Direktno iz Križevaca

Radnik-Šibenik 4:3, Narančastima presudili slobodni udarci u produžecima

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   27.09.2023 u 14:52

U SuperSport Kupu Hrvatske u nogometu, u Križevcima se sastaju Radnik Križevci i Šibenik. Od 34. minute domaćin vodi 1:0, pogotkom M. Mladena. Šibenik je preokrenuo pogocima Bačelića-Grgića u 40. i Brajkovića u 43. Na 2:2 izjednačio je Mihalinec. U produžecima su iz vrhunski izvedenih slobodnih udaraca zabili Mihael Mladen i Gogić. Smanjio je na konačnih 4:3 Gačić.

120'+ - Gačić je iz gužve smanjio na 4:3, kraj utakmice odmah potom.

120' - Dvije minute nadoknade.

117' - Odlični domaći vratar Koprić opet je izblizine obranio udarac Gačiću.

115' - Kolega je nabacio sa desne strane, na suprotnoj stativi stativu je izbliza pogodio Gačić.

111' - Iz iznimno teškog kuta, posve desno, pogodak u suprotne rašlje zabio je Gogić za 4:2.

110' - Žuti karton dobio je nervozni Ivanković.

107- . Novu šansu Božić je iz blizine napucao preko gola.

Umjesto Dujmovića ušao je Kulušić.

Kraj prvog produžetka.

102' - Spasio je Mišević da Radnik iz velike šanse sa lijevog krila zabije za 4:2.

98' - Pogodak Mihaela Mladena iz slobodnog udarca.

97' - Gačić je spasio gol jednim obrambenim skokom, na drugoj strani prilika za Torresa. Dobro se trči u produžecima. Sada je opasan slobodni udarac za Radnik.

94' - Torres se izborio za prolaz na lijevom krilu, no previše petljanja dozvolilo je domaćoj obrani da izbije loptu.

91' - Počeli su produžeci.

Kraj regularnog dijela, igrat će se produžeci. Nisu se štedjele obje ekipe, pokušale su pobijediti, ali ipak će se igrati dodatnih 30 minuta.

90'+ - Tri minute nadoknade.

90' - Žuti karton zbog prigovora treneru Careviću.

88' - Izašao je kreativni Majić, ušao je Roca.

87' - Slobodan udarac za Šibenik sa lijeve strane iskosa. Božić je dobro nabacio, izbio je loptu u zadnji čas vratar Koprić.

83' - Odličan šut sa više od 20 metara Mihaela Mladena, krajnjim naporom obranio je Mišević.

76' - Mišević je vrhunski intervenirao i obranio priliku Radnika, no naletio je Mihalinec i zabio za 2:2.

75' - Nova šansa za Božića, koji je ponovno neprecizan iz blizine.

73' - Domaći vratar odlično je obranio izblizine udarce Majića i Božića.

72- Ušli su kod šibenika Torres i kolega, kod Radnika Katalenac i Mačković.

62' - Kod Radnika je umjesto Hrvoja Mladena ušao Dunić, kod Šibenika umjesto Marijanovića i Bačelića-Grgića ušli su Pozo i Božić.

57' - Majić je uzeo jednu krivo dodanu loptu obrane Radnika, dao Bačeliću-Grgiću na desno krilo, on je pronašao Ivankovića koji je tukao vrlo neprecizno.

48' - Za domaće je M. Mladen sam sebi upropastio šansu i spotakao se preko lopte u šesnaestercu Šibenika.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Radnik je napravio dvostruku zamjenu. Umjesto Lesjaka i K. Srbljinovića ušli su Mihalinec i Šabijan.

Kraj prvog poluvremena, veliki povici domaćih navijača na suca.

45'+ - Dvije minute nadoknade. Mihael Mladen imao je novu veliku šansu za domaćina, tukao je tik pored desne strane.

43' - 1:2 za Šibenik, Laća i Majić odlično su odigrali dupli pas po lijevoj strani, na kraju je Brajković usamljen na desnoj strani pospremio loptu u mrežu.

40' - 1:1, izjednačio je Šibenik, strijelac Bačelić-Grgić, koji je dobio loptu iz dubine i pogodio pokraj domaćeg vratara. Veliki povici domaćina zbog mogućeg ofsajda.

34' - 1:0 za Radnik. Mihael Mladen sam je sebi sa 17 metara namjestio šut i pogodio šibensku mrežu prizemnim udarcem lijevom nogom uz pomoć lijeve stative.

27' - Laća i Bačelić-Grgić odigrali su efektan dupli pas petom, Stipin udarac golman je obranio. Nakon kornera, nova šansa iz voleja za Laću, tik pored gola.

24' - Velika šansa za Šibenik. Rovis je probio lijevu stranu i odlično našao na suprotnoj stativi Brajkovića, koji iz blizine pogađa stativu.

21' - Slobodan udarac za Radnik sa desne strane, izdaleka, lopta je došla do Gogića na lijevom rubu kaznenog prostora, on ju je iz voleja nabio preko gola.

19' - Šibenik drži loptu u nogama i tehnički je dominantan, Križevci pokušavaju stalno uzeti loptu na sredini i napraviti kontru.

13' - Duplo uzbuđenje, prvo je naš vratar Mišević pravovremenim istrčavanjem na 25 metara spasio gol Šibenika, a onda je domaći vratar Koprić napravio doslovno istu stvar na drugoj strani.

12' - Sada nam je Tomislav Turčin napravio probleme po našoj desnoj strani, a tražili su domaći i ruku, sudac je ostao nijem.

9' - Radnik zasad bolji, no sada na drugoj strani je zamalo uspjela kontra Šibenika, Majiću je ipak lopta izbijena u zadnji čas iz nogu.

3' - Prva dobra šansa za domaćina, Ćosić je u zadnji tren izbio jednu opasnu loptu sa desnog krila.

1' - Počela je utakmica, Šibenik i sa rezervama igra u standardnoj formaciji. Radnik je u 4-4-2 sastavu.

0' - Početni udarac izveo je najstariji aktivni križevački sportaš, bivši igrač Radnika, Zvonko Stipić, koji sa 87 godina još uvijek trči polumaraton.

0' - Evo i sastava (sudac je Oliver Romić iz Osijeka):

RADNIK KRIŽEVCI: Koprić, Orlović, Kovač, Lesjak, Turčin, H. Mladen, M. Mladen, Grdenić, K. Srbljinović, Vukić, Gogić, trener Mario Vodanović

ŠIBENIK: Mišević, Gačić, Dujmović, Majić, Brajković, Bačelić-Grgić, Laća, Ivanković, Ćosić, Rovis, Marijanović, trener Mario Carević

0' - Pozdrav iz sunčanih Križevaca, koji će danas biti poprište utakmice 1/16 finala SuperSport Kupa Hrvatske u nogometu između domaćeg Radnika i Šibenika. Vrijeme je idealno za igru, domaćini vrlo gostoljubivi, ali i euforični, tribine su popunjene, a teren izgleda bolje od očekivanog, no vidjet ćemo kako će izgledati kako susret bude tekao. Obnovljeni stadion Radnika, inače, i uživo izgleda vrlo dobro, a sačuvana je i atletska staza, na kojoj trenira čuveni Atletski klub Križevci. Iznad stadiona je grafit posvećen Draženu Petroviću... Šibenik gostuje kod Križevaca u Kupu nakon 31 godine. Pobjednik susreta gostovat će u osmini finala kod pobjednika susreta Zagorec-Gorica.