Jedan, ali zlata vrijedan pogodak

Majstorija Ivana Božića Šibeniku donijela super vrijednu pobjedu nad Orijentom

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   07.04.2024 u 16:51

HNK Šibenik
S minimalnih, ali posve zasluženih 1:0 nogometaši Šibenika stigli su super vrijedne pobjede nad Orijentom na Šubićevcu. Znalo se da će to biti težak dvoboj, a presudila ga je majstorija Ivana Božića koji je, poslije asistencije Roberta Marijanovića, postigao fenomenalan gol, svoj jubilarni deseti u sezoni za šibensko slavlje i najljepšu čestitku Funcutima za 41. rođendan.

Šibenčani su u dvoboj protiv momčadi sa Sušaka istrčali s jednom promjenom u početnom sastavu. U vrhu napada mjesto je zauzeo Ivan Delić. Dva gola u drugom poluvremenu utakmice u Zmijavcima proteklog kola (ali i odličan rad na treninzima kako je u nekoliko navrata istaknuo trener Carević) bili su mu 'ulaznica' za udarni sastav. Na klupu je preselio Toshevski.

Do treće minute čekalo se na prvu opasnost u kaznenom prostoru: Kolega je ubacio s desne strane, na drugoj stativi Božić ne uspijeva zahvatiti loptu, samim time ni udarac nije uspio uputiti, da jest bilo bi vrlo opasno za vratara gostiju. Deseta minuta donijela je novu opasnost: Božić je zaustavljen prekršaj na 17 metara iskosa, sam je i izveo slobodan udarac, vratar Mohorović paradom je spriječio šibensko vodstvo.

Dugo se čeka na novi udarac prema golu. Gosti su i dalje bezopasni, a Šibenik prijeti: udarac Majića završio je novim kornerom. U 25. minuti prva intervencija domaćeg kapetana Đakovića: Galešić je pucao sa 17 metara, Đaković odbio u korner. U 35. minuti promijenio se rezultat na semaforu: dugo je domaćin kružio oko 16 metara Orijenta, lopta je došla do Marijanovića koji šalje fantastičan centaršut na drugu stativu, gdje još bolje reagira napadač Božić. Škaricama je Vinkovčanin u šibenskom dresu poslao loptu iza leđa Mohorovića, predivan gol, jubilarni deseti u sezoni za vodstvo Carevićeva sastava od 1:0.

Prijeti Šibenik i dalje, pokušavaju Pozo i Marijanović, nema promjene rezultata. A minimalnim šibenskim vodstvom od 1:0 otišlo se na predah.

Od starta drugog dijela gosti su krenuli po izjednačenje, odmah je u vrhu napada zaigrao i Faal, šibenski 'krvnik' iz prvog dijela sezone kad je u 'ludoj' utakmici i šibenskom porazu na Krimeji postigao tri gola. Ali prvu prijetnju složili su Šibenčani: išla je lopta u srce kaznenog prostora gostiju, no, obrana je dobro reagirala i otklonila opasnost.

Lopta je u drugom poluvremenu daleko više u posjedu gostiju, pokušavaju ugroziti šibenski gol. Vrijeme prolazi, ali pravih prilika u šibenskom kaznenom prostoru nema. No, nema ih niti na drugoj strani. Ipak, u 69. minuti Toshevski, koji je u nastavku ušao u igru, pokušao je izdaleka naciljati mrežu, otišlo je pored gola. Koju minutu kasnije opet prijeti mladi Makedonac, ovog puta glavom, nema preciznosti u njegovu udarcu. 82. minuta i prilika za rješavanje utakmice: Roca je presjekao jedan napad gostiju, uposlio Torresa, ali mladi Kolumbijac puca po sredini gola.

Jako malo prilika u drugom dijelu, a sve su bile šibenske. Nisu uspjeli Carevićevi igrači zabiti niti jednu u tom razdoblju igre, ali, što je najvažnije, sačuvali su sve prilaze svom golu, nisu pokleknuli i primili pogodak. Razumljivo je stoga bilo šibensko slavlje, tako igrača, tako i navijača poslije posljednjeg sudačkog zvižduka.

Šibenik je ponovno na zaostatku od dva boda za Zrinskim, a u sljedećem kolu gostuje kod BSK-a u Bijelom Brdu.

ŠIBENIK – ORIJENT 1:0 (1:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 895.
Sudac: Patrik Pavlešić – Duga Resa
Pomoćnici: Marko Maloča – Zagreb