Baus za Šibenčane. Kavelj u četvrtoj seriji Hajduku donosi prednost, a za izjednačenje ne pogađa Bikić.

Ne pogađa ni Kapulica na drugoj strani, a za izjednačenje je precizan Krpetić. Božić za Hajduk nije precizan, a za Šibenik jest Krišto i šibensko slavlje na Poljudu moglo je početi.

Ovom pobjedom Šibenčani su izborili nastavak natjecanja u Kupu, točnije u četvrtfinalu. Tko će im biti protivnik još nije poznato.