Još jedno gostovanje do kraja polusezone

Praznih ruku iz Gradskog vrta: Konačno zabili gol Osijeku, obrana kao švicarski sir

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.12.2021 u 15:11

Facebook HNK Šibenik
Nogometaši Šibenika praznih se ruku vraćaju iz Gradskog vrta. Prekinuli su jednu tradiciju, zabili su im konačno gol, no, ni ovoga puta nisu uspjeli doći do bod(ov)a. Obrana je ponovno bila lošiji dio momčadi, 'puštalo je' na sve strane, a Osijek je prekvalitetna momčad da to ne bi znao iskoristiti i kazniti. Već u šestoj minuti domaćin je vodio 2:0, Marin je smanjio rezultat, no, do kraja prvog dijela novi osječki gol i priči je tu bio kraj.

Tek što je počela utakmica Šibenik se našao u rezultatskom zaostatku. Jedna duga lopta sa Osijekove polovice, Bilić je na 40-ak metara od svog gola promašio loptu, uzeo ju je Mierez, krenuo prema Šibenikovu kaznenom prostoru, odigrao na desno prema Boharu. On mu loptu vraća, obrambeni igrači Šibenika su samo promatrači, a Mierez nakon gotovo četiri mjeseca trese mrežu i svoju momčad dovodi u vodstvo.

Točno tri minute kasnije i druga je lopta odsjela iza Rogićevih leđa. Obrana je ponovno bila pospana: Hirošev udarac s lijeve strane je blokiran, na odbijancu je sam Bohar koji lako pogađa za 2:0. Šokantno otvaranje utakmice za Šibenčane, ali samo minutu kasnije prekinuta je jedna od dvije neugodne tradicije za šibenski sastav kad su u pitanju dvoboji protiv momčadi iz Gradskog vrta.

U posljednjih šest međusobnih utakmica, u ovoj i prošloj sezoni otkako se Šibenik vratio u I. HNL, Šibenik još Osijeku nije postigao niti gola, a kamoli osvojio bod ili nešto više. A u sedmoj minuti dvoboja u Gradskom vrtu konačno su stigli do gola: M. Jakoliš je na lijevoj strani prošao, pa pucao, blokirano, slijedi ubačaj, Delić prebacuje glavom na suprotnu stranu za Marina, koji se okreće i neumoljivo trese mrežu Malenice za smanjenje vodstva na 2:1.

Već u 21. minuti Rosas je prisiljen na prvu promjenu: Bačelić-Grgić se ozlijedio, nije mogao nastaviti, pa je u igru ubačen Niko Rak. Još jedna pogreška u šibenskim redovima Osijeku je omogućila sjajnu priliku: ovog puta pogriješio je Sahiti, Kleinheisler puca s više od 20 metara, Rogić 'čupa' tu loptu ispod grede. U 28. minuti sjajna akcija crnih iz Krešimirova grada: Ćurić je dao dubinsku loptu za M. Jakoliša, on izašao sam pred Malenicu, poslao loptu pored njega, požrtvovni Bartolec u zadnji je trenutak spasio da lopta ne uđe u mrežu. A suci su označili i zaleđe najboljeg igrača Šibenika u toj situaciji, pa, da je Jakoliš i zabio, pogodak ne bi priznali.

Tri minute kasnije moglo je biti opasno pred Osijekovim golom, no, Delić je zakomplicirao Šibenikovu akciju. Sijevnula je brza kontra domaćeg sastava, bilo je opasno, Rogić je to zaustavio. 33. minuta donijela je i novi pogodak u šibenskoj mreži: dobro su kombinirali domaćini, a akciju je pogotkom okrunio Kleinheisler. Pred kraj poluvremena Šibenik prijeti preko kapetana Ćurića koji puca izravno iz slobodnog udarca, vratar Osijeka to odbija u korner. Po iznimno hladnim vremenskim uvjetima Šibenik je tako u svlačionicu otišao s minusom od dva gola razlike.

Dugo se čekalo na konkretniju prijetnju u nastavku. U 62. minuti iz daljine su pokušali i Rak i Ćurić, oba puta završilo je u bloku. Tada Rosas u igru uvodi Dasilvu i Bedoyu, a Batarela vraća na stopersku poziciju. Prijeti tada i Osijek, nova 'bomba' Kleinheislera, Rogić još jednom uspješniji od Osijekova Mađara.

Daleko siromašnije drugo poluvrijeme, s obje strane. Domaćin je zatvorio apsolutno sve prilaze prema svom golu, Šibenik nije imao rješenja u ofenzivnom dijelu. Nešto konkretnije počelo se događati u samoj završnici utakmice. U 87. minuti po jedna stopostotna prilika za svakoj strani. Prvu je imao Šibenik: M. Jakoliš izveo je korner, točno na glavu Marina koji odlično puca, lopta ide prema donjem desnom kutu, fenomenalna obrana vratara Malenica. Iz toga odmah 'sijeva' kontra domaćih: Gržan je izašao 'jedan na jedan' pred Rogića, no, Šibenikov čuvar mreže ne da se prevariti, ne dozvoljava da i četvrta lopta odsjedne u njegovoj mreži.

Seriju od nekoliko kornera imali su Šibenčani u završnici utakmice, no, osim sjajnog pokušaja Marina i odlične reakcije Osijekova vratara, imali su samo još jednu prijetnju: Jakoliš je ubacio na drugu stativu, Marin nije dobro zahvatio loptu glavom i prilika za smanjenje rezultata je propala.

Porazom 3:1 zaključili su Šibenčani tako svoje gostovanje u Gradskom vrtu. A do kraja jesenske polusezone čeka ih još gostovanje u Velikoj Gorici sljedećeg vikenda.

OSIJEK – ŠIBENIK 3:1 (3:1)