OBJAVA: 22.03.2019, 20:22h   •   IZMJENA: 22.03.2019, 20:25h   komentara   •     ISPIŠI

HNK Šibenik dočekuje Hrvatski dragovoljac

Nogometaši Šibenika ove će subote na svom Šubićevcu ugostiti Hrvatski dragovoljac. Utakmica je to u kojoj će narančasti tražiti novu pobjedu za ostanak na čelu drugoligaške ljestvice.

arhiva Maleš: 'Može se pobijediti i 1:0 golom u 90. minuti, bitno je da se upišu tri boda'
22.03.2019, 20:22h

Dva gostujuća susreta nisu završila dobro za Šibenčane. U prvom su poraženi (Osijek), dok su u drugom remizirali (u Čakovcu). Na domaćem su terenu bilo vrlo uvjerljivi protiv Zadra. Hoće li novi domaći susret donijeti i novo dobro izdanje?

- Čeka nas zahtjevna utakmica. Dragovoljac je u tri proljetna kola osvojio sedam bodova. Međutim, naše želje i ciljevi su jasni i naravno da očekujemo još jednu pobjedu na domaćem terenu. Čujte, 2.HNL je dosta izjednačena i teško je očekivati da ćemo svaku utakmicu pobjeđivati s 5:0. Treba biti strpljiv, a može se pobijediti i 1:0 golom u 90. minuti, bitno je da se upišu tri boda - kazao je Šibenikov ofenzivac Josip Maleš.

Vraća se krilni napadač u početni sastav koji će ovog puta biti lišen pomoći dvojice veznjaka: Bulat je u U-19 reprezentaciji, dok Kukec ima tri žuta kartona.

Pomoćni trener Klaudio Vuković o sastavu kaže: - Nećemo puno mijenjati sastav iz Čakovca. Umjesto Kendeša će u prvih 11 zaigrati Maleš, a Kukeca će odmijeniti Celić. Inače, držim da Dragovoljca nema način igre kojim nas može iznenaditi. Poznajemo njihovog trenera Krešimira Sunaru, koji ne gaji baš napadački stil igre. Znamo da će Zagrepčani stati čvrsto u posljednjoj trećini i pokušati nas iznenaditi iz kontre.

Utakmica Šibenik - Hrvatski dragovoljac igra se u subotu u 15:30 sati na stadionu na Šubićevcu.