Preokret u drugom poluvremenu

Potop u deset minuta: Lokomotiva nosi bodove sa Šubićevca, Šibenčani primili četvorku

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   11.03.2022 u 19:55

Hrvoje Jelavić/PIxsell
Novi poraz zabilježili su nogometaši Šibenika. U debiju novog trenera Deana Računice bodove sa Šubićevca nosi Lokomotiva koja je slavila s 4:1 preokretom u drugom poluvremenu, u samo deset minuta nastavka usmjerili su bodove prema Zagrebu. Grezda je Šibenčane doveo u vodstvo, a onda od 66. do 76. minute gosti su zabili tri gola, a pobjedu su potvrdili u 85. minuti.

U svom trenerskom debiju na Šubićevcu Računica je na travnjak poslao formaciju 3-5-2. Perić je bio zapovjednik obrane, Asanović desno, Bilić lijevo, Sahiti na desnom beku, Kvesić na lijevom, Šimunović je bio zadnji vezni, ispred njega Rak i Ćurić, a najistureniji dvojac Marin i Grezda.

Nakon početnog odmjeravanja snaga domaćin je poveo u 14. minuti: sve je pripremio Antonio Marin, s lijeve strane kaznenog prostora želio je podvaliti loptu u prostor, gosti su to odbili, a na suprotnoj strani šesnaesterca loptu je ponovno pokupio Marin, asistencija je ovog puta briljantna, prsima loptu prima Grezda, a potom je glavom šalje u mrežu iza Nevistića. Prvi je to gol Grezda u šibenskom dresu koji je tako zabio protiv svog nekadašnjeg kluba.

Prvi udarac Lokomotive u okvir gola bilježimo u 19. minuti: iz slobodnog udarca opalio je Kulenović, nizak prizeman udarac nije bio problem za Šibenikova čuvara mreže Lovru Rogića. Osam minuta kasnije opasan ubačaj s lijevog boka, netko od domaćih nogometaša je dodirnuo loptu i gosti su dobili korner. Gosti imaju loptu više u svom posjedu, pokušao je nakon solo prodora Kačavenda, pogodio je mrežu s vanjske strane. Jedina opasnija akcija narančasto-crnih do kraja prvog dijela bio je bijeg Erosa Grezde pri samom kraju prvog dijela: povukao je kontru s centra, u kontaktu je bio s dva braniča gostiju u kaznenom prostoru, pao, glavni sudac Bebek odmah je pokazao da nema govora o jedanaestercu.

U nastavak je Računica ušao bez Grezde (pretpostavljamo da je ozljeda u pitanju, jer je neposredno pred kraj poluvremena izašao izvan terena). U špicu je gurnut Delić. U 58. minuti baš je Delić pripremio sve za Marina, no, njegov je šut završio u bloku dobro postavljenog braniča gostiju. Koju minutu kasnije dubinska lopta Šimunovića stigla je do Delića, no, nema preciznosti u šutu golgetera Šibenika u odličnoj situaciji pred golom Nevistića.

Opasno prijete lokosi u 64. minuti: iz velike daljine snažno je opalio Tuci, Rogić je iščupao tu loptu iz svog donjeg desnog kuta. Ali u idućoj minuti ni Rogić nije mogao ništa: Kačavenda se odlično okrenuo, oslobodio svog čuvara, a potom poslao loptu u rašlje za izjednačenje. Ubrzo nakon toga Rogić je morao i po drugu loptu u mrežu: Kačavenda je izveo korner, netko je glavom prenio na drugu stativu, Rogić zaustavio taj pokušaj, odbijanac je pokupio Soldo i goste doveo u vodstvo.

Na drugoj strani jedan igrač Lokomotive igrao je rukom u svojih 16 metara, Bebek ne svira ništa. Čini se da ni VAR nije provjeravao tu situaciju jer je igra odmah nastavljena. A nastavljeni su i problemi u šibenskom sastavu: u 70. minuti Bebek je za jedan start Periću pokazao žuti karton, a kako je već imao karton s početka drugog poluvremena morao je ranije u svlačionicu, Šibenik je susret nastavio s igračem manje.

Lukas Kačavenda u strijelce se upisao i drugi put u 76. minuti: Cipetić je pucao, Rogić odbio taj udarac, na pravom je mjestu Kačavenda koji ponovno trese šibensku mrežu za visokih 1:3. Od tada prijetnji Šibenika prema Nevistićevu golu nije bilo, Lokomotiva je i dalje napadala.

Zabili su preko Tucija novi gol, označeno je zaleđe, ali nakon provjere VAR-a pogodak je priznat za konačnih 1:4. Inače, prvoligaški debi Deana Računice na klupi prvoligaša s tribina Šubićevca uživo je pratio i nekadašnji hrvatski izbornik Slaven Bilić, kod kojega je donedavno Računica bio u stručnom stožeru.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 1:4 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 405.

Sudac: Ivan Bebek – Rijeka Pomoćnici: Bojan Zobenica – Velika Gorica Ivan Mihalj – Velika Gorica Četvrti sudac: Marin Vidulin – Kanfanar Delegat: Mladen Bukal – Gornja Rijeka Kontrolor: Ante Vučemilović-Šimunović – Osijek VAR: Duje Strukan – Split AVAR: Hrvoje Radić – Split

Strijelci: Grezda 14' – Kačavenda 66', 76', Soldo 67', Tuci 85'

ŠIBENIK: Rogić, Kvesić (od 76. Attys), Perić, Bilić, Sahiti, Ćurić, Grezda (od 46. Delić), Marin, Šimunović (od 84. Vidović), Rak (od 76. Mina), Asanović. Trener: Dean Računica.

LOKOMOTIVA: Nevistić, Maleš (od 86. Išlić), Mersinaj, Dabro (od 57. Tuci), Kačavenda (od 82. Stojković), Marić, Milićević, Pivarić (od 46. Vasilj), Soldo, Cipetić, Kulenović (od 86. Goričan). Trener: Silvijo Čabraja.