U Sinju

Remi nogometaša Šibenika protiv vodeće momčadi BIH Premijer lige u prijateljskom dvoboju

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   25.03.2023 u 14:54

Zvonimir Barišin/PIXSELL
Nogometaši Šibenika odradili su danas prijateljsku pripremnu utakmicu u Sinju. U dvoboju protiv Zrinjskog, momčadi na čijoj klupi sjedi nekadašnji Šibenikov trener Krunoslav Rendulić, odigrali su 1:1, a valja naglasiti kako su i jedna i druga momčad bili bez velikog broja standardnih igrača.

Pauzu zbog utakmice reprezentacije nogometaši Šibenika iskoristili su za dvoboj protiv mostarske momčadi. Posljednji put kad su igrali prijateljsku utakmicu bila je to i zadnja utakmica aktualnog trenera Šibenika Damira Čanadija. Upravo nakon toga je smijenjen.

Ovog puta Čanadi je formalno na klupi Šibenika, ali ovaj dvoboj nije vodio. Viroza ga je udaljila s travnjaka, a kako nije bilo ni pomoćnog trenera Ive Šupe zbog obveza oko školovanja za licencu, momčad je u sinjskoj krajini vodio team manager Josip Maleš.

Lista onih koji su u šibenskim redovima preskočili ovaj dvoboj je poduža. Zbog različitih razloga u Sinju nisu igrali Čop, Kvesić, Kreković, Pozo, Dolček, Čanađija, Perić i Vidović.

Priliku su stoga u prvom poluvremenu dobila i četvorica igrača iz juniorske momčadi: Josip Baturina, Toni Gulam, Stipe Silov i Marko Babić.

Ekipa iz Mostara bila je daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, a do prednosti su došli golom Ćuže u 33. minuti.

U nastavku Šibenik je u potpunosti promijenio momčad. Donijelo je to i pogodak u 80. minuti, a postigao ga je Ivan Krolo.

-Odigrali smo dobru utakmicu protiv jakog protivnika. Sigurno da je sama po sebi poslužila svrsi. Ovaj smo tjedan naporno trenirali, pauzu smo iskoristili na najbolji mogući način. Zadovoljni smo s učinkom svih igrača danas. Spomenuo bih da smo imali četiri juniora u prvih 11, u prvom poluvremenu. Dobro ćemo se sada odmoriti i ulazimo u novi radni tjedan, pripremamo se za nastavak prvenstva, za utakmicu protiv Hajduka u subotu.

ŠIBENIK – ZRINJSKI 1:1
Sinj, gradski stadion
Strijelci: Krolo 80' - Ćuže 33'
ŠIBENIK: Đaković, Baturina, Grdić, Mesa, Gulam, Silov, Soldo, Skorup, Hiroš, Knežević, Babić. II. poluvrijeme: Đaković, Soldo, Moses, Đorić, Matić, Mina, Arai, Đira, Špeljak, Krolo, Radonjić.
ZRINJSKI: Marić, Jukić, Malekinušić, Prskalo, Ćuže, Zlomislić, Ismajlgeci, Barišić, Senić, Memija, Mandić. Trener: Krunoslav Rendulić.