OBJAVA: 07.09.2019, 21:32h   •   IZMJENA: 07.09.2019, 21:36h   komentara   •     ISPIŠI

Prijateljska utakmica

Minimalan poraz nogometaša Šibenika na gostovanju kod prvoligaša Rijeke

HNK Šibenik Minimalan poraz nogometaša Šibenika na gostovanju kod prvoligaša Rijeke
07.09.2019, 21:32h

Pauzu u prvenstvu zbog nastupa reprezentacije nogometaši Šibenika iskoristili su za odigravanje prijateljske utakmice protiv prvoligaša Rijeke. Šibenčani su na Rujevici poraženi rezultatom 1:0.

Rezultat, naravno, šibenskom sastavu nije bio u prvom planu u ovoj utakmici, ali susret je zasigurno itekako dobro došao treneru Renduliću da vidi u kakvoj su formi i koliko mogu igrači koji su manje igrali u dosadašnja tri prvenstvena kola. A priliku su naravno dobili i standardni prvotimci.

U prvom poluvremenu jedan pogodak i to mreži Šibenikova čuvara Lovre Rogića, u 33. minuti Riječane je u vodstvo doveo Puljić. A u drugom dijelu mreže se više nisu tresle.

Utakmica će ostati zapamćena i po tome što je prva utakmica dvaju hrvatskih klubova koja se odigrala pod VAR tehnologijom. Nedvojbeno je, osim Rendulića i Rijekina trenera Bišćana, utakmica dobro došla i sucima da isprobaju opremu i sustav koji će od proljetnog dijela sezone biti sastavni dio utakmica I. HNL.

Idućeg vikenda nastavlja se Druga HNL. A Šibenik će ponovno put Rijeke, na dvoboj protiv novog drugoligaša Orijenta 1919.

RIJEKA – ŠIBENIK (1:0)