Po hladnom vremenu na Šubićevcu

Kakav come-back Ivana Delića: Šibenik teško, ali posve zasluženo pobijedio Orijent

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   27.11.2023 u 18:58

Facebook/HNK Šibenik
U posljednjoj domaćoj utakmici u ovoj polusezoni nogometaši Šibenika su teško, ali posve zasluženo s 1:0 pobijedili Orijent. U junaka šibenske utakmice na burom okupanom Šubićevcu upisao se povratnik Ivan Delić. Tek što je ušao u igru zatresao je mrežu gostiju, doduše uz dodir lopte gostujućeg igrača Putnika od kojega se lopta odbila u mrežu. Ali, pogodak je i službeno upisan Deliću. Nnajvažnije je za Šibenik da su upisana tri velika i važna boda.

Kako je i najavio, trener Šibenika Mario Carević napravio je nekoliko promjena u početnom sastavu za ovu utakmicu. Standardni Kolega, Torres i Roca završili su na klupi, a u početnom su sastavu bili B. Brajković, Bačelić-Grgić (koji je bio i kapetan) i Marijanović.

Svih 45 minuta u prvom dijelu igrala se prava 'viktorija' na gol gostiju. Prvo je u osmoj minuti, nakon ubačaja Cvijanovića, Majić pucao ljevicom, Orijent je spasila stativa. Isti je igrač pucao i u 17. i u 19. minuti, nije bilo ni približno opasno kao u situaciji iz osme minute.

23. minuta i novi korner, te nova šansa za domaćine: Marijanović je izvođač kornera, Dujmović je na drugoj stativi pao, tražili su Šibenčani kazneni udarac tvrdeći da je povučen stoper, no, sudac Terzić nije bio takvog mišljenja. Vrijeme prolazi, a samo jedna momčad je opasna po gol suparnika, ona šibenska. Kad nisu uspjeli Šibenčani malo je falilo da mrežu Orijenta zatresu njihovi braniči, dva su puta čistili pred svojim golom, jednom je to bilo sigurno čišćenje, drugi put malo je nedostajalo da lopta uđe u mrežu.

I pred kraj poluvremena ništa novog: terenska dominacija Carevićeva sastava, zaprijetio je i B. Brajković iskosa s desne strane, netko je to blokirao u obrani Riječana, Šibenčani su dobili samo korner. Jednu obranu zabilježio je i vratar Mohorović, zaustavio je udarac stopera Dujmovića.

Sve što smo od gostiju vidjeli u napadačkom dijelu stalo je u dvije prilike: prvi udarac u prvom dijelu poluvremena bio je tek statistike radi, dok je drugi, Mršića iz slobodnog udarca, otišao malo pored gola. Osim toga, vratar Đaković nije imao apsolutno nikakvog posla u prvih 45 minuta. Šibenik apsolutno može žaliti što niti jednu od stvorenih prilika nije realizirao tijekom prvog dijela.

Već na poluvremenu Carević je jasno pokazao što ga jedino zanima u ovoj utakmici. Iz igre je izvadio stopera Perića (koji se ozlijedio), a na travnjak gurnuo povratnika, oporavljenika, napadača Ivana Delića. Kakav je to come-back Šibenikova napadača. Samo tri minute nakon što je ušao u igru zabio je gol. Marijanović je dao loptu u prostor, Delić je iskosa s lijeve strane pucao, lopta je dodirnula Putnika, vratar Mohorović je nemoćan, a Šibenik je konačno poveo. Posve zasluženo.

Vatreno je i dalje u kaznenom prostoru gostiju: prvo je blokiran novi pokušaj Delića, potom je udarac Bačelić-Grgića zaustavio vratar gostiju. Nakon primljenog gola gosti se otvaraju, kreću ozbiljnije pred šibenski gol što na drugoj strani otvara prostor za kontre. U 64. minuti prva intervencija Đakovića: obranio je udarac iskosa s lijeve strane Gajzlera.

U 72. minuti zatresli su Šibenčani mrežu, zabio je B. Brajković, ali poništen je gol zbog zaleđa asistenta Cvijanovića. U 84. minuti pad gostiju u kaznenom prostoru, traže jedanaeasterac, sudac Terzić pokazuje da se igra dalje. Lopta je uglavnom u posjedu gostiju koji kruže oko kaznenog prostora domaćina, a Šibenik uspješno odolijeva napadima. Tako je sve do posljednjeg sudačkog zvižduka, izdržao je Šibenik sve i na kraju slavio super vrijednu pobjedu na oproštaju od Šubićevca na kraju 2023. godine.

Do kraja sezone Šibenik još čeka gostovanje u Vinkovcima sljedeće subote.

ŠIBENIK – ORIJENT 1:0 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 385.
Sudac: Ante Terzić – Split
Pomoćnici: Bruno Premužaj – Varaždin