EURO

Prvi poraz 'Vatrenih' na startu europskih prvenstava

Nogomet   |   Autor: HINA   |   13.06.2021 u 17:01

Hina/Daniel Kasap
Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je prvi poraz u uvodnim susretima europskih prvenstava.

Poraz od "Gordog Albiona" bio je prvi poraz hrvatske reprezentacije u uvodnim susretima na europskim prvenstvima.

Pogodak odluke zabio je Raheem Sterling u 57. minuti.

Englezi su žestoko pritisnuli na početku i već u 6. minuti Foden je pogodio stativu. Domaćin je imao odličnu priliku i u 9. minuti, no Livaković je sjajno obranio Phillipsov udarac.

U nastavku prvog dijela gledali smo "šahovsku partiju" bez većih prilika. Nažalost, Hrvatska u prvih 45 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Engleska je povela u 57. minuti golom Raheema Sterlinga. Kyle Walker je sjajno proigrao Kalvina Philipsa koji je ubacio u kazneni prostor do napadača Manchester Cityja, a ovaj je sa 10-tak metara svladao Livakovića.

Do kraja susreta "Vatreni" su pokušavali izjednačiti, ali nisu ozbiljnije ugrozili engleska vrata.

Utakmica se igrala na stadionu Wembley pred 22.500 gledatelja, a sudio je Talijan Daniele Orsato.

"Vatreni" su do poraza od Engleske nastupili na pet europskih prvenstava i u pet uvodnih susreta upisali su četiri pobjede i jedan remi uz razliku pogodaka 6-1.

Tri puta smo prošli dalje nakon uvodne pobjede, u Engleskoj (1996), Austriji i Švicarskoj (2008), te Francuskoj (2016), dok u Ukrajini i Portugalu (2012) startna pobjeda nije bila dovoljna za prolaz.

Hoćemo li ovaga puta proći dalje i nakon uvodnog poraza doznat ćemo nakon utakmica protiv Češke i Škotske.