Novi poraz Šibenika na Šubićevcu, Dinamo osvojio prvenstvo

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   15.05.2022 u 21:14

Luka Stanzl/Pixsell
Dinamo je golovima Tolića i Bočkaja svladao Šibenik na Šubićevcu i u predzadnjem kolu osigurao naslov.

Nadležne službe nisu održale obećanje, na tribinu Zapad itekako se moglo sa obilježjima gostujućeg kluba, a gostujuće navijače ništa nije spriječilo da na vrijeme nabave ulaznice i popune domaću tribinu. Bila je to potencijalno opasna situacija, odnosno bila bi da ne igraju Šibenik i Dinamo. Ovako, sve je više podsjećalo na NFL, a ne HNL utakmicu; navijači gostiju mirno su bodrili svoju momčad na putu prema naslovu, dok su domaći odmah pored njih navijali da se to ne dogodi, odnosno da Šibenik nešto napravi.

Utakmica je kasnila 7 minuta, a trener Računica na kraju ipak nije mogao računati na napadača Delića. Počelo je šansom narančastih, Vidović u 2. minuti tuče sa ruba šesnaesterca, Livaković brani. Prva Dinamova prilika u 7., Oršić s lijeve strane pokušava zabiti pod gredu, Rogić vadi. U 11. Petković puca pored vrata, u 13. Oršić ne stiže pospremiti loptu u gol.

Fair-play se, osim na tribinama, mogao vidjeti i na terenu, najbolji pojedinci kod Šibenika bili su posuđeni igrači iz Dinama, Marin i Vidović. Pritisak Dinama se nastavlja, u 18. Ivanušec odlično puca iz daljine, Rogić još bolje brani vrhunskom paradom. U 25. Lauritsen je neuspješan iz blizine, a onda u 26. ogromna šansa za Šibenik. Nakon što je plava obrana ispala, Grezda se sam sjurio prema gostujućem golu. Nažalost, odlučio se za realizaciju trenutak prekasno i Livaković je uspio obraniti, bacivši tako narančasti dio tribine u očaj.

Šanse za Dinamo se nastavljaju, u 29. Šutalo ne stiže na Tolićevu loptu, u 36. Ivanušec pokraj gola i onda u 39. Dinamov pritisak im se isplatio, Špikić s desne strane upošljava Tolića koji posprema loptu u gol za 0:1.

(Luka Stanzl/Pixsell)

Točno 3521 gledatelj mogao je uzbuđenja u nastavku gledati već od 47. minute, s 18 metara Petković puca iz slobodnog udarca u živi zid. Novu šansu iz slobodnog udarca Dinamu je dao Ćurićigravši slučajno rukom; s 20 metara Bočkaj je precizan za 0:2. U 57. velika šansa za Ademija koji se probio u protivnički šesnaesterac i pucao preko gola.

U 65. minuti pokazala se sva ludost dopuštanja gostujućih navijača na glavnu tribinu, kada se individualna svađa nekoliko gledatelja zamalo pretvorila u opću tučnjavu na prepunoj tribini. U 72. bakljada navijača Dinama i ulazak jednog od njih na teren; utakmica je bila na rubu regularnosti. Nogometa je bilo sve manje, a u 80. je nervoza nekih igrača dovela do tučnjave na terenu. U 84. minuti par baklji u teren došlo je i sa dijela gdje su bili domaći navijači.

Daleko najslabiji pojedinac susreta, sudac Zebec, koji očito nije mogao dočekati kraj susreta, dopustio je samo 2 minute nadoknade, bez obzira na puste prekide, nakon čega su igrači i navijači Dinama mogli proslaviti novi naslov, a ekipa Šibenika se oprostila od svog stadiona i navijača za ovu sezonu.