OBJAVA: 24.03.2018, 17:43h   •   IZMJENA: 24.03.2018, 17:43h   komentara   •     ISPIŠI

Novi poraz nogometaša Šibenika

Presudila pogreška u otvaranju utakmice, nije pomogao ni igrač više u nastavku

Milan Balaban/arhiva Presudila pogreška u otvaranju utakmice, nije pomogao ni igrač više u nastavku
24.03.2018, 17:43h

S gostovanja kod lidera Dinama 2 nogometaši Šibenika vraćaju se praznih ruku. Već u drugoj minuti, nakon pogreške primili su gol, od 55. minute igrali su s igračem više, no, unatoč tome do pogotka nisu došli. Dinamo 2 je to znao kazniti i debelo u sudačkoj nadoknadi postići gol za konačnih 2:0.

Tek što je utakmica krenula našao se Šibenik u rezultatskom zaostatku. I to iz akcije koja nije ukazivala da bi se mogao dogoditi pogodak: domaći je stoper poslao dugu loptu na suparničku polovicu, Šibenikova obrana neuspješno je namještala ofsajd zamku, Miklić je izašao sam pred Žitnjaka. Vratar je obranio njegov udarac, no, natrčao je Ćuže i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

U drugoj polovici poluvremena Šibenčani su preuzeli inicijativu, prijetili preko Okechukwua i Princea, koji je zaigrao u vrhu napada, no, mreža domaćeg vratara Horkaša nije se zatresla.

Početkom nastavka, u 55. minuti, Dinamo 2 ostao je s igračem manje. Zbog igranja rukom izvan 16 metara crveni karton dobio je vratar Horkaš. Da nije tako reagirao vjerojatno bi se Prince dokopao svog prvijenca u narančastom dresu. U nastavku potpuna inicijativa Šibenika, vratar Žitnjak nije imao baš nikakvog posla.

Na drugoj strani najbolje šanse nisu iskoristili Okechukwu (glavom pored gola) i Kukec (iz blizine pogodio ravno u vratara Jurića). A onda je u nadoknadi Plantak zabio za konačnih 2:0.

Pred Šibenčanima je novo gostovanje, ovog puta na Poljudu, a momčadi sa začelja upisale su pobjede. Prednost s početka proljeća počela se topiti.

DINAMO 2 – ŠIBENIK 2:0 (1:0)
Sudac: Zdenko Lovrić – Đakovo
Strijelac: Ćuže 2', Plantak 90(+6)'
DINAMO 2: Horkaš, Perković, Morris, Gabriel, Čabraja, Muhar, Plantak, Ćuže, Đurasek (od 90. Gogić), Božić (od 56. Jurić), Miklić.
ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Vukorepa, Šare (od 66. T. Španja), Musa (od 90. Celić), Roca, Bulat, Kukec, Alispahić (od 85. Banić), Okechukwu, Prince.