OBJAVA: 19.02.2019, 18:34h   •   IZMJENA: 19.02.2019, 18:34h   komentara   •     ISPIŠI

Međimurje uspješnije

Prvi domaći, ukupno drugi poraz nogometaša Šibenika: U petak generalka u Splitu

19.02.2019, 18:34h

Nogometaši Šibenika doživjeli su prvi domaći, a ukupno drugi poraz ove zime u pripremnim utakmicama. Na Šubićevcu ih je s 2:1 pobijedilo Međimurje, a vrijedi izdvojiti da su Šibenčani od početka utakmice pa sve do 60. minute igrali u kombiniranom sastavu.

Trojica igrača preskočila su susret s Međimurcima, to su vratar Labrović, te igrači Vukorepa i Antunović zbog lakših ozljeda. Trener Perković od prve je minute poslao 'šareni' sastav, dok je udarne snage ostavio na klupi.

I nije bilo puno prilika u prvom dijelu, no, gosti su ipak imali vodstvo od 2:0. Poveli su u 32. minuti kad je iskusnom Pandži lopta prešla preko noge i završila iza leđa Rogića. Samo tri minute kasnije grešku šibenskog zadnjeg reda iskoristili su gosti koji preko Tkalčića koji povisuje vodstvo svoje momčadi.

Domaćini nije imao previše prilika pred golom gostiju. Stanje na travnjaku se promijenilo u 60. minuti kad je Perković uveo čak devet novih igrača: iz prvog dijela ostali su samo Roca i Pandža. Zaigrali su Šibenčani bolje, a počasni gol postigli su u 85. minuti preko Princea koji je iskoristio odličnu asistenciju Kukeca.

Generalku za proljetni dio sezone Šibenik će imati ovog petka u Splitu kod Hajduka 2.

ŠIBENIK - MEĐIMURJE 1:2 (0:2)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 50
Sudac: Dino Papak – Šibenik
Strijelci: Prince 85' – Pandža 32' – ag., Tkalčić 35'
ŠIBENIK: Rogić, Stanić, Pandža, Bilić, Musa, Galešić, Roca, Celić, Fuštin, Okechukwu, Lokin. Od 60. minute: Đaković, Pecolaj, Bulat, Blaić, Barišić, Kendeš, Maleš, Prince, Kukec.
MEĐIMURJE: Nemec, Paić, Režić, Novoselec, Brcković, Zanjko, Hranilović, Tkalčić, Patafta, Ikić, Trojak. Još su igrali: Haklek, Pušić, Malenović, Rališ.