Pjevajući iz Podravine

Prvo povijesno slavlje u Koprivnici: Perić iz prekida donio Šibeniku tri super vrijedna boda

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.02.2023 u 19:02

Vjeran Zganec Rogulja/Pixsell
Super vrijedna tri boda s tradicionalno neugodnog gostovanja u Koprivnici nose nogometaši Šibenika. S travnjaka na kojemu nikada do sada nisu slavili uspjeli su doći do trijumfa i još više usmjeriti klub prema luci spasa. Slavila je Čanadijeva momčad s 1:0, a ključan trenutak dogodio se u 20. minuti kad je Hirošev korner u mrežu zakucao stoper Stefan Perić.

Bez dvojice napadača Čopa i Radonjića istrčali su Šibenčani u Koprivnici. Na gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u špici napada bio je Karlo Špeljak, jer Radonjić zbog bolesti odnosno Čop zbog ozljede (istegnuće zadnje lože, oporavak 7 do 10 dana) nisu bili na raspolaganju Damiru Čanadiju. Promjena se dogodila i na lijevom boku, gdje je umjesto do sada standardnog Mine zaigrao iskusniji Kvesić.

Četvrta minuta donijela je prvu opasnost u 16 metara Šibenika: domaćini su izveli korner, neobičan luk imala je lopta, očešala je vratnicu, ali na šibensku sreću nije otišla iza gol linije. Desetak minuta kasnije Koprivničani opet prijete: pucao je Mudražija, otišlo je pored Rogićeva gola. Prvi šibenski prekid i udarac prema golu rezultirao je šibenskim vodstvom: Hiroš je u 20. minuti izveo korner s desne strane, s tri-četiri metra Perić je glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo od 1:0. Terensku dominaciju imao je domaćin koji je puno bolje stajao na terenu, no, rezultat je bio na šibenskoj strani.

Slaven Belupo pokušava uzvratiti preko Marine, glavom je pucao, ali pogodio je dobro postavljenog Rogića. Novi prekid u 35. minuti donio je novu prijetnju šibenske momčadi: Hiroš je opet izveo korner, lopta je ovog puta došla do drugog stopera Matića, pucao je nogom, Čović je uspio zaustaviti taj udarac. Belupo odgovora preko Hoxhe, otišlo je pored gola, bio je to snažan udarac, ali i neprecizan. Iz daljine pokušava i Manaj, nije to problem za pouzdanog šibenskog vratara. Šibenskim vodstvom od 1:0 otišlo se na poluvrijeme.

Nije prošla niti puna minuta u nastavku domaćin je zaprijetio: pucao je iskosa s desne strane Manaj, Rogić je odbio u polje taj udarac. Šibenikova prva prijetnja bila je daleko opasnija: sjurio se Dolček po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, pucao, Čović je odbio ta udarac. Dolček je na suprotnoj strani imao dvojicu suigrača, ali nije asistirao već je sam želio završiti akciju, domaći vratar bio je uspješniji u tom dvoboju.

U 63. minuti Slaven Belupo stigao je do gola, također iz prekida, no, vrlo kratko trajala je njihova radost: odmah je glavni sudac zbog zaleđa poništio taj gol. VAR je samo potvrdio ispravnost te odluke. Sedam minuta kasnije ponovno je opasno u kaznenom prostoru gostiju: probali su Crnac i Manaj, Rogić i šibenska obrana uspjeli su se othrvati tom naletu domaćih. Meč loptu imao je Šibenik u 73. minuti: Dolček je podvalio odličnu loptu za Špeljaka, puca mladi napadač jednom, vratar to zaustavlja, ima Špeljak novu priliku nakon odbijanca, ovog puta ne pogađa ni okvir gola.

85. minuta donijela je novu 100%-nu šansu za Čanadijevu momčad: raspoloženi Dolček imao je sjajnu priliku, u trenutku kad je trebao pucati prema golu domaćina, pojavio se Martinaga i blokirao taj udarac. Domaćini sve karte bacaju u napad, pokušavaju udarcima iz daljine, ne ide. Perošević puca preko gola u odličnoj prilici. Bio je to zadnji pokušaj nervoznih domaćina, Šibenik je izdržao sve prijetnje i kući se iz Podravine vraća pjevajući.

Nekoliko je zanimljivosti povezano i uz suce. Glavni sudac Pajač i u prošlom je kolu bio glavni djelitelj pravde u Šibenikovoj utakmici. A Mario Zebec iz Varaždina kao da je pretplaćen da Šibeniku u nastavku sezone bude VAR sudac. Kako drugačije objasniti da je u 4 od 5 odigranih kola (uključujući i ovo današnje) Zebec delegiran čak četiri puta: VAR sudac bio je na Poljudu (18. kolo), u pobjedi u Velikoj Gorici (20. kolo), domaćem porazu od Lokomotive (21. kolo) i danas u Koprivnici (22. kolo).

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 0:1 (0:1)