OBJAVA: 21.09.2018, 20:26h   •   IZMJENA: 21.09.2018, 22:40h   komentara   •     ISPIŠI

Pao Solin

Ne može bez drame na Šubićevcu: Prva domaća pobjeda, tri komada u 13 minuta

Milan Balaban Ne može bez drame na Šubićevcu: Prva domaća pobjeda, tri komada u 13 minuta
21.09.2018, 20:26h

Prvu domaću pobjedu ostvarili su nogometaši Šibenika. Na Šubićevcu su s 3:2, u novoj dramatičnoj utakmici, pobijedili Solin. Gosti su vodili do 68. minute, nije izgledalo obećavajuće, a onda su u razmaku od 13 minuta Antunović, Maleš i Kukec donijeli pobjedu. No, Pandža je zatresao svoju mrežu, ali, na sreću, do kraja rezultat se nije promijenio za prvo šibensko domaće slavlje koje su igrači proslavili s Funcutima koji su pjevali od prve do posljednje minute utakmice.

Tradicija se, nažalost, nastavila na Šubićevcu, barem ako gledamo prvo poluvrijeme. Kao i u prva dva domaća ogleda igrači u narančastom kao da nisu došli na utakmicu prvih pola sata. U prilog tome dovoljno govori podatak da su tek u 29. minuti prvi put ozbiljnije zaprijetili gostujućem golu. A na drugoj strani Solin je zabio jedan gol, a realno, mogao je i više. Već u osmoj kontri opasna kontra gostiju: trojica ili četvorica išli su prema prorijeđenom zadnjem redu Šibenika, ali je požrtvovni Roca spasio svoje većih neugodnosti.

Četiri minute kasnije spasa nije bilo: ispadali su redom domaći igrači, Čeko je ubacio s boka, Maganić utrčao na pravo mjesto i zabio za vodstvo. Nije to trglo domaćine, štoviše gosti su imali još dvije odlične prilike, ali u obje pravom se intervencijom istaknuo Šibenikov čuvar mreže Labrović. Nakon već spomenutog prvog pokušaja u 29. minuti (Bulat) pokušao je Celić iz daljine, također preko gola.

U 37. minuti lijepa akcija domaćih: Blaić je ubacio s desne strane, Antunović pokušao atraktivno, u padu, iz poluvoleja, otišlo je malo pored gola. Pokušao je Antunović i nešto kasnije, preko gola. U sudačkoj nadoknadi prava opsada gola gostiju, ali do izjednačenja Perkovićev sastav nije došao.

Na poluvremenu u svlačionici je ostao Blaić, a ušao je povratnik Kendeš. Prvi je zapucao Bulat u nastavku, vratar Jelić odbio je u korner. Nešto kasnije ponovno je opasno u 16 metara gostiju: nakon kornera pucao je jedan domaći igrač, Jelić odbio, a Pandža nije uspio doći do lopte, a u nastavku akcije Prince je pucao pored gola. I u prvom su dijelu domaćini nizali kornere, imali su ih najmanje deset, a isto  se nastavilo i u drugom poluvremenu, dok je Solin bio orijentiran na kontre.

I upravo nakon četvrtog kornera u nizu pao je izjednačujući pogodak: Kukec je ubacio iz kuta, Bulat na drugoj stativi vratio u sredinu, pokušao je Panžda, a u gužvi najprisebniji je Antunović koji postiže prvijenac u šibenskom dresu. Ukazala se potom fantastična prilika za goste: Mastelić je izašao sam pred Labrovića, ali sreća je spasila Šibenčane, udarac je otišao pored gola.

U 76. minuti Perković u igru uvodi Maleša koji sjajno reagira. Samo dvije minute kasnije pogodio je Maleš za vodstvo, nakon duplog pasa s Bulatom. Odmah potom stiže i treći gol: Maleš je ovog puta asistent, a u strijelce se upisao Kukec. Plod puno bolje igre u nastavku stigao je u vidu pogodaka. U 90. minuti jedna nespretna reakcija Pandže rezultirala je drugim golom za goste, no, do kraja nije bilo većih prijetnji i Šibenik je upisao prvu domaću pobjedu, za zadovoljstvo raspjevanih Funcuta na tribinama, kao i ostatka publike.

ŠIBENIK – SOLIN 3:2 (0:1)