OBJAVA: 18.10.2020, 18:31h   •   IZMJENA: 18.10.2020, 18:31h   komentara   •     ISPIŠI

Trener Hajduka nakon poraza

'Nismo ni zaslužili dobiti. Šibenik se od starta postavio i znao što želi'

Ivo Cagalj/PIXSELL 'Nismo ni zaslužili dobiti. Šibenik se od starta postavio i znao što želi'
18.10.2020, 18:31h

Velika većina igrača nije bila u pravom ritmu, nije bilo igrača koji bi mogao povući i napraviti razliku na terenu. Probao sam mijenjati igrače, sustav, ali ništa nije upalilo, rekao je trener Hajduka Hari Vukas

Zaslužena pobjeda Šibenika, koji se od starta postavio i znao što želi. Mi smo bili u kontra ritmu, donosili smo krive odluke i mislim da je ovo upozorenje svima nama. Ovakve utakmice na Poljudu Hajduk mora dobivati, s više želje i htijenja. Ne možemo pričati što bi bilo da smo zabili gol u prvoj minuti, nismo uspjeli stvarati višak nakon toga, bili smo spori... - rekao je trener Hajduka Hari Vukas za portal 24sata nakon šokantnog poraza od Šibenika 1-0 na Poljudu.

Hajduk je protiv Šibenika napadao, pogotovo posljednjih 20-ak minuta nakon što se gost povukao u svoju polovicu. No, Vukas je bio samokritičan i nimalo zadovoljan današnjim pristupom igrača.

- Ako smo prijašnjih par utakmica bili na dobrom nivou, u ovoj utakmici to ne možemo reći. Nakon te prilike u prvoj minuti ušli smo u ritam koji nam nikako nije pasao. Od kombinatorike, stvaranja viška itd. Kasnili smo u dodavanju, kasnili smo u duelu... Šibenik se kasnije povukao i dobro se branio, mi smo se vrtjeli s jedne na drugu stranu i na kraju nismo ni zaslužili pobijediti.

Vukas je tijekom utakmice probao mijenjati sustav, odradio je zamjene za koje je mislio da će rezultirati nečim boljim. Ali odgovor s terena nije dobio. Niti jedan igrač 'bilih' danas nije bio na razini.

- Probali smo sve na poluvremenu, od promjene profila igrača i sustava. Jednostavno, velika većina igrača nije bila u pravom ritmu, nije bilo igrača koji bi mogao povući i napraviti razliku na terenu. U drugom poluvremenu mislili smo da Šibenik neće izdržati. Znali smo da će povući svoju liniju pa smo radili promjene sukladno tome. Sporo, inertno, nedovoljno.

Hajduku sada slijedi susret s Lokomotivom, koja se našla u problemima nakon što je nekolicini igrača došao pozitivan nalaz na Covid-19. Iz tog razloga, odgođena je i utakmica s Osijekom koja se trebala igrati u nedjelju u kasnijem terminu.