1:1 na Šubićevcu

Remi protiv 'farmaceuta': Šibenik nije uspio doći do nove domaće pobjede

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   22.10.2021 u 20:01

Facebook/HNK Šibenik
Nakon pobjede protiv Hajduka nogometaši Šibenika nisu uspjeli doći do još jedne domaće pobjede. Odigrali su 1:1 protiv Slaven Belupa.

Malobrojnu publiku na tribinama Šubićeva vrlo je zagrijao pokušaj M. Jakoliša. Opalio je iz prve u desetoj minuti, iskosa s lijeve strane, vratnica je spriječila da domaćini povedu već u otvaranju utakmice.

Ono što im nije uspjelo tada jest nešto kasnije: u 18. minuti udarac Antonija Marina sa 17-18 metara blokirao je Mario Marina u svojih 16 metara, otišlo je u korner. Javio se tada VAR, sugerirao sucu Pajaču igranje rukom u 16 metara veznjaka gostiju (svojedobno i igrača Šibenika). Pozvali su glavnog suca da sam pogleda tu situaciju.

Pregled je trajao dugo, više od četiri minute trajalo je sve skupa, a onda je stigla presuda. Pajač je pokazao na bijelu točku, a gosti su silno prosvjedovali. Uzaludno, odluka nije promijenjena. Odgovornost je preuzeo M. Jakoliš, a onda rutinski realizirao najstrožu kaznu za vodstvo domaćeg sastava od 23. minute.

Jako malo prilika bilo je u prvom dijelu. Domaćin je više imao loptu u posjedu, no nedostajao je završno dodavanje da se Čović ozbiljnije ugrozi. Na drugoj strani Belupo nije imao udarca u okvir šibenskog gola. I drugi dio udarcem je prvi otvorio M. Jakoliš. Pucao je iskosa s lijeve strane, Čović je to uspio obraniti. U 49. minuti prvi udarac u okvir šibenskog gola: pucao je Brković s desne strane išlo je pod gredu, Rogić se nije dao iznenaditi.

Puno opasniji su gosti u drugom poluvremenu, pokušavaju doći do izjednačenja. Opasno je bilo u 57. minuti, Rogić je na visini zadatka. I koju minutu kasnije opasno žive Šibenčani: Rogić ih spašava i ovog puta. Još jedan okvir gola pogodili su domaći nogometaši, ovog puta kapetan Ćurić. Igrala se 68. minuta: Attys je odlično ubacio s lijeve strane, na prizemnoj lopti je Ćurić, udarac iz prve, vratar Čović nije mogao ništa, ispratio je loptu pogledom, ali povećanju vodstva ispriječila se stativa.

Šteta, bilo je to fenomenalna prilika za povećanje vodstva, ali i sreća je okrenula leđa domaćinu u toj situaciji. 79. minuta donijela je najveću priliku gostiju na utakmici: Zapata je prošao lijevom stranom, dodao Krstanoviću, on je nesebičan, upošljava Kvržića koji puca, požrtvovni domaćini blokom spašavaju svog gol.

A fenomenalni Rogić upisao je još jednu briljantnu obranu već u sljedećoj minuti: Laušić je pucao, šibenski čuvar mreže još jednom spašava svoju momčad. Ali ni sjajni Rogić ništa nije mogao u 82. minuti: korner je izveo Glavčić, a Kvržić šalje loptu iza nemoćnog Rogića za 1:1.

Premalo su domaćini pružili u napadačkom dijelu tijekom čitave utakmice, pa moramo priznati da je remi najrealniji ishod utakmice.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 300.

Sudac: Igor Pajač – Zelina Pomoćnici: Vedran Đurak – Sisak Ivan Mihalj – Velika Gorica Četvrti sudac: Goran Pečarić – Zagreb Delegat: Dario Mrzljak – Draganići Kontrolor: Ivica Modrić – Zagreb VAR: Duje Strukan – Split AVAR: Igor Krmar – Zagreb

Strijelci: M. Jakoliš 23' – 11 m – Kvržić 82'

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Perić, Batarelo, Mina, Rak, Ćurić, Attys (od 72. Benić), M. Jakoliš, Marin 8od 6. Bedoya), Delić (od 63. Bailone). Trener: Mario Rosas.

SLAVEN BELUPO: Čović, Zirdum, Marina, van Bruggen, Hadžić (od 64. Zapata), Monjac (od 64. Krstanović), Kvržić (od 90. Mlinarić), Brković (od 64. Glavčić), Laušić (od 87. Kocijan), Soldo, Bogojević. Trener: Zoran Zekić.