Na Bledu

Remi nogometaša Šibenika protiv ljubljanske Olimpije, Dolčeku crveni karton

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.06.2022 u 18:56

HNK Šibenik/arhiva
Nogometaši Šibenika odigrali su i drugu prijateljsku utakmicu na slovenskim pripremama. Na Bledu su odigrali 0:0 protiv ljubljanske Olimpije.

Nakon poraza 2:1 od TSC Bačke Topole, nogometaši Šibenika odigrali su još jednu pripremnu utakmicu. Protivnik su ovog puta bili Slovenci koje vodi Robert Prosinečki, a susret je završio praznih mreža.

Čanadi je od prve minute na travnjak poslao drugačiju momčad u odnosu na prošlu utakmicu, počeo je s trojicom u zadnjem redu: Mesa, Mina i Šimunović. Od prve minute po prvi je put igrao mladi Špeljak (stigao iz Lokomotive), a u špici napada Darijo Pecirep (napadač, 30 godina, zadnji klub SK Austria Klagenfurt).

Nisu puno prilika u prvih 45 minuta stvorili ni jedni ni druge. One izraženije imao je Šibenik. Dva su puta stizali pred gostujuća vrata, a vratar Vidovšek oba je puta bio brži od Šibenikovih igrača. Na drugoj strani, Đaković prave intervencije nije imao.

Gotovo pa identično kad su prilike u pitanu bilo je i u drugom poluvremenu: po jedna odlična obrana vratara. Prvo je Rogić odlično intervenirao u 56. minuti, a potom vratar Olimpije četiri minute kasnije. Do kraja utakmice najozbiljniji je bio udarac Koprivnika u 87. minuti, vratar je i to zaustavio.

Od 73. minute Šibenčani su igrali s igračem manje jer je sudac, nakon jednog konflikta i gužve na polovici Olimpije, direktan crveni karton pokazao Ivanu Dolčeku.

Nekoliko minuta prije toga Čanadi je napravio i promjene u sastavu, promijenio je gotovo kompletnu momčad.

U subotu, prije povratka kući, Šibenik će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu. Protivnik je Maritsa Plovdiv.

ŠIBENIK – OLIMPIJA 0:0
ŠIBENIK: Đaković, Mina, Mesa, Šimunović, Arai, Ćurić, Salomon, Čanadi, Marasović, Špeljak, Pecirep. Još su igrali: Rogić, Dolček, Perić, Koprivnik, Kvesić, Rom, Rak, Matić, Skorup, Bolanča.

OLIMPIJA: Vidovšek, Ratnik, Van Bruggen, Milović, Krefl, Lasickas, Doffo, Elšnik, Sešlar, Kvesić, Nukić. Još su igrali: Banić, Pintol, Pilj, Slaviček, Tall, Karamatić, Gavrić, Špehar, Crnomarković, Lagundžić, Baskera, Aldair.