I kad gubiš i kad remi nam daješ...

Najbolja obrana lige opet izdržala: Šibenik u Rijeci do sedmog remija

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   18.09.2022 u 17:17

PIXSELL/Nel Pavletić
U 10. kolu Supersport HNL-a, na Rujevici, Rijeka i Šibenik odigrali su 0:0. U prvom dijelu Rijeka je bila puno bolja, poništena su joj dva gola, a u drugom je i Šibenik dočekao nekoliko svojih prilika, a zamalo je Dolček ponovno zabio gol u posljednjoj minuti. Rijeka je tako, nakon 4 poraza zaredom, uzela bod i pobjegla sa zadnjeg mjesta. Nakon 10 kola, jedina pobjeda im je ona iz prvog kola na Šubićevcu. Šibeniku je ovo bio sedmi neriješen rezultat u sezoni.

Šibenik je krenuo u već uobičajenoj 3-5-2 postavi, koja je krenula vrlo ambiciozno od početka utakmice. Prvih 10 minuta Šibenčani su visoko stisnuli Riječane, s nekoliko oduzetih lopti koje su mogle biti opasne da je bilo preciznosti kod dodavanja u samoj završnici napada. Ipak, prva velika prilika bila je za Rijeku u 7. minuti. Selahi je pronašao Đuričina na desnoj strani, loptom koju su dva šibenska igrača promašila, ovaj je izbio pred Rogića i, umjesto da doda Obregonu ili Ampemu na drugoj strani, sam tukao iskosa - Rogić je efektno obranio lijevom rukom. Na drugoj strani Čanadi je imao dva opasna udarca, prvog je u 8. obranio Labrović, drugi je u 11. otišao pokraj gola. U 16. je Obregonu poništen pogodak zbog zaleđa; prva trećina prvog poluvremena bila je vrlo sadržajna.

Uslijedio je period bolje riječke igre; Đuričin je tako u 19. tukao pokraj gola nakon povratne lopte Ampema. Rijeka je nastavila pritiskati pa je u 27. minuti imala dvije dobre prilike: Obregon i Grgić još jednom su pokazali koliko Rijeka ove sezone ima problema sa realizacijom. U tim trenucima Ampem je brzinom dominirao po lijevom riječkom krilu, dok je Vlasenko neugodnim loptama pravio probleme po desnoj strani. Ipak, svi proboji Rijeke po oba krila na kraju su zaustavljeni, pri čemu su se opet istaknula braća Matić, uvijek se našavši na pravom mjestu u pravo vrijeme. U 40. Obregon se opet našao sam ispred Rogića, još jednom je Lovre uspio obraniti vrata Šibenika.

U 43. minuti trener Čanadi je morao izvaditi Mesu, kako bi izbjegao da Kolumbijac dobije drugi žuti karton, zamijenio ga je Kvesić. Kraj prvog dijela bio je iznimno uzbudljiv; u 43. minuti Đuričinu je poništen gol, još jednom zbog zaleđa, da bi se u nadoknadi Rogić još dva puta istakao: prvo je obranio bombu Ampema koji je tukao po sredini gola pod prečku, a nakon kornera je dobro postavljeni golman Šibenika lijevom nogom obranio udarac Đuričina sa sedam metara, u najvećoj šansi Rijeke u prvih 45 minuta.

Rijeka je bila dosta bolja, s mnoštvom šansi, koje su uglavnom dolazile nakon dugih i preciznih dodavanja, po krilima i sredini. Šibenikov napad uglavnom nevidljiv, šibenski napadači nikako nisu uspijevali u namjeri da prime loptu okrenuti leđima golu i izbace suigrača u šansu.

U nastavak Šibenik je ušao s nova dva igrača, Dolčekom i Čopom. Izašli su Rak i Čanadi, a Arai je povučen na desnog beka - bio je to pokušaj ofenzivnijeg pristupa Šibenika. U 50. Rogić ponovo dobro postavljen i brani udarac Pavlovića iz slobodnog udarca s lijeve strane. U 55. Čop jako loše daje loptu Deliću, u situaciji u kojoj bi točno dodavanje značilo veliku priliku da se pred riječkim golmanom nađe oči u oči.

Rijeka dosta lošija u nastavku, Šibenik je pokušavao, ali do 70. ništa značajno nismo zabilježili. U 77. Dolček trese vanjski dio mreže, nakon udarca s ruba šesnaesterca. U istoj minuti na drugoj strani Ampem opasno tuče izdaleka, Rogić brani paradom.

Najbolja šansa Rijeke u drugom poluvremenu došla je u 83., kada Selahi neblokiran sa ruba kaznenog udarca tuče pored gola. Tek u 87. umjesto Delića ulazi Burgui. U nadoknadi Grgić ulazi u kazneni prostor Šibenika i u dobroj prilici loše puca. U posljednjoj minuti nadoknade Dolček je zamalo opet postao junak, iz blizine je pogodio stativu. Potom je i Skorup prisilio Labrovića na paradu, dobrim udarcem izdaleka.

Nakon tijesnog poraza od Dinama, Šibenik je tako uzeo po bod protiv Osijeka, Hajduka i Rijeke, završivši niz teških utakmica sa velika 3 boda. Obrana Šibenika i dalje drži, a nadamo se da napad neće i u budućnosti čekati pokušaje Dolčeka u zadnjim trenucima susreta. Nakon reprezentativne stanke, Šibeniku slijedi domaća utakmica sa neočekivano posljednjom Goricom, koja ima 5 poraza zaredom.

RIJEKA: Labrović, Krešić, Vlasenko, Vukčević, Grgić, Hodža (od 80' Simčić), Selahi, D. Pavlović (od 58' Djouahra, od 80' Alvarez), Ampem, Đuričin (od 66' Vučkić), Obregon, trener Serse Cosmi
ŠIBENIK: Rogić, Mesa (od 43' Kvesić), Mina, M. Matić, Perić, Salomon (od 92' Skorup), Rak (od 46' Dolček), Čanadi (od 46' Čop), Arai, B. Matić, Delić (od 87' Burgui), trener Damir Čanadi

Pred 3300 gledatelja na Rujevici dobro je sudio Fran Jović iz Zagreba.