Uvjerljivi Dinamo

Potpuna dominacija domaćina: Šibenik primio tri komada na Maksimiru, debi Bikića

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.03.2022 u 17:14

Pixsell/ Marko Prpic
Nogometaši Šibenika poraženi su s 3:0 na Maksimiru od aktualnog prvaka Dinama. Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica u kojoj su dinamovci tri puta tresli mrežu nemoćnog Rogića. Navijače Šibenika, pak, puno više od poraza brine trenutno stanje u klubu, odnosno objašnjenje za događanja od dan ranije.

U Maksimir su Šibenčani otputovali bez Kartela, koji je u protekle dvije utakmice vodio momčad, odnosno suspendiranog dvojca Bačelić-Grgić i Jakoliš. Nije bilo ni Raka koji je imao tri žuta kartona.

13. minuta donijela je najveću prijetnju u otvaranju utakmice: prekid je s desne strane izveo Bočkaj, prošla je lopta kroz 'šumu' nogu, došla na drugu stativu do Špikića koji šalje loptu 'nebu pod oblake'. Četiri minute kasnije zatresla se prvi put šibenska mreža: Mišić je poslao loptu na suprotnu stranu, Bočkaj je utrčao iza leđa Kloppa i iz prve pogodio bliži Rogićev kut. Prvi Bočkajev gol u Dinamovu dresu za vodstvo od 1:0.

Šibenik pokušava odgovoriti preko Skorupa, njegov udarac ide u okvir gola, no, lagan je to plijen za reprezentativnog čuvara mreže Livakovića. Bio je to i jedini Šibenikov udarac u okvir gola u prvih 45 minuta. Nedugo nakon toga Dinamo je zabio i drugi put, glavom je poentirao Franjić, sudac Lovrić, na asistenciju pomoćnika odmah je označio zaleđe. VAR je samo potvrdio tu odluku i na semaforu je ostalo 1:0.

Imao je Kopićev sastav još odličnih prilika i pokušaja u prvih 45 minuta: Špikić nije bio precizan u matnoj prilici, a nešto kasnije Emreli je iz daljine zatresao gredu. Narančasto-crni pokušavaju uzvratiti preko Attysa, pucao je iskosa s desne strane,
no, udarac je zapeo u bloku. Daleko opasniji su dinamovci, prijeti i Petković, malo pored gola. O dominaciji domaćina dovoljno govore brojke: posjed lopte 78%, odnosno broj udaraca prema golu (14, dok je Šibenik imao samo dva).

Prva prijetnja i u drugom dijelu je Dinamova. Dubinska lopta za Emrelija, ali Rogić uspijeva zaustaviti taj udarac. Domaćini su i dalje ti koji daleko više napadaju, nižu pokušaje, a jedan takav u 58. minuti donio im je i povećanje prednosti: Ristovski je centrirao s desnog boka, točno za Petkovića koji ne oklijeva ni trenutka, puca iz prve i pogađa mrežu nemoćnog Rogića za 2:0. Nakon toga gola uvodi Matas u igru Grezdu i Vidovića, a vadi Grdića i Skorupa.

Šibenik prvi put u drugom dijelu prijeti u 70. minuti: po golu je opalio Sahiti, lako je to pokupio Livaković. Šest minut kasnije i treća lopta odsjela je u šibenskoj mreži, strijelac je bio Baturina. Bio je to ujedno i 100. pogodak Dinama u međusobnim utakmicama. Do kraja utakmice još jednom dobrom obranom istaknuo se Rogić, dok je novi pokušaj Sahitija i ovog puta pokupio Livaković.

U 90. minuti Matas je prvoligaški debi omogućio mladom Ivanu Bikiću.

Već u petak Šibenik na Šubićevcu dočekuje Lokomotivu.

DINAMO – ŠIBENIK 3:0 (1:0)