Rogić 'zaključao' vrata i izludio Splićane

Pobjeda koja se čekala 14 godina: Mina i Ćurić 'minirali' Hajduk i donijeli veliko slavlje na Šubićevac

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.10.2021 u 19:25

Duško Jaramaz/Pixsell
Dugih 14 godina čekala se pobjeda Šibenika nad Hajdukom na Šubićevcu. I dočekala se ove nedjelje kad je Šibenik sjajnom utakmicom stigao do velike pobjede (2:0), poslije dva domaća poraza. Mina je prvi načeo goste, u 25. minuti, a pobjedu je s bijele točke potvrdio kapetan Ćurić.

Fenomenalno izdanje domaćih nogometaša na čelu s fenomenalnim Rogićem koji je izludio gostujuće nogometaše svojim obranama. Velika pobjeda Šibenika!

Jedna greška mogla je domaćine vrlo skupo koštati već na samom otvaranju utakmice: Krovinović je oduzeo lopu na centru, dodao Biuku, a njegov pokušaj udarca (ili možda dodavanja?) otišao je pored vratnice.

Vrlo brzo nakon toga Splićani opet prijete: u akciji je bio Krovinović, nije bilo preciznosti u njegovu šutu. Opasniji su gosti, složili su još jednu dobru priliku, ali odlična reakcija Batarela ispred Diamantakosa, pa Rogić nije morao intervenirati.

U 15. minuti ponovno je Hajduk blizu gola: prvi udarac Biuka zaustavio je Rogić, na odbijancu je opet Biuk, ali na šibensku sreću pogađa suigrča Diamantakosa. Samo minutu kasnije stativa na drugoj strani: raspoloženi M. Jakoliš ubacio je s desne strane, stoper gostiju Katić u želji da otkloni opasnost pogodio je okvir svog gola. Hajduk je ostao bez Krovinovića u 20. minuti, a ostali su tada i bez ideje u napadu.

A u 25. minuti eksplodirale su tribine Šubićevca, barem ona zapadna tribina na kojoj su domaće pristaše: Ćurić je poslao centaršut, petljao je s loptom u sredini Bačelić-Grgiić, ostavio za Minu na lijevu stranu, a Šibenikov lijevi bek ljevicom, pravom bombom šalje loptu ispod grede Kalinića u njegov bliži kut. Prvi je to gol mladog Kolumbijca u šibenskom dresu.

U 38. minuti mnogi su već i drugu loptu vidjeli u golu gostiju: sjajna kontra domaćina, Rak je s desnog boka, poslao odličnu loptu na suprotnu stranu, na udarcu je M. Jakoliš, puca snažno, no, požrtvovni Čolina uklizavanjem sprječava da lopta ode u okvir gola.

U pretposljednjoj minuti prvog dijela bravurozna obrana Lovre Rogića: Melnjak je ubacio s boka, točno na glavu Diamantakos, on puca glavom, a Šibenikov čuvar mreže ne da gostima da dođu do izjednačenja.

Uzbudljivo je bilo i u sudačkoj nadoknadi, opet su dobro kombinirali domaćini: pucao je Ćurić iz poluvoleja, netko je blokirao, a u nastavku akcije Katić je odnio loptu ispred Marina koji je ostao ležati. Vrlo brzo nakon toga sudac Lovrić odsvirao je kraj prvog poluvremena. Š

ibenik puno zadovoljniji, preživjeli su uvodni pritisak Hajduka, jednu od svojih šansi iskoristili i stoga su s vodstvom otišli u svlačionicu. Fenomenalna kontra narančasto-crnih u otvaranju drugog poluvremena: Bačelić-Grgić izbacio je na lijevoj strani brzonogog M. Jakoliša u 51. minuti, sjurio se po lijevom krilu, izašao pred Kalinića, gađao suprotan kut, ali vratar gostiju spasio je svoju momčad još većeg rezultatskog zaostatka.

I pet minuta kasnije opasno je u gostujućem kaznenom prostoru: pucali su Šibenčani u više navrata, ali ostajala je lopta u bloku. Splićani su u nastavku ponovno preuzeli posjed, pokušavali su zaprijetili, ali puno opasnije bilo je kad bi domaćini složili kontru.

Ostali su Šibenčani bez Bačelića-Grgića u 65. minuti, ozlijedio se i nije mogao nastaviti susret, pa je ušao Attys. Dvije minute potom najveća prilika Splićana iz prekida: ubačaj iz slobodnog udarca, Katić s lijeve strane vraća na desnu, sam je Ljubičić na pet metara od gola, ali na šibensku sreću njegov pokušaj glavom je vrlo neprecizan.

Nešto kasnije Rogić je ponovno budan, dobro je reagirao na udarac Katića iz daljine. Velika prilika za Splićane poslije još jednog prekida: izveo ga je Atanasov, istrčao je Rogić i to odbio, na odbijancu je Ljubičić, gol je prazan, ali udarac mladog hajdukovca otišao je pored gola. A samo minutu potom čak tri puta pucali su Splićani i zapravo je nevjerojatno što su sve promašili: prvo su pogodili okvir gola (Simić), a potom je u dva navrat Rogić zaustavljao njihove udarce u matnim prilikama.

Ne da Rogić niti u 77. minuti da dođe do izjednačenja: još jedna briljantna obrana Ljubičićeva udarca glavom. U 81. minuti kazneni udarac za Šibenik. Brza kontra, M. Jakoliš je dao loptu Bedoyi koji je koju minutu ranije ušao u igru, na njega u 16 metara startao Katić. Sudac Lovrić je odmah pokazao na bijelu točku, VAR je provjeravao, ostao pri toj odluci. Odgovornost je preuzeo kapetan Ćurić koji hladnokrvno matira Kalinića i donosi pobjedu svojoj momčadi. okušali su hajdukovci doći do počasnog gola, zabio je Katić, no, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Kraj susreta Šibenčani su dočekali uzdignutih ruku, a proslavili su je prvo sa svojim navijačima, a potom i u svlačionici.

ŠIBENIK – HAJDUK 2:0 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1668.

Sudac: Zdenko Lovrić – Đakovo

Pomoćnici: Goran Pataki – Đakovo Marjan Tomas – Vladislavci

Četvrti sudac: Goran Pečarić – Zagreb Delegat: Željko Ukić – Zagreb

Kontrolor: Ivica Modrić – Zagreb

VAR: Dario Bel – Osijek

AVAR: Kruno Šarić – Županja

Strijelci: Mina 25', Ćurić 84' – 11 m ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Batarelo, Perić, Mina, Ćurić, Rak, M. Jakoliš, Bačelić-Grgić (od 65. Attys), Marin (od 76. Bedoya), Delić (od 76. Kvesić). Trener: Mario Rosas.

HAJDUK: Kalinić, Katić, Čolina (od 46. Kacanniklić), Fossati, Simić, Melnjak, Diamantakos (od 46. Ljubičić), Krovinović (od 20. Atanasov), Lovrencsis, Biuk (od 74. Brkljača), Sahiti (od 81. Dolček). Trener: Jens Gustafsson.