Igra za zaborav

Poraženi i poniženi: Neprepoznatljivi Šibenik doživio debakl protiv fenjeraša HD-a

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   11.02.2022 u 20:02

Facebook/HNK Šibenik
0:5 svijetlilo je na semaforu Šubićevca poslije posljednjeg sudačkog zvižduka ovog petka. Nije na šibenskom stadionu gostovao ni Dinamo niti ijedan drugi klub iz vrha hrvatskog nogometa, već trenutno posljednje plasirana momčad lige Hrvatski dragovoljac. Slavili su gosti, posve zasluženo, s visokih 5:0, a Šibenik je, doživio teški debakl

Šibenčani su Dragovoljac dočekali s trojicom igrača u zadnjoj liniji. Bilić i Kvesić zbog kartona nisu mogli nastupiti, dok je Batarelo, koji je izašao u Koprivnici ranije zbog ozljede, ipak zauzeo svoje mjesto u zadnjem redu. Grdić je bio zadnji igrač obrane, Batarelo desno, dok je Skorup vraćen iz veznog reda na lijevog stopera.

Perića nije bilo niti na klupi zbog bolesti, a uslijed nedostatka ljevaka Milin je na boku od prve minute gurnuo debitanta Antu Bolanču. U 11. minuti Marin je uposlio Delića, on mu odlučuje poslati povratnu loptu, no, nema preciznosti u tom dodavanju i dobra prilika propada. Prvi dolazak u domaći kazneni prostor gostima je donio vodstvo: Delić je na svojoj polovici krivo dodao loptu, HD je brzo reagirao, ubačaj s desnog boka na drugu stativu gdje je potpuno sam Karrica koji glavom pogađa suprotnu stranu za vodstvo posljednje plasirane momčadi na prvoligaškoj ljestvici.

Tri minute kasnije na semaforu je svijetlilo 0:2. Nova, mora se priznati, odlična akcija Dragovoljca: Frigan je dao odličnu loptu za Karricu, on je mogao i sam pucati, no, bio je nesebičan te je dao na suprotnu stranu samom Bristriću koji nema problema s pogađanjem Rogićeve mreže za iznenađujuće povećanje vodstva gostiju.

Šibenik pokušava odmah odgovoriti, Sahiti je pripremio sve za Delića, ali u bloku mu je ušao jedan gostujući igrač i narančasto-crni od svega su dobili samo korner. Bilo je to sve od Šibenika u napadačkom dijelu u prvih 45 minuta igre.

U 29. minuti nije nedostajalo puno da i treća lopta završi u šibenskoj mreži: ovog puta, srećom, nije bilo preciznosti u šutu jednog igrača gostiju. Pred kraj prvog poluvremena Rogić je upisao prvu obranu. A unatoč vodstvu od 2:0, gosti su bili ti koji su napadali više i djelovali daleko bolje na terenu. U sudačkoj nadoknadi stigli su i do trećeg gola: greška mladog Grdića, Frigan se sjurio u 16 metara, pokupio ga je potom mladi domaći stoper, a Bebek odmah opravdano pokazaje na bijelu točku.

Precizan je realizator bio Majstorović. Golemih 0:3 svjetlilo je na semaforu na poluvremenu. Iako su Šibenčani u susret ušli s čak 16 bodova prednosti nad gostima koji su zakucani debelo za fenjer ljestvice, nije se to na travnjaku dalo primijetiti. Dapače, Šibenik je bio blijed, anemičan, dovoljno govori podatak da gostujući vratar nije imao potrebe za niti jednom intervencijom u prvih 45 minuta.

S druge strane, gosti su bili rastrčani, puni kombinatorike, svoje su prilike iskoristili, te su, stoga, posve zasluženo vodili na Šubićevcu. U nastavak je Milin krenuo bez igračkih promjena, ali s promjenom u formaciji. Krenuo je s četvoricom u zadnjoj liniji, Batarelo i Grdić bili su stoperi, dok je Skorup vraćen u vezni red.

Nisu prošle niti četiri minute u drugom dijelu, a Hrvatski dragovoljac zabio je još jednom: nakon prekida poentirao je Galešić. Išao je sudac Bebek gledati tu situaciju, brzo je pokazao da je sve čisto i potvrdio pogodak gostiju.

S tribina se u tim trenucima čulo i 'Igrajte pi…“. Punih 15 minuta u nastavku Šibenčani prema naprijed nisu napravili apsolutno ništa. Milin je tada u vatru, umjesto Marina i Sahitija, gurnuo Vidovića i Škugora. Slijedi tek tada prvi udarac u okvir gostiju: udarac je isprobao Skorup, vratar Šubarić kratko je odbio taj udarac.

Momčad iz Sigeta i dalje je daleko opasnija po šibenski gol, dok domaćini i dalje neprepoznatljivi, gotovo potpuno neopasni po suparnički gol. Nije stoga bilo čudno kad se još jedna lopta našla u Rogićevoj mreži u 75. minuti: Batarelo griješi, vraća loptu unatrag, ispada to sjajna asistencija za Frigana koji to koristi i povećava vodstvo svoje momčadi na 0:5. Bio je to i posljednji pogodak na utakmici.

Šibenik nije napravio baš ništa prema naprijed, a poslije jako dugo vremena s tribina Šubićevca ponovno su se čuli i zvižduci.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:5 (0:3)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 522.

Sudac: Ivan Bebek – Rijeka.
Pomoćnici: Sanja Rođak Karšić – Podravske Sesvete