Nastavak negativnog niza

Peti uzastopni poraz HNK Šibenika: I s Poljuda se vraćaju praznih ruku, bez boda ostali u 87. minuti

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.04.2022 u 21:13

Ivo Cagalj/Pixsell
Nogometaši Šibenika doživjeli su peti uzastopni poraz ovog proljeća. S 2:1 poraženi su na Poljudu od splitskog Hajduka. Domaćini su vodili od 32. minute golom Krovinovića, izjednačio je Šibenikov kapetan Ćurić u 54. Igralo se vrlo otvoreno na obje strane, mogao je gol pasti u obje mreže, no nije. Završio je u Šibenikovoj u 87. minuti kad je poentirao Elez za pobjedu Hajduka.

Prvi su zaprijetili Šibenčani: iz daljine je  jako dobro opalio Šimunović, morao se opružiti L. Kalinić kako bi zaustavio taj udarac, odbio je loptu u korner. Odgovor je stigao brzo: Mesa je neoprezno izgubio loptu na svojoj polovici, ali na šibensku sreću N. Kalinić nije na petercu uspio dobro zahvatiti loptu, pa Rogić nije morao niti intervenirati. Koju minutu kasnije pokušao je i Livaja po prvi put, nema preciznosti u njegovu udarcu.

U 16. minuti prijete ponovno gosti: iz daljine je pucao Grezda, otišlo je pored vratnice. Domaćin je, nakon ubačaja s boka, imao priliku: pucao je Biuk, lopta je pogodila Bilića, krenula prema golu, budan je Rogić koji je uspijeva zaustaviti prije gol linije. Nije Hajduk uspijevao nametnuti svoju igru, no, poveo je u 32. minuti: duga lopta s domaće polovice, Livaja je s desne strane centrirao u sredinu, točno na noge Krovinovića koji pogađa za 1:0. Do kraja prvog dijela još je jedan pokušao imao Livaja, otišlo je pored stative.

E. Sahiti na startu drugog dijela pokušao je atraktivno škaricama, zapelo je u bloku. Opasno je i u idućem napadu, Bilić uspijeva očistiti. Vrlo opasno žive Šibenčani na otvaranju drugog poluvremena: ovog puta Rogić i obrana uspjeli su spriječiti da druga lopta završi u mreži. Složili su Crni tada kontru, moglo je biti vrlo opasno, ali završni pas nije bio precizan, pa nije ni bilo udarca prema domaćem čuvaru mreže.

Šibenikov kapetan Ćurić donosi izjednačenje u 54. minuti: E. Sahiti je vraćao loptu svom zadnjem redu, Elez je nespretno prima, Ćurić je spretniji, uzima mu loptu i mirno pored Kalinića šalje loptu u mrežu za izjednačenje.  Sijevnula je Šibenikova kontra u 61. minuti: pucao je s ruba 16 metara Grezda, blokirano je, dobili su Crni samo korner. Puno opasniji postali su Šibenčani nakon izjednačujućeg gola. Potvrda toga je i još jedna opasna kontra koju minutu kasnije: s desne strane opalio je Marin, ponovno samo korner za momčad Deana Računice. Šteta što barem jednu od te dvije akcije gosti nisu završili egzekucijom.

Direktno iz slobodnog udarca pokušava E. Sahiti, ne da se Rogić iznenaditi. Prijeti i Krovinović, nema mirnoće i preciznosti u njegovu šutu kao što je bilo u prvom poluvremenu kod vodećeg gola. Opasan je ubačaj Lovrencsicsa, uz manje probleme Šibenikov vratar uspio je ukrotiti tu loptu. Vrlo otvorena utakmica, nižu se akcije i prijetnje na jednoj, pa na drugoj strani. Dva su puta u 80. minuti prijetili domaćini, oba puta zapelo je u šibenskom bloku. Sedam minuta kasnije prekid je koban za Šibenčane: Krovinović je izveo korner, lopta na tri metra stiže do Eleza koji ju je samo lagano okrznuo, dovoljno da završi u šibenskoj mreži za splitsko vodstvo od 2:1.

Do kraja utakmice opet je Hajduk opasniji: dva je puta još spašavao Rogić. Na drugoj strani imao je Šibenik jednu obećavajuću situaciju, no, nisu je uspjeli iskoristiti i bodovi su ostali na Poljudu.

Šibenčani su imali bučnu podršku Funcuta koji su u povećem broju stigli na Poljud gdje su i proslavili 39. rođendan.

U sljedećem kolu Šibenik na Šubićevcu dočekuje Slaven Belupo.

HAJDUK – ŠIBENIK 2:1 (1:0)