Igralo se čak 103 minute

Neviđena drama s happy endom na Šubićevcu: Šibeniku velika tri boda protiv Lokomotive!

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   29.07.2022 u 21:11

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Kakva utakmica na Šubićevcu! Neviđena drama, punih 113 minuta trajala je bitka Šibenika i Lokomotive po iznimnoj vrućini na Šubićevcu.

Nakon mirnih 45 minuta u prvom dijelu gdje je Šibenik vodio golom Čopa iz 38. minute (prije toga poništen im je još jedan gol), u nastavku prava drama. Sudac Bebek u više je navrata koristio usluge VAR-a, kod 2:0 za Šibenik svirao dvojbeni penal koji su gosti iskoristili.

Krenulo se u nadoknadu, igralo se punih 10 minuta kad su Tuci zabio za 2:2, uslijedila je nova provjera, kao i još jedan poništen gol. Poslije još tri minute igre Šibenik je konačno dočekao kraj utakmice, uzdignutih ruku proslavili su prvi trijumf u sezoni. Rak i Vidović krenuli su u početnom sastavu Šibenika, a za razliku od prošle utakmice iz početnog su sastava 'ispali' Čanadi i Skorup.

Vrlo angažirano krenuli su domaćini od prve minute. Vidović i Čop složili su prvu prijetnju pred golom Lokomotive, no, na kraju nije bilo potrebe za intervencijom gostujućeg vratara. Sve do 19. minute pravih prilika na Šubićevcu nije bilo, a onda je stigla 'erupcija' oduševljenja. Nažalost, radost je vrlo kratko trajala.

Čop je dao odličnu loptu u prostor, na pravom je mjestu Japanac Arai koji postiže fenomenalan gol. Igrači na travnjaku i publika na tribinama proslavili su pogodak, no, nakon nekoliko minuta prekida pogodak je poništen na intervenciju VAR-a, zbog zaleđa Čopa u začetku akcije.

Dugo se čekalo na novu opasnu akciju, stigla je opet pred golom Lokomotive: Rak je dao loptu za Čopa, on se sjurio po lijevoj strani, gađao suprotan kut, ali nije uspio pogoditi. Odmah potom prvi put prijete gosti: imali su slobodan udarac, nezgodno je pala lopta u šesnaesterac domaćina, pucao je Vasilj, nije se Rogić dao iznenaditi, odbio je loptu u korner.

U 38. minuti postigli su Šibenčani još jedan gol, ali ovaj je priznat. Mina je s lijeve strane daleko ubacio iz auta, Mislav Matić prebacio je loptu glavom, a Čop također glavom šalje loptu u mrežu za oduševljenje i proslavu s navijačima. Poveli su Šibenčani s 1:0, a tek što se krenulo s centra Stojković je bio u idealnoj poziciji, ali požrtvovni Perić blokirao je njegov udarac.

Odmah nakon toga opet je Lokomotiva u dobroj prilici, pucao je Tuci, ni ovoga puta Rogić se nije dao iznenaditi. Na drugoj strani pokušao je i Ćurić, lak zadatak za Santinija. Dva udarca imali su Šibenčani prema golu gostiju u prvih 45 minuta: oba dva završila su golom, samo jedan, nažalost, prije priznat zbog zaleđa. Gosti su imali više udaraca - pet, od čega dva u okvir, ali mrežu Rogića nisu zatresli.

U samo nekoliko minuta nastavka Lokomotiva je pripremila nekoliko odličnih prilika, više nego u čitavih 45 minuta prvog dijela. Opasno za prijetili i Vranjković i Cokaj iz ogromne udaljenosti, na sreću, nisu bili precizni. Stisnuli su opasno gosti, Šibenik nije mogao napraviti ništa prema naprijed.

U 53. minuti maestralna obrana Rogića, zaustavio je volej jednog igrača gostiju, ali, označeno je i zaleđe, pa da su gosti i zabili pogodak ne bi bio priznat. Prva prijetnja Šibenčana u nastavku stigla je u 69. minuti: kapetan Ćurić dao je loptu u prostor Čopu, izašao je sam pred istrčalog Santinija, pokušao ga prebaciti, bezuspješno.

Označeno je i zaleđe, tako da pogotka ne bi ni bilo. U 74. minuti i drugi je pogodak odsjeo iza leđa Santinija: Dolček je odigrao loptu, Čop glavom spustio loptu, a debitant Bernardo Matić, u maniri pravog golgetera, poslao loptu u mrežu. Veliko je bilo šibensko slavlje nakon tog pogotka, no, opet su morali strepiti. Uključio se ponovno VAR, pregledavalo se je li Čop napravio prekršaj u duelu s Mersinajem prilikom asistencije za Matića.

Gledao je glavni sudac Bebek dugo tu situaciju, te na kraju pokazao na centar i potvrdu povećanja šibenske prednosti. Koju minutu kasnije Rogić bilježi još jednu briljantnu obranu.

U 83. minuti Bebek je još jednom išao gledati situaciju iz šibenskog kaznenog prostora. Lopta je u ruku, dok je leđima okrenut golu, pogodila šibenskog stopera Matića, kad se akcija zaustavila Bebek je išao sam pogledati tu situaciju i uz burne prosvjede sa šibenskih tribina pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Kulenović.

Zviždala je domaća publika toj odluci, kao i još nekim odlukama Bebeka tijekom utakmice. Nije tu bio kraj drame na Šubićevcu. Gosti su sve karte bacili u napad i u desetoj minuti nadoknade Tuci za bio za izjednačenje i očaj na Šubićevcu. I tu se javio VAR, Bebek je opet išao gledati i označio zaleđe, jer je prije udarca Tucija najmanje jedan igrač gostiju vraćao se iz zaleđa.

Ostalo je 2:1, a nakon još tri minute nadoknade Bebek je konačno označio kraj i slavlje Šibenčana. Brojna poznata imena na tribine je privukao susret Šibenika i Lokomotive. Bili su tu šibenski trener, trenutno bez angažmana, Goran Tomić, donedavni trener ljubljanske Olimpije i nekadašnji reprezentativac Robert Prosinečki, treneri Zvonimir Soldo i Mario Cvitanović.

A nogometni susret došao je pogledati i šibenski NBA-ovac Dario Šarić.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 2:1 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1 298.

Sudac: Ivan Bebek – Rijeka Pomoćnici: Nikola Kečkiš – Virovitica Siniša Fajfarić – Varaždin Četvrti sudac: Jakov Titlić – Hrvace Delegat: Ivan Jurina – Zabok Kontrolor: Vlado Svilokos – Sisak VAR: Patrik Kolarić – Čakovec AVAR: Ivan Mihalj – Velika Gorica

Strijelci: Čop 38', B. Matić 74' – Kulenović 83 – 11 m

ŠIBENIK: Rogić, Perić, M. Matić, Mesa, Arai, Rak (od 58. B. Matić), Salomon (od 90. Skorup), Mina, Ćurić (od 72. Dolček), Vidović (od 58. Čanadi), Čop (od 90. Delić). Trener: Damir Čanadi.

LOKOMOTIVA: Santini, Mersinaj, Aliyu (od 24. Tuci), Kulenović, Milićević, Cokaj, Soldo, Stojković (od 46. Goričan), Vranjković (od 46. Cipetić), Bubanja (od 58. Bošković), Vasilj (od 79. Šotiček). Trener: Silvijo Čabraja