OBJAVA: 30.10.2019, 16:33h   •   IZMJENA: 30.10.2019, 17:13h   komentara   •     ISPIŠI

U vaterpolskim uvjetima

Luka Juričić škaricama u sudačkoj nadoknadi Šibeniku donio četvrtfinale Kupa!

Milan Balaban Luka Juričić škaricama u sudačkoj nadoknadi Šibeniku donio četvrtfinale Kupa!
30.10.2019, 16:33h

Pobjednički niz HNK Šibenika traje i dalje! Po vaterpolskim uvjetima na terenu Belišće je dobro namučilo narančaste koji su dugo vremena tražili put prema pobjedi, prema drugom golu u mreži odličnog vratara Stanića. Antunović je odmah u uvodu pogodio za vodstvo, gosti su izjednačili polovicom poluvremena, a dugo su tražili put do drugog gola. A stigao je u izvedbi jockera Luke Juričića koji je fantastičnim golom škaricama zabio za oduševljene malobrojne, promrzle publike na Šubićevcu (2:1).

Po vaterpolskim uvjetima nogometaši Šibenika igrali su protiv Belišća susret osmine finala Kupa. Kiša i na pojedinim dijelovima natopljen teren onemogućavali su i zaustavljati igru u pojedinim trenucima, ali morali su se s time nositi i jedni i drugi. Kako je vrijeme odmicalo tako su uvjeti za igru postajali sve teži i teži.

Dopadljivo je krenuo Šibenik. Poslije Celićeva kornera Barišić je sjajno opalio s 20-ak metara, lopta je išla pod prečku, vratar gostiju Stanić iskazao se po prvi put. Ali upravo nakon novog kornera, u nastavku te akcije, Celić je opet ubacio, Antunović trznuo glavom na prvoj stativi i Šibenik vodi 1:0. Bili su gosti na pravoj streljani u prvom dijelu, no, niti jednom narančasti nisu više uspjeli zatresti mrežu gostiju u prvih 45 minuta, a nije da nisu imali prilika.

Celić jako dobro puca iz slobodnog udarca, vratar brani. Novi pokušaj Celića završava u bloku, a u 18. minuti po prvi se put ukazala prilika gostima i to nakon pogreške domaćih: Paulić je izašao sam pred Rogića koji je istrčao, ali lob gostujućeg igrača odlazi preko gola. Pokušali su gosti i u 25. minuti, preko Agatića, Rogić je odbio taj udarac.

U 27. minuti gosti igraju rukom u 16 metara, sudac Župan ne svira ništa, a u kontri na drugoj strani Belišće je dobilo korner, poslije kojega je B. Damjanović zatresao Rogićevu mrežu za izjednačenje. Do kraja prvog  dijela opet je vratar gostiju Stanić bio ključna figura. Obranio je udarac Celića, Antunovića, kao i Bilića. Imali su i gosti još jedan pokušaj, preko Išasegija, ali Rogić je to odbio u korner.

U 59. minuti prva prijetnja gostiju: udarac je završio u Rogićevu naručju. Šibenik je imao loptu daleko više u svom posjedu, ali pravih prijetnji po gol gostiju nije bilo. U 68. minuti Bilić pokušava još jednom glavom, ishod je isti kao i u prvom dijelu. Zaprijetio je opet i Antunović, ali ni to nije donijelo rezultata za Šibenik. Iz voleja je pokušao i Rak, pa i Bulat, semafor je i dalje pokazivao 1:1.

U 79. minuti trener Rendulić povukao je svoj zadnji potez na utakmici: u igru je ubacio svog prvog strijelca Luku Juričića. I ovog puta Juričić je bio ključna figura. Igrala se sudačka nadoknada: Pranjić je ubacio s lijevog boka, na drugoj strani Rak vratio glavom, a otprilike na petercu gostiju Juričić škaricama šalje loptu u mrežu za oduševljenje svojih suigrača i klupe, kao i malobrojnih navijača.

Predivan gol Šibenikova golgetera, začula se i pjesma s tribina 'Kup je naš, Kup je naš'. Sjajan niz tako je nastavljen i dalje, kako Juričićevih golova, tako i Šibenikovih pobjeda.

Ovom pobjedom Šibenik je izborio nastup u četvrtfinalu Kupa, a ime protivnika, odnosno mjesto odigravanja susreta bit će poznato u ponedjeljak kad će se održati ždrijeb.

ŠIBENIK – BELIŠĆE 2:1 (1:1)