OBJAVA: 05.04.2019, 18:29h   •   IZMJENA: 05.04.2019, 18:29h   komentara   •     ISPIŠI

Brojne prilike ostale neiskorištene

Topi se šibenska prednost na vrhu tablice. Nogometaši Šibenika osvojili su samo jedan bod na gostovanju kod Sesveta. Sve su njihove prilike ostale neiskorištene, među njima i kazneni udarac, u samoj završnici imali su Modri i čak tri igrača više, ali mrežu najboljeg igrača utakmice Mikulića nisu uspjeli zatresti.

Arhiva/HNK Šibenik Ni penal ni tri igrača više nisu bila dovoljna: Šibenik u Sesvetama samo do boda
05.04.2019, 18:29h

Na prvu se priliku čekalo do 14. minute: Pecolaj je asistirao Antunoviću, a njegov su pokušaj odlično blokirali domaći braniči. Tri minute kasnije prva prijetnja domaćih: lopta je došla na lijevu stranu do Vranjkovića koji srećom nije dobro zahvatio loptu, pa je Labrović bez problema pokupio tu loptu. Dobar blok i na drugoj, šibenskoj strani: Pandža je zaustavio pokušaj najboljeg domaćeg igrača Tolića. U kratkom razdoblju Šibenikov je čuvar mreže potom dva puta zaustavio raspoloženog Tolića.

A u samoj završnici siromašnog prvog dijela Šibenik je trebao povesti: Kukec je sjajno izbacio Antunovića koji se gotovo s centra sjurio prema domaćem golu. Vidio je samog Kendeša na drugoj stativi (koji je koju minutu ranije ušao zbog ozljede Maleša), on se odlučuje za lob preko istrčalog domaćeg vratara Mikulića, ali nije lopta bila dovoljno visoka, domaći čuvar mreže ju je vršcima pristuju dotaknuo, dovoljno da ne završi u golu. U nastavku akcije, nakon kornera, pucao je Bilić, ravno u Mikulića.

Nastavak je počeo vrlo dinamično. Opet se sjajna prilika otvorila Modrima iz Krešimirova grada: Antunović je ponovno bio u matnoj prilici, sam na golmana, zakomplicirao je priliku i nije ni šutirao, ali kako je vratar Sesveta igrao rukom izvan 16 metara sudac je označio prekid za goste. Iz slobodnjaka pucao je Kukec, ali domaći je vratar ponovno jako dobro reagirao. U razmaku od šest minuta tresao se okvir gola na jednoj, a potom na drugoj strani.

Najbolji domaći igrač Tolić prošao je nekoliko gostujućih igrača, a onda iz gotovo nemoguće pozicije uzdrmao prečku. Odgovor je stigao na drugoj strani, s 20-ak metara pucao je Prince, no, Šibenikovom se vodstvu ispriječila također prečka. Odmah potom još jedna odlična prilika za Perkovićev sastav: Bulat je odigrao odličnu loptu za Kukeca, ali njegov udarac iskosa s desne strane ponovno je zaustavio raspoloženi domaći vratar.

I u 66. minuti Mikulić je ponovno uspješniji od Šibenikovih igrača: pokupio je ovog puta novi udarac Kukeca. U 84. minuti domaćini su ostali s igračem manje: njihov najbolji igrač Tolić na centru je laktom udario Bulata i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Odmah potom domaćini su ostali i bez još dva igrača: udarac Kendeša u 16 metara Joković je zaustavio rukom, sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku i žuti karton, drugi isključujući za Jokovića.

Bjesnili su domaćini zbog odluke, prosvjedovali (iako se u TV prijenosu jasno vidi da je igrao rukom), pa je Lovrić ranije u svlačionicu poslao i Džijana (također drugi žuti). Na bijelu točku loptu je namjestio Celić, pucao u desnu stranu, ali udarac mu je pročitao raspoloženi vratar Mikulić. Pokušali su Šibenčani u samoj završnici, s čak trojicom igrača više u polju, doći do pobjede, no, požrtvovni domaćini uspjeli su se spasiti.

Novi gubitak, odnosno neosvajanje bodova na gostovanju nudi priliku Varaždinu koji igra sutra da se uhvati potpuni priključak sa šibenskim sastavom.

SESVETE – ŠIBENIK 0:0