Vratar Zlomislić zaključao vrata

Poraz narančastih na Rujevici: Igrom 'ubili' Rijeku, ali previše su toga promašili

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   22.08.2021 u 23:02

Facebook HNK Šibenik
Bez bod(ov)a vraćaju se nogometaši Šibenika s riječke Rujevice. U vrlo zanimljivoj utakmici doživjeli su Šibenčani poraz (2:1) koji, po prikazanom, zasigurno nisu zaslužili. Igrom su 'ubili' Rijeku, stvorili pregršt prilika, ali ih, nažalost, osim jedne Delićeve, nisu iskoristili. Domaćin je, pak, bio potpuno grogiran, zreo za poraz, u igru ih je vratio Drmić s bijele točke, a pobjedu donio Bušnja 13 minuta prije kraja. Šibenik je previše toga promašio, propustio riješiti utakmicu drugim golom, za što je kažnjen u završnici.

U 14. minuti zatresla se mreža prvi put, i to ona šibenska: ali i prije nego je lopta otišla u mrežu, sudac Pečarić označio je opravdano prekršaj domaćeg stopera Krešića nad Antonijem Marinom u kaznenom prostoru. Četiri minute kasnije opet su domaćini zabili: ovog puta Obregon: i ponovno je opravdano gol poništen jer je domaći napadač bio u nedozvoljenoj poziciji. Opasan je Šibenik samo dvije minute nakon toga: M. Jakoliš je iskosa s lijeve strane pokušao iznenaditi Zlomislića, vratar Riječana zaustavio je tak pokušaj.

Nešto kasnije opasno je u kaznenom prostoru narančastih: srećom Perić je pravovremen u reakciji, domaćin je dobio korner. Šibenikov branič Perić istaknuo se i na suprotnoj strani: poslije Sahitijeva centaršuta sjajno je pucao po golu, vratar Zlomislić spriječio je Perićev prvijenac u narančastom dresu. Sve aktivniji su Rosasovi igrači kako utakmica odmiče: solo prodor Marina, potom i udarac, siguran je domaći čuvar mreže.

U 33. minuti Rijeka je trebala ostati s igračem manje, no, sudac Pečarić progledao im je kroz prste. Krešić je od ranije imao žuti karton, a u toj situaciji laktom je startao na Marina, sudac je označio prekršaj, no, karton nije izvadio. I tu je definitivno pogriješio! Da je Rijeka ostala s igračem manje pitanje je kako bi se dalje razvijao susret. I nešto kasnije nisu Šibenčani bili zadovoljni reakcijom sudac Pečarića: M. Jakoliš bio je u opasnoj situaciji, došao je skroz do vratara domaćih, pucao, on je obranio, ali opet se uključio Pečarić označivši da je Šibenikov igrač igrao rukom, što apsolutno nije bila istina.

U sudačkoj nadoknadi pokušao je još jednom M. Jakoliš, Zlomislić je to pokupio. A neposredno prije odlaska na odmor i sreća je okrenula leđa Šibenčanima: M. Jakoliš sve je sjajno napravio sam, pucao je s više od 20 metara, ali vodstvu se ispriječio okvir gola. Čak osam udaraca uputili su narančasti prema domaćem golu, od čega pet u okvir gola, no, mrežu nisu zatresli. S druge strane, Rijeka je imala četiri udarca, a samo je jedan išao u okvir gola. Izuzmemo li, naravno, dva njihova opravdano poništena gola zbog zaleđa. Zanimljiva, dinamična utakmica, šteta što barem jednu od svojih brojnih prilika Šibenik nije uspio iskoristiti u prvom poluvremenu.

Jednako opasno Šibenik je krenuo i u drugo poluvrijeme: Batarelo je u šansu gurnuo Perića, on gađa bliži kut, vratar Zlomislić ponovno je uspješniji od stopera Šibenika. Odbio je loptu u korner, a upravo iz tog kornera zatresla se konačno riječka mreža: Ćurić je poslao fantastičan centaršut, Delićev trzaj glavom u sredini kaznenog prostora, vratar je ovog puta nemoćan i Šibenik vodi na Rujevici!

Već na poluvremenu Šibenčanin na klupi Rijeke Goran Tomić napravio je dvostruku izmjenu, uveo je Pavičića i Princea (prošlosezonskog igrača kluba sa Šubićevca), a vrlo brzo potom, nakon primljenog gola, i napadača Drmića. Unatoč tome, i dalje je Šibenik puno opasniji: M. Jakoliš, koji je preselio na desno krilo, odlično je ubacio na suprotnu stranu za Bačelića-Grgića, dva je puta iskusni Šibenikov igrač, pucao, ali oba puta domaćini su se nekako snašli i zaustavili te prijetnje.

I u 58. minuti brza kontra Šibenika: pokušao ju je završiti M. Jakoliš, gađao je bliži kut, vratar je to odbio u korner. Vraški opasni narančasti su iz kontranapada: odlično se brane, a kad uzmu loptu munjevito se sjure prema kaznenom prostoru domaćih. Domaći vratar Zlomislić daleko je najbolji igrač, zapravo i najzaslužniji što Šibenik nema i veću prednost na Rujevici. Poslije dugo vremena Tomićev je sastav zaprijetio u 60. minuti: Abass je izašao pred Rogića, no, on i Ćurić uspjeli su otkloniti opasnost.

I onda, gotovo ni iz čega, stiže izjednačenje. S bijele točke Rijeka se vraća u život. Pavičić je imao solo prodor, kad se odlučio na udarac iz velike blizine napucao je Batarela u ruku, a sudac je pokazao na bijelu točku i žuti karton za stopera Šibenika. Precizan izvođač s bijele točke bio je Josip Drmić za izjednačenje. Šibenik prijeti preko Marina iz slobodnog udarca, otišlo je preko gola. Brzonogi M. Jakoliš bježi svojim čuvarima i u 71. minuti, ali ponestalo je snage u završnici za opasniji udarac prema debitantu Zlomisliću.

Prijeti i Bačelić-Grgić: udarac je blokiran, te je završio u korneru. A na drugoj strani, nakon čitavog niza neiskorištenih prilika za Šibenik, stiže kazna. Imala je Rosasova momčad daleko više sjajnih prilika, ali uzalud je to kad drugi gol postigli nisu. Jest zato Rijeka u 77. minuti: Prince je centrirao s lijeve strane, na drugoj strani je sam Bušnja, tek što je ušao u igru, Mina je vrlo daleko od njega što Bušnja koristi i zabija u bliži Rogićev kut za preokret na Rujevici.

Ne predaje se Šibenik, pokušavaju doći do izjednačenja. Bomba Ćurića u 83. mnuti iz velike udaljenosti, Zlomislić je i to iščupao iz svog gola i najzaslužniji je što je Rijeka stigla do pobjede, u očaj je bacao igrače Šibenika svojim obranama. Iz okreta pokušava i Bailone, odlazi to pored gola. Prilika do kraja utakmice više nije bilo, sretno i spretno Rijeka je osvojila sva tri boda, a unatoč odličnom dojmu Šibenik je ostao kratkih rukava.

U sljedećem kolu na Šubićevac stiže Istra 1961.

RIJEKA – ŠIBENIK 2:1 (0:0)
Rijeka, stadion Rujevica, gledatelja 1861.
Sudac: Goran Pečarić – Zagreb
Pomoćnici: Bojan Zobenica – Velika Gorica