Protiv TSC Bačke Topole

Poraz nogometaša Šibenika u prvoj pripremnoj utakmici, Kreković jedini strijelac

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   25.06.2022 u 20:21

HNK Šibenik
Na kraju drugog tjedna priprema, prvog od dva u Sloveniji, nogometaši Šibenika odigrali su prvu prijateljsku utakmicu. U Kranjskoj Gori poraženi su s 2:1 (1:0) od TSC Bačke Topole. Strijelac za Šibenik bio je Kreković u 60., a za TSC zabili su Banjac u 25. i Milošević u 78. minuti.

TSC Bačka Topola klub je koji u najvišem rangu Srbije igra već 3 godine i to vrlo uspješno (četvrto, peto pa šesto mjesto). Šibenik je i lani od njih poražen u prijateljskoj utakmici (0:1), a stariji šibenski navijači prisjetit će se da su taj klub imali prilike gledati i u službenoj utakmici na Šubićevcu; sezone 1985/86 klubovi su zajedno nastupali u Drugoj jugoslavenskoj ligi, kada se bački klub zvao AIK Bačka Topola (nemojte ga pomiješati sa Bačkom iz Bačke Palanke s kojom smo u 2. ligi igrali 1988/89).

Na predstavljanje novog šibenskog dresa još ćemo pričekati, Šibenčani pripreme odrađuju u lanjskim bojama.

Prvih 20 minuta igralo se tvrdo i bez pravih prilika. Srbi su poveli u 25. minuti kad je Banjac izbliza pogodio mrežu Rogića, nakon nabačaja sa desne strane, iako je njegov čuvar bio odmah uz njega. U prvih 45 minuta Šibenik nije uputio niti jedan udarac u okvir gola protivnika, TSC je bio prilično čvrst i dominantan, naročito u obrani.

Nakon što je u 57. minuti TSC-u poništen gol, u 58. i 59. konačno evo i dva udarca narančastih, oba iz daljine. I onda u 60. obrana Bačke Topole nepotrebno se poigrava, Šibenčani uzimaju loptu na 30 metara od gola, upošljen je Kreković koji se našao ispred golmana i neometan pogodio sa 16 metara za 1:1.

U nastavku trener Čanadi postupno je promijenio svih 11 igrača. U 77. velika gužva ispred šibenskog gola na kraju prolazi bez posljedica za Šibenik, da bi se onda u 78. minuti dogodio ključni trenutak utakmice; negativne trendove koje možemo vidjeti posljednjih godina u Europi počeo je nažalost slijediti i Šibenik, a radi se o nepotrebnim dodavanjima bekova i vratara unutar kaznenog prostora. Bikić je napravio točno to, vratio uvijek riskantnu loptu nazad Đakoviću, prejako da bi je šibenski vratar mogao kontrolirati, napadači TSC-a osjetili su priliku i iskoristili poklon, Milošević je zabio usamljen ispred gola.

Posljednja šansa za TSC u 89., kada je Šibenik ponovo dopustio neometan udarac glavom usred svog kaznenog prostora; lopta je otišla preko gola.

Utakmica je prošla u usporenom ritmu, očekivano za početak priprema. Napad Šibenika u nekim periodima dosta neaktivan, obrana najviše problema ima nakon nabačaja ili kornera, barem na ovoj utakmici, inače solidno odigranoj protiv ipak jačeg protivnika. Isprobani su pusti novi igrači, dobro su se predstavili Kreković realizacijom, Salomon stabilnošću i Arai kreativnošću. Strateg Šibenika u ovom susretu nije mogao računati na Delića, Čopa, Perića i Vidovića te Burguija, zbog bolesti ili ozljeda.

U zapisniku, koji smo dobili prije početka utakmice, u šibenskim redovima bio je i Jad Al Omary. U igru nije ulazio, a doznajemo da je riječ o 20-godišnjaku koji igra na poziciji lijevog beka, dolazi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a igrao je i u SAD-u.

Sljedeći protivnik Šibeniku je još jedan znanac s kojim su nekad igrali u 2. ligi, ljubljanska Olimpija (četvrtak, 19 sati).

ŠIBENIK: Rogić, Mina, Matić, Šimunović, Rom, Ćurić, Rak, Dolček, Skorup, Čanadi, Kreković. Još su igrali: Đaković, Mesa, Marasović, Arai, Koprivnik, Šupe, Bikić, Benić, Grdić, Salomon, Kvesić. Trener: Damir Čanadi.