OBJAVA: 23.04.2012, 15:17h   •   IZMJENA: 23.04.2012, 15:17h   komentara   •     ISPIŠI

Mlade nade Šibenika igrale protiv Dinama

Kadeti izgubili, juniori remizirali

gnkdinamo.hr Kadeti izgubili, juniori remizirali
PIŠE Šibenik IN
23.04.2012, 15:17h
IZVOR: gnkdinamo.hr

Kadeti i juniori Dinama odigrali su utakmice 25. kola HNL-a protiv Šibenika. Modri kadeti slavili su 3:0, dok su juniori Dinama upisali remi 2:2, prenosimo vijest s web portala GNK Dinamo.

Momčad Krešimira Gojuna prošlog je tjedna ispala iz same završnice Hrvatskog kupa, no u prvenstvu i dalje niže pobjede. U gostima kod Šibenika kadeti Dinama slavili su 3:0, a domaćin je neočekivano ostao nemoćan već u prvom poluvremenu.

Dinamo je pokazao veću motiviranost i dominirao je kroz cijeli susret. Prvi pogodak postigao je Kolar nakon točno pola sata igre, a uz rezultat 1:0 za Dinamo momčadi su otišle na odmor. Šibenik se nije uspio trgnuti u nastavku susreta pa vratar Dinama Miškić nije imao previše razloga za brigu. Gosti su vodstvo povećali u 42. minuti kada je precizan bio Brodić, a točku na pobjedu Dinama stavio je ponovno Kolar nakon prekršaja Šibenika. Za modru ekipu dosuđen je jedanaesterac, a uz konačnih 3:0 i novu pobjedu, kadeti Dinama sretno su se vratili u Zagreb.

Uz stopostotni učinak od 9 pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva, kadeti Dinama trenutno se nalaze na drugom mjestu ljestvice s 55 bodova. Prvi je Hajduk koji ima tek tri boda više od modre ekipe.
Modri juniori, nakon prolaska u finale Kupa, ipak nisu uspjeli odnijeti sva tri boda iz Šibenika. Dinamo je čvrsto ušao u utakmicu, ali domaćin je ipak prvi poveo. Obje momčadi imale su nekoliko lijepih prilika u prvom dijelu utakmice, a prvi pogodak stigao je tek u 39. minuti kada je za Šibenik precizan bio Fuštin. Modra ekipa nije dopustila da domaćin predugo drži vodstvo pa je izjednačenje uslijedilo već u 40. minuti, a u strijelce se za Dinamo upisao Pavičić. Uz 1:1 ekipe su otišle na kratki odmor, a u nastavku smo gledali jednako napet dvoboj.

Šibenik je ponovno preokrenuo rezultat u svoju korist kada je mrežu Zelenike zatresao Živković. I ovoga puta, pogodak domaćina bio je dobar poticaj Dinamu da stvori veći pritisak i ne dopusti domaćinu da tim rezultatom utakmica završi. U 64. minuti uslijedilo je još jedno izjednačenje, Grčić je pogodio za 2:2, a tim je rezultatom susret i završio.

Juniori Dinama nešto se sporije od kadeta penju na bodovnoj ljestvici pa tako trenutno zauzimanju četvrto mjesto s 42 boda. Iako je za juniore Dinama ovosezonski naslov propušten, trener Cvitanović najavio je borbu za što bolji plasman. Vodeća momčad juniorskog prvenstva i dalje je Hajduk s 57 bodova.